9 Cotație care va ajuta la supraviețuirea despărțirii

Despărțirea este inevitabilă. Se poate întâmpla în 16 ani și poate în 60 de ani. Toți sunt la fel de insuportabili. Durerea este atât de puternică încât poate părea că inima este literalmente sfâșiată. Cei care cred că nu vor supraviețui niciodată - crede-mă, vei supraviețui. Timpul transformă totul în amintiri, chiar și printre cei care au jurat că nu vor uita.







Personal, am fost întotdeauna ajutat în alte momente dificile de cuvintele altor oameni despre aceleași sentimente pe care le trăiesc. Pentru dvs., am ales 9 dintre citatele mele cele mai preferate: unele au fost găsite pe web, altele au fost spuse de oameni celebri. Sper că vă vor ajuta și voi:

1. "Dumnezeu spune:" Motivul pentru care oamenii vă părăsesc brusc nu este legat de voi. Aceasta este pentru că le-am eliminat din viața ta, pentru că nu pot merge acolo unde te voi conduce. Acolo ei vor interfera numai cu tine, pentru că ei au jucat deja rolul lor în viața ta. Eliberați-le și continuați să mergeți. Înainte de tine așteaptă mai mult. "

2. "Când trăim pierderi, separări, schimbări dureroase în viața noastră, trebuie să ne amintim că trebuie să ne acordăm timp pentru a ne recâștiga emoțional. Nu se poate face într-o singură zi. Ridică-te și du-te înapoi pe linie. Pentru a face acest lucru, trebuie să facem mulți pași mici de la personalitatea noastră ruptă până la cea plină pentru a merge mai departe. "







3. "Nu trebuie sa te gandesti ca odata cu despartirea viata ta sa terminat. Vei trece peste asta. Comparativ cu ceea ce se confruntă unii oameni în această lume, nu este nimic. Dar se întâmplă. Doar amintiți-vă că ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici "(Jennifer Aniston)

4. "Țineți capul mai sus, iar degetul mijlociu este chiar mai mare. Lasă-l să știe ce a pierdut "(Megan Fox)

5. Dacă cineva ți-a rupt inima, l-ai lovit în față. Serios, loviți fața și mergeți să mâncați înghețată "(Frank Ocean)

6. "Nu sunt sigur ce va aduce viitorul, dar știu că voi fi optimist și nu voi da de disperare. După cum a spus tatăl meu: "Ce este, asta este. Nu este ceea ce ar fi trebuit, și nu ceea ce ar putea fi. Ce este, că este "(Nicole Kidman)

7. Dacă iubiți pe cineva, nu-l țineți, dați drumul. Dacă se întoarce, atunci nimeni nu sa mai multumit de el. Lasă-l din nou.

8. "Atâta timp cât încerci să vindeci rănile din trecut, ei vor continua să sângereze. Poți să oprești rana cu alimente, alcool, droguri, muncă, țigări, sex, dar sângele va continua să te scurgă și să-ți păteze viața. De aceea, trebuie să găsiți forța de a deschide rana, să vă puneți mâinile în ea și să obțineți nucleul, cauza durerii care vă ține în trecut, în amintiri și reconciliați cu ea ".

9. "Dacă ai curajul să-ți spui la revedere, viața te va răsplăti cu un nou" Hello "(Paulo Coelho)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: