Și în durere și bucurie 1

Lacrimile majore ale lui Catherine Yurlova pe podiumul Cupei Mondiale au făcut ca toată lumea să plângă. Amintiți-vă, din cauza a ceea ce de obicei plânge stelele sportive.

Ekaterina Yurlova (biatlon)

Biaterina rusă Ekaterina Yurlova nu a putut să-și țină lacrimi la ceremonia de decernare a premiilor la Campionatele Mondiale de la Kontiolahti. Medalia de aur a fost acordată sportivului prin muncă grea: în echipă a fost aproape anulată, ea deja intenționa să-și termine cariera, dar în ultimul moment și-a schimbat mintea. Ca rezultat, sa întâmplat un adevărat miracol - Yurlova a devenit senzațional campion mondial.

Elena Isinbayeva (atletism)

Felix Sanchez (Atletism)

Conducătorul dominican, Felix Sanchez, la începutul secolului, a fost liderul cursei de 400 de obstacole și a câștigat merituos Jocurile din Atena. Apoi a suferit un prejudiciu grav și de mult timp nu a putut atinge nivelul anterior. Întoarcerea a venit doar în 35 de ani - la Jocurile Olimpice de la Londra. Felix, care a devenit campion olimpic de două ori, a fost atât de emoționat încât a strigat pe piedestal câteva minute la rând.

Roger Federer (tenis)

Maria Sharapova (tenis)

Mario Balotelli (fotbal)

Victoria Komova (gimnastică)

Dacă un om care a ratat victoria nu poate ține lacrimi, cum este o tânără care abia a intrat în lupta pentru medalii la cel mai înalt nivel? La Jocurile Olimpice de la Londra, Victoria Komova, de 17 ani, a câștigat două medalii de argint. În același timp, al doilea premiu, câștigat în primatul absolut, a adus-o pe fata la lacrimi, pe măsură ce ea a dorit cu entuziasm să devină campion, dar încă a pierdut-o pe rivalul ei.

Cristiano Ronaldo (fotbal)

Alexander Kerzhakov și Dmitri Sychev (fotbal)

Evgeni Malkin și Alexander Ovechkin (hochei)

LeBron James (baschet)

David Beckham (fotbal)

Nouson Moreno (Fotbal american)

Și cele mai abundente lacrimi din istoria sporturilor mondiale au aruncat un jucător de 100 de kilograme în fotbalul american Nouson Moreno. Și, cel mai important, nu era un motiv special pentru ei. În timpul desfășurării imnului național în meciul obișnuit, Moreno, ca de obicei, a decis să se roage, dar a simțit prea mult și a dat naștere la numeroase glume pe care el râde de plăcere.

Mascota de la Jocurile Olimpice din 1980 la Moscova a făcut mii de oameni să plângă peste tot în lume, să lase o lacrimă la ceremonia de închidere a Jocurilor și să meargă la cerul întunecat al Moscovei. După 34 de ani povestea aproape a ajuns la final: Ursul olimpic a plâns din nou, iar din nou întreaga țară nu a putut să-și țină lacrimile, uitându-se la mascota favorită a Jocurilor de la Soci.