Cooper, în timp ce juca "Spartak" în atac în meciul de cupă cu "rubin"

Cooper, în timp ce juca

RUBIN vs SPARTAK 2: 0

Am decis să repari toate atacurile lui "Spartacus" în meciul cu Cupa împotriva lui Rubin. Cum au evoluat, care au atacat, care au stricat totul. Imaginea este următoarea.

Prima repriză

2 minute. Jurado. în mișcare în centru, nu a efectuat o trecere simplă în tăiere, ar putea exista o ieșire unu-la-unu. Apărătorul "Rubin" a interceptat mingea.

4 minute. Bocchetti pătrunde în zona de pedeapsă, din picioare după baldachinul fundașului "Rubin". Imediat după baldachin, scoateți-l.

7 minute. Jurado dă Dzube în colțul de pedeapsă, Dzyuba pierde mingea, câștigând un fault în atac, perturbând atacul potențial de punctaj. apărătorul de la obygryshe îi pune problema, Dzüba îi ia mâinile.

9 minute. Shirokov taie Dziuba în centrul cutiei de pedeapsă cu un pas de tăiere. Dar lovitura nu este puternica de la 12 metri, Ryzhikov ia mingea bine.

13 minute. "Spartacus" dă colțul - ia protecția capului mingii "Ruby".

14 minute. Baldachinul de la Costa este un balansoar, un alt colț.

14 minute. Baldachin de la colț - Takeaway, un alt baldachin după îndepărtare - sufla cap Insurreald, ușor și direct la Ryzhikov în mâinile sale.

15 minute. Hit Glushakova de la 22 de metri, direct la Ryzhikova.

16 minute. Baldachinul de la Promes după multi ani, Ryzhikov îndepărtează mingea din capul lui Dzyuba.

17 minute. Baldachinul Costa. Dzuba nu se luptă pentru balul de echitatie, nu merge la minge, deși unul câte unul în penalty cu deficitul "Rubin".

24 de minute. Promes pedepseste un atac promitator, pierzand mingea in fata penalty-ului.

25 de minute. O lovitură de la lovitura liberă Kosta de la 30 de metri în colțul inferior, dar Ryzhikov ajunge la bătaie la colț.

26 de minute. Corner - luând mingea.

28 de minute. Treceți la ieșirea din Dzyube. dar este ușor să prindeți și să scoateți mingea, ar putea exista o ieșire unu-la-unu, dar nu există viteză pentru Dziuba, Welliton fuge în astfel de situații.

31 de minute. Penalizarea, baldachinul, capul Insarreald al accidentului, deasupra porții.

35 de minute. Dzyuba rupe atacul, dând mingea cu greșeală în fața penalty-ului.

37 de minute. Canopy Promises în penalty - luând mingea.

38 de minute. Colțul "Spartacus" - astea. Atacul lui Glushakov de la 30 metri se află direct în mâinile lui Ryzhikov.

42 de minute. Costa ucide momentul, în loc de o vărsat de pe flanc în atacul în mișcare - o lovitură pentru poartă.

Total în prima repriză

"Spartacus" atacă sau blochează mingea în zona de pedeapsă din flancuri, sau dând colțuri sau pumni de la distanță. Momentele care ar putea duce la goluri nu au fost. Cornerul a jucat în același mod - depunând în centrul penalizării, într-un grup de jucători Rubin. La Karpin, "Spartacus" a jucat un standard mult mai divers. Nu există aproape nici un atac prin centru, în măsura în care există un deficit atât al gândurilor legate de jocurile de noroc, cât și al tehnologiei, al culturii trecerii și nu există dorința de a juca un astfel de fotbal printre jucători. În plus, și antrenorii, aparent, jucați astfel încât să nu vizați jucătorii noștri. Gândul de fotbal abia se estompează, jucătorii sunt programați, previzibili, schema de lapte greu agățat peste câmp. Indiferent dacă este interesant pentru ei să joace așa - chiar curios. Câteva încercări de a da o tăietură pe Dzyuba arătată sortită, atacantul nostru se desfășoară fără efort în toată cariera sa. Totul seamănă cu o muncă grea, obișnuită și monotonă. Deși, poate că este prea mult acum, este pentru că fanii vor bucura de joc, dar de ce ar trebui ea? Nu cred că există un bonus în contractele pentru acest lucru. Înainte de a doua jumătate există un anumit nivel de optimism, deoarece jocul este egal, iar undeva pe bancile Movsisyan, el va apărea doar în orele suplimentare, când va fi prea târziu.

A doua jumătate

47 de minute. Jurado în penalizare la Promes. el în loc de o lovitură urcă pentru două, unghiulare.

48 de minute. Colțul - ieșire, baldachinul repetat Kosty - dincolo de poartă. Costa a jucat întregul meci înfricoșător.

50 de minute. Dzyuba de pe flanc dă Parshivlyuku. el întoarce spatele fundului, camera - scoate.

51 de minute. Zabros Shirokov în suprafața de pedeapsă de la Dzyuba - Ryzhikov primul pe minge, interceptat.

52 de minute. Baldachin Jurado pe Parshivlyuk - o lovitură după prelucrări de la unghiul portarului deasupra porții. Primele șanse reale de a înscrie în meci în minutul 52.

55 de minute. Încercarea de a lovi Costa cu 30 de metri - mingea se blochează în apărare.

56 de minute. Promises trece prin fata aproape de zona portarului, "Rubin", bătând cele două, - luând mingea înapoi de către apărător.

61 de minute. Strike Promite de la pedeapsa, Ryzhikov captează mingea în colțul de jos, lovitura nu este puternică.

63 de minute. Încercarea lui Khurado de linia de penalizare pentru a roti mingea în colțul îndepărtat - zbor, deasupra porții.

65 de minute. Strike Promises de la 18 metri - direct în mâinile Ryzhikov.

66 de minute. Baldachinul lui Jurado - Dzuba lovit de cap peste poarta in lupta.

69 de minute. Extindere excelentă a lui Jurado. l-a lovit pe Parshivlyuk în cap, dar fundașul blochează mingea, la terminarea lui Joe - fundașul se aruncă sub lovitură și o acopere. Cea de-a doua șansă reală pentru meci și din nou la Parshivlyuk.

73 de minute. Promes reușește o intervenție excelentă pe flanc, înfruntă în picioare și nu-și pierde mingea de la el însuși. Trei ar putea rula pentru doi.

84 de minute. Ar putea decide cu toții în joc. Baldachinul lui Jurado. Titlul lui Dziuba. Ryzhikov pariază mingea într-un salt, și Shirokov la finisare nu se încadrează în gol gol cu ​​un metru.

Din motive de justiție, trebuie spus că sa întins spre minge. După aceea, aveam aproape o sută la sută de certitudine că vom fi răsplătiți pentru o astfel de soartă. Și sa dovedit.

86 de minute. Parshivlyuk pătrunde în zona de pedeapsă, bate în colțul inferior - Ryzhikov trage mingea într-un salt la colț.

87 de minute. Colțul - ieșiți.

89 de minute. Costa în loc de o trecere la Parshivlyuk deschis pe flanc și o posibilă ieșire unu-la-unu, bate de la 25 de metri direct la Ryzhikova.

Ca un erou într-o comedie populară a spus - "da pentru o astfel de ucidere este necesar!". Parshivlyuk se oprește din perplexitate și își întinde mâinile.

91 de minute. Cuibul lui Jurado din spatele porții. Forțele încep deja să părăsească Spartak, este evident.

Total în joc

Spartaciștii ar putea fi trimiși. Portarul bine jucat, apărătorii "Rubin", undeva nu era suficientă pricepere, undeva noroc. O mulțime sau nu - pentru a avea trei șanse de punctaj pentru joc, aceasta este o întrebare retorică. Dar eu îi voi răspunde - nu este suficient. Trebuie să creăm mai mult pentru a înscrie goluri, pentru a crea 10 - scor 3. Dar am jucat în acest fel de mult timp, creând un pic la poarta adversarului. "Spartacus" joacă, în general, cu toată lumea pe picior de egalitate, asta e interesant și în momentele inclusiv. Și cu "Ural", cu "Amkar" și cu CSKA, cu "Dynamo", cu "Zenith" și cu "Ufa", cu toți în condiții egale. Așa că suntem acum un mare mister. Aici a fost un astfel de jucător Alessandro del Piero, el de trei lovituri de la pedeapsa, stabili una sau două. A fost un astfel de jucător Alan Shearer, a marcat cu capul său la o distanță necorespunzătoare, ca niște nucți. Deci, nu cereți 3 milioane de salariați care nu știu cum.

Cum să ajungi acolo

1. Cooper, în timp ce juca

Mai bine pentru a construi decât a reconstrui. Cum "Spartacus" a descoperit adevărurile batjocorite

A transformat Promesa - și nu există contra-atacuri: de ce "Spartak" a pierdut

"Spartacus": în Sevilla, nu ai putut pierde

Cum să "Spartacus" du-te la playoff-ul Ligii Campionilor?

Alexander Selikhov: "Spartacus" a reușit să înscrie, dar nu a reușit să apese pe Sevilla

Yveline Popov: Pentru noi, este un minus minus faptul ca fanii "Spartacus" nu se aflau in standuri

Denis Glushakov: Această înfrângere nu pune capăt lui Spartak în Liga Campionilor

Serdar Tusky: Spartak nu sa despărțit într-o situație dificilă