Spartacus "-" Ruby "

1: 0 - Movsisyan - 60

Îndepărtarea: nu - Kuzmin, 86

"10 ani umăr la umăr, fără a privi înapoi" - un mesaj ilustrat pe un banner elegant, torsidul lui Spartak, susținut de Dmitri Alenichev. Înapoi „Spartacus“ nu a fost de gând să urmărească și după o ieșire de succes în Krasnodar a revenit la circuitul cu o referință (a jucat expectedly Denis Glușakov), în timp ce a primit opțiune suplimentară înainte de locul în care sa mutat în stare proaspătă Jano.

Rebrov, trebuie să spun, corectat chiar înainte de pauză, după ce am făcut trei salvări la rând. Ozdoev, Karadeniz și Lemos - în care au fost împușcați unul câte unul poarta suprafeței de pedeapsă pentru 15-20 de secunde, dar, în schimb, pentru a sărbători buchet tricot-obiectiv de mici, de fiecare dată când strîngînd capul lui. Scopul „Rubin“, chiar înainte de pauză, probabil, nu ar fi fost cel mai logic rezultatul reprizei, dar este puțin probabil să fie cineva mult mai surprins: a așteptat în mod tradițional un start puternic în performanța „Spartacus“, băieții Bilyaletdinov a început treptat să Fotografiază și în final ar putea foarte bine deschide un cont .

După o pauză de 15 minute, Kazan a continuat să zdrobească și în primul atac aproape că a câștigat o penalizare! Bocchetti dintr-o dată a înscris un gol parat de Eduardo da mâna, și, după cum se părea de pe podium, a făcut-o în propria pedeapsă. Arbitrul a crezut altfel: cutia, dintre care cel mai periculos rezultat nu a fost lovit Gheorghiev (bulgară lovit de perete), dar nu a reușit trunchieri Shirokov cap că numai datorită eroic salvează Rebrov nu se transformă într-un autogol.

Privind la toate astea, Alenichev sa grabit sa-l imbrace pe Zee Luis si la eliberat in loc de Jano. Movsisyan a coborât, în același timp, pe flanc, dar la prima ocazie a revenit la punct și a servit ca un ascuns înainte. Nu este o glumă, dar a fost o mișcare a lui Alenichev care a funcționat în doar cinci minute. O oră fără succes bate la deținător altcuiva, roșu și alb, a jucat în cele din urmă combinația potrivită: larg la Ze Luis, cu o singură atingere pe Movsisyan - și mingea în plasă, 1: 0.

În așteptarea golului lui Yura, Alenichev la eliminat din teren și, din nou, a amestecat schema de joc. Movsisyan a fost înlocuit de Vladimir Granat. și "Spartacus" au trecut la modelul jocului în trei apărători centrali. Pentru a trece printr-o astfel de apărare, "Ruby" nu a ajutat nici măcar proaspătul Portnyagin. Igor inactiv a fugit segmentul final al meciului, o pată de cerneală de grăsime, care a devenit un oaspete binevenit, nu un scop, dar eliminarea căpitanului Kuzmin, perecherknuvshy rămas încercări tipi Bilyaletdinov pentru a salva jocul. 1: 0 - "Spartacus" Dmitri Alenichev pentru a doua oară câștigă datorită golului Movsisyan și joacă pe defensiv la zero. "Ruby", de asemenea, ia de la Moscova a treia înfrângere la rând.