10 motive pentru sosirea mea în marketingul de rețea - mlm-business-mlm de bază - articole


10 motive pentru sosirea mea în marketingul de rețea - mlm-business-mlm de bază - articole

De ce exact 10? Nu știu. Acum este la modă să apelați cifre specifice atunci când scrieți despre ceva și atrageți atenția oamenilor acolo unde există figuri sau fapte specifice. Aș fi văzut un astfel de nume și aș fi crezut - "De ce exact 10, nu 15?" Și cu siguranță aș merge să citesc. Și vă întrebați de ce exact 10?








Numărul motivului 1. ZHELENIE EARN (în special dorința de a avea câștiguri pe Internet)

Oh, cât de banal, vei spune! Spune-mi sincer, care este principalul motiv pentru care faci mlm? Toată lumea vrea să mănânce și mai gustoasă și nu suntem o excepție de la reguli. )

De ce Internetul? Unul dintre prietenii mei, departe de câștigurile pe Internet, mi-a scris astăzi: "Dacă te uiți la adevăr, afacerea pe Internet este afacerea viitorului" O persoană nu câștigă bani pe Internet! El nu știe deloc cum se construiește afacerea pe Internet, dar el este deja conștient că Internetul este viitorul. Deși aș spune că în prezent, pentru că acum este momentul în care întreaga afacere, și nu numai mlm, merge online. O firmă sau o companie care nu are un site web pe Internet nu are perspective și se poate spune că este sortită eșecului.

Motivul nr. 2 DACĂ SE POATE PERSOANA ÎNTREPRINDERILOR DUMNEAVOASTRĂ

Da, acest element este strâns legat de primul, dar nu îl repetă, ci completează!

Ce este necesar pentru a deschide o afacere?

  • În primul rând, avem nevoie de ideea de afaceri.
  • În al doilea rând, capitalul pe care îl veți putea investi în implementarea acestei idei.


Mlm îmi oferă o ocazie excelentă de a "împrumuta" ideea de la compania pe care o am partener și, în același timp, să nu fiu acuzată de plagiat :)

Doriți să câștigați (în special, dorința de a avea BINE VENIT pe Internet)


Oh, cât de banal, vei spune! Spune-mi sincer, care este principalul motiv pentru care faci mlm? Toată lumea vrea să mănânce și mai gustoasă și nu suntem o excepție de la reguli, nu-i așa?

De ce Internetul? Unul dintre prietenii mei, departe de câștigurile pe Internet, mi-a scris astăzi: "Dacă te uiți la adevăr, afacerea pe Internet este afacerea viitorului" O persoană nu câștigă bani pe Internet! El nu știe deloc cum se construiește afacerea pe Internet, dar el este deja conștient că Internetul este viitorul. Deși aș spune că în prezent, pentru că acum este momentul în care întreaga afacere, și nu numai mlm, merge online. O firmă sau o companie care nu are un site web pe Internet nu are perspective și se poate spune că este sortită eșecului.

DORINȚĂ A ȚII-VĂ FUNCȚIONAREA DUMNEAVOASTRĂ

Da, acest element este strâns legat de primul, dar nu îl repetă, ci completează!

Ce este necesar pentru a deschide o afacere?

  • În primul rând, avem nevoie de ideea de afaceri.






  • În al doilea rând, capitalul pe care îl veți putea investi în implementarea acestei idei.


Mlm îmi oferă o ocazie excelentă de a "împrumuta" ideea de la compania pe care o am partener și, în același timp, să nu fiu acuzată de plagiat :)

Și investiția? Domnilor, unde ai văzut o astfel de oportunitate, când îți poți deschide afacerea pentru 200-300 $ (cifra este condiționată, ei vor cere ceva mai puțin, undeva mai mult). Adevărul este super. Au investit o mică sumă de bani și au propria dvs. afacere, în deplinătatea cuvântului. Da, în domeniul rețelei nu poți fi un om de afaceri complet independent. Da, depindeți de structură, de companie, de sponsorul dvs., trebuie să învățați să vă replicați sponsorul etc.


DAR! VĂ RUGĂM SĂ VĂ RUGĂM! Îți poți imagina? Nu mă tem de acest cuvânt, bastard când sponsorul meu mă învață ceva nou, dă sfaturi și "lovitură magică" în timpul conversației noastre de dimineață aproape de fiecare zi cu ea!

SCHIMBĂRI ÎN VIAȚĂ
(care este important în partea BEST)

NU SUNT LIMITĂRI PRIVIND MOBILITATEA ÎNTRE LUME
(adică, mă duc unde vreau și când vreau!)

Locuiesc în Germania, toți rudele mele au rămas în Rusia, în orașul Astrakhan. Visul meu este să mă duc la mama mea pentru ceai atunci când vine vorba de mintea mea, și nu atunci când am o vacanță sau am pus deoparte suficienți bani pentru o călătorie. Și voi călători! Mulțumim să călătoriți! GRATUIT! Nu mă credeți? Dar este așa! Acest lucru este direct legat de proiectul meu, dar din moment ce acest post nu are un scop de recrutare, nu vă voi spune în detaliu. Nici măcar nu întrebați!

MUNCĂ PENTRU CALCULATOARE (într-o măsură mai mare)

Cine nu visă acum, stând acasă, în fotoliul său confortabil, într-un halat și papuci pentru a face bani imense, făcând clic cu mouse-ul. Întrebare retorică. Toată lumea știe răspunsul la aceasta. Și eu, așa cum a fost deja scris mai sus, NU EXCEPȚIA! Sunt ca toți ceilalți, nu sunt altfel, și nu mi-e rușine de asta! De aceea stau acum in papuci de la calculator si imi scriu postul :) (ar trebui sa ma duc la cafea)

Uneori, desigur, te poți rupe de pe un scaun confortabil și te duci la umbra unei păduri răcoroase, întinzând oasele. Oh. Nu voi renunța niciodată la bani pentru calculatorul meu!

COMUNICAREA, COMUNICAREA CU OAMENII INTERESTITIVE

Rețelele cu experiență acum sunt de acord cu faptul că există suficientă comunicare în munca noastră! Atât real cât și virtual. Limba obosită? "Oh, da!" - liderii companiilor de rețea urlă în răspuns :)

Dar acest lucru este atât de mare! Am înțeles de mult că întreaga diversitate și întreaga frumusețe a lumii este mai mult în creaturile superioare ale Creatorului universului - la oameni! Ce suntem diferiti, cat de frumosi suntem in felul nostru, cat de talentati si creativi suntem! Sunt atât de minunați oameni pe Pământ că uitați că există rău și nedreptate în lume! Și în rețeaua de comercializare a unor astfel de oameni structuri întregi! Fiecare conducător își aminteste probabil cazurile în care o persoană trebuia să fie convinsă să intre în afacere și, după un timp, această persoană a venit la el recunoscător cu lacrimi în ochi.

  • Mlm este o afacere de comunicare. Și mă bucur că mi-a dat ocazia să continui să lupt cu complexul meu, când e înfricoșător să vorbești, limbajul meu devine amorțit și genunchii se agită. Binecuvântarea este acum Skype, în care nu există nici o funcție de transfer al vibrațiilor din genunchii șuierați :)
  • Mlm este o afacere de transfer de experiență! Am vorbit cu referentul pe un subiect interesant, câștigat de experiență. Am vorbit cu un partener potențial, sa dovedit - nu a funcționat, în orice caz a câștigat experiență.

SELF-EDUCAȚIE ȘI SELF-ÎMBUNĂTĂȚIRE

Proverb "Vii pentru totdeauna - învățați" despre mlm, vă spun exact! Nu veți studia - nu veți crește și, prin urmare, nu veți dezvolta o afacere într-o evoluție geometrică. Undeva citiți despre această formulă mlm: învățat - implementat în afaceri, învățat - implementat în afaceri. Și așa în mod constant.

Pentru mine, mlm este o mare oportunitate de a te dezvolta, de a nu sta in picioare, de a-ti dezvolta abilitatile, abilitatile si abilitatile. Cu siguranță nu puteți studia marketingul pe Internet și continuați să credeți că în mlm trebuie să "convingeți" pe cineva și să "impuneți" ceva. Toată lumea are propria sa alegere. Aleg progresul!

Apoi, să spunem "gustare", voi lista ultimele 3 motive pentru sosirea mea în mlm. Sunt 100% frivol! Dar, în același timp ARCHIVAT. Și sunt sigur că toată lumea va fi de acord cu mine

Motivul 8
Nu spun nici o alarmă sau să mă ascund, pentru cât de mult vreau!


Motivul nr. 10
Pot sa ma bucur de muzica, de cunostintele ei si de a comunica in casuta in locul meu de lucru







Trimiteți-le prietenilor: