10 moduri de a atrage noroc, bani și dragoste

Carnavalul din Rusia de-a lungul timpului a fost una dintre cele mai preferate concedii. Totuși - toată săptămâna mănâncă, bea și-ți place bine! Și cu cât mâncați mai mult și vă distrați, cu atât mai bine veți avea anul acesta. Dar nu numai că distracția strămoșilor noștri a atras astăzi noroc, dar și diverse ritualuri. Ziua Femeii vă oferă câteva ritualuri vechi și povestiri.







  • 10 moduri de a atrage noroc, bani și dragoste

Foto: Getty Images

1. Divinarea de către prima clătite Maslenitsa

Pancake, care a fost făcut prima pe Șosetide, a fost considerat foarte important, capabil să spună povestea.

• Dacă nu te-ai lipit de tigaie, s-ar putea întoarce cu ușurință, atunci fetița se va căsători anul acesta. În cazul în care clătite nu s-au rostogolit, atunci nunta ar trebui să aștepte încă trei ani.

• La marginea clasei sa determinat ce fel de viață de familie ar fi. Dacă marginea este uniformă, atunci căsnicia va avea succes.

• Ne-am uitat la felul în care a fost clătită clătirea. Dacă în mijloc - soțul va fi credincios, și dacă din lateral - se va uita la fata din lateral.

• Câte găuri mari în clătite, atât de mulți copii din familie.

• La naiba ruj - sănătatea bună va fi în acest an, palidă - la boală.

• Grosimea clatitei a vorbit despre cat de usoara ar fi viata. Grosimea clătite - la muncă grea, subțire - viața va fi neclară și plină de bucurie.







2. Cum să cunoști sexul copiilor nenăscuți pe Școala de Crăciun

Uită-te cu atenție cine va lua mai întâi clătița de la masă. Dacă un bărbat, așteptați apoi băiatul și, dacă o femeie - veți avea o fată.

3. Divinați prin vise

În noaptea de joi până vineri, fetele ascund sub patul lor o tigaie pe care în dimineața următoare vor coace clatite. Înainte de a merge la culcare, este necesar să spui cuvintele: "M-am întâlnit cu mine, mama mea, să mănânc clătite." După aceea, nu poți vorbi până dimineața. Conform credințelor, logodnicul va veni în această seară sau va veni să viziteze a doua zi.

Se crede că, în noaptea de sâmbătă până duminică, săptămâna lui Maslenuyu visează la visele profetice. Pentru a face acest lucru, trebuie sa mancati o clatita sarata si sa nu beti dupa aceea. Dacă vrei doar să vezi viitorul, du-te în pat și vezi un vis, dacă vrei să vezi un sucheno, apoi, adormind, trebuie să spui: "A reușit, vino și bea-mă". Cel care dă apă într-un vis și este alesul unei fete norocoase.

4. Ritul iubirii

  • 10 moduri de a atrage noroc, bani și dragoste

Foto: Getty Images

Acest ritual magic este cel mai bine cheltuit în a doua zi a săptămânii uleioase. Se crede că clatite de dragoste, coapte marți, vor avea efectul maxim. La prăjire este necesar să se pronunțe: "Voi coace clătite și iubesc".

Există astfel de clătite de care aveți nevoie cu o umplutură dulce, astfel încât dragostea copt este, de asemenea, dulce.

5. Ritual pentru căsătorie

Cine a vrut cu adevărat să se căsătorească, dar nu a putut găsi un suflet pereche, un ritual realizat aici: clătită duminică a fost necesar să vină într-un loc aglomerat, în cazul în care au existat festivaluri folclorice, să stea în mulțime și se citește complot:

"A venit carnavalul, bucurie adusă tuturor. Adu-mi, inconștient, fericirea și în viața mea, trimite-mi destinul meu. Lasă-mă pe calea mea să întâlnesc o persoană demnă și să mă suni la coroană. Așa să fie. Amin. "

După aceea, trebuie să treci crucea de trei ori.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: