3 O oră de noapte - timpul spiritului rău - știri, evenimente - universul ezoterismului

La strămoșii noștri, de fiecare dată a avut înțelesul propriu. A existat, de asemenea, un moment în care forțele întunecate au preluat și a fost doar ora trei dimineața, așa-numita vrajitoare. Este în general acceptat că în această oră este cel mai bine să faceți diferite vrăji și vrăji cu ajutorul duhurilor rele. Mulți observă că se trezesc în acest moment. Acest lucru se datorează faptului că ei au coșmaruri și somnul devine agitat. Unii oameni cred că acesta este un semn rău și este necesar să luptăm și să mergem la biserică. La urma urmei, un spirit rău poate trăi într-o persoană care îl trezește în acest moment. Doar în ceasul vrăjitorilor nu este obișnuit să părăsiți casa și să vă pieptești părul, să vă scăldați în duș. Acesta este, de asemenea, considerat un semn rău, care poate atrage consecințe negative. Există, de asemenea, o convingere că un copil născut la ora trei dimineața va fi nefericit. În știință, aceasta are și propria sa opinie. Somnul nostru constă în mai multe faze și tocmai în acest moment faza cade atunci când visele sunt făcute și este destul de sensibilă. Prin urmare, o persoană se trezește. Aceasta este așa-numita triadă de somn. Care a devenit deosebit de frecventă în ultimii cinci ani. Fazele somnului trec doar în acest timp și încep din nou. Și ai văzut că te trezești în acest moment al zilei și ce înseamnă asta pentru părerea ta?







O teorie interesantă a auzit despre ea de mai multe ori, dar nu pot nici să o confirm, nici să o resping. Tocmai m-am obosit la muncă, încât nu mă trezesc în noaptea aceea, și chiar mai mult la ora trei dimineața, atunci am cel mai profund vis. Dar recunosc că există timp pentru distracția forțelor întunecate și poate chiar și acest lucru nu este atât de departe până în zori și cel mai întunecat. Și despre plecarea acasă, sa întâmplat cumva de câteva ori, a mers la pescuit, dar nu au fost observate consecințe tragice. Dacă cineva are de a împărtăși povești interesante cu privire la această chestiune, atunci cu mare plăcere am citit, îmi plac povești de răcire.

Acum m-am gândit și mi-am dat seama că (deși m-am trezit rar în mijlocul nopții), are loc de obicei între trei și patru ore. Deși, cel mai adesea, cad jos cu cinci până la zece minute înainte de ceasul deșteptător și este o durere))
Mulțumesc pentru subiectul ridicat, este interesant. Am fost deosebit de încântat că de data aceasta - trei ore - este o explicație magică și științifică. alege ceea ce vrei, ceea ce se numește. Pe de altă parte, poate că acesta este cazul când știința vede doar vârful aisbergului. La urma urmei, vise, inclusiv coșmaruri, în acest moment ar putea fi o consecință a interferențelor din alte lumi.







Și despre faptul că noaptea, în principiu, nu se poate spăla și merge la baie, am auzit-o în mod repetat.

Am lucrat odată la schimbările de noapte. Deci, pot declara, cu toată responsabilitatea, că nimic nu se întâmplă la ora trei, patru și cinci dimineața. Poate de la ora trei e insuportabil să vrei să dormi. Și acum dorm la trei dimineața ca o femeie moartă. Și despre faptul că pentru această perioadă există o fază separată de somn, mi se pare că depinde de ce timp te culci și adormi deloc. Nu poate fi ca o anumită fază să avanseze, indiferent de timpul petrecut într-un vis. Dacă înțeleg corect, vrăjitoarele blestemului de Sabat toată noaptea și nu așteptați trei ore pentru a începe.

Am observat că de obicei în această zi a zilei mă trezesc din coșmaruri. Desigur, ei rareori visează la mine, dar când visez, atunci dintr-un anumit motiv este în acest moment. Cu ceea ce este conectat, nu pot explica. Poate că este doar din cauza caracteristicilor corpului meu și poate că e chiar trei dimineața - un timp atât de teribil. În orice caz, coșmarurile sunt doar visate când ceva vă deranjează sau vă confruntați cu mare stres. Îndepărtați-l și visul va fi din nou sănătos și calm. În general, mă trezesc de obicei la ora cinci dimineața mai des, nu pentru că a visat ceva sau de data asta este o vrăjitoare, dar doar în acest moment simt nevoia de a scurge excesul din corpul meu.

Mi se pare că faptul că ora trei dimineața este considerat atât de mistică este mai degrabă superstiție. De regulă, în acest moment o persoană doarme cel mai puternic somn. În acest moment, persoanele angajate în activități criminale, jafuri și pur și simplu angajate în deznădejde. Tatarii în vremurile antice i-au plăcut să atace satele, tocmai au mâncat răsăritul soarelui la ora trei dimineața, ceea ce ar duce oamenii prin surprindere atunci când sunt somnolenți și nu pot da rezistență adecvată. Poate că, prin urmare, ne-au durat trei ore pentru a examina momentul duhului rău, care complotează niște intrigi împotriva omului. Cu mine în acest moment nu se întâmplă nimic negativ.

Probabil probabil - în timp și atașat la un fel de "mișcare" și "activare" a forțelor curate și impure, dar nu am întâlnit astfel de manifestări în viața mea. Singurul moment în care era ceva neobișnuit a fost în anul precedent. În toamnă. După o petrecere cu prietenii, soția mea sa ridicat la ora trei dimineața și a început să se înmoaie. Dar aceasta este mai multă prostie, nu supranaturală.

În orice sens, nu aș deveni atașat la timp. Cel mai probabil, la ora trei dimineața miracolele se întâmplă la fel de des ca într-un alt timp mediu, dar în acest lucru se întâmplă ceva care se evidențiază pe fundalul altui.

Am observat că uneori mă simt ca un ceas de alarmă intern este declanșat timp de câteva zile la rând

Mulți au o astfel de situație. Discutat ca ceva neașteptat la locul de muncă cu două ore mai devreme în legătură cu sosirea din alt oraș al delegației pentru a încheia un important contract. Mulți din birou, care a fost la semnare, au spus că toată săptămâna s-au sculat fără un ceas cu alarmă cu două ore mai devreme. Dar, după seara zilei de vineri, week-endul "eșec" al visului a mers singur și a fost "rezolvat".

consultările purtate cu experții și a constatat că, pe fondul stres sever, care a constat în cea mai mare responsabilitate „nu dorm“, creierul și corpul pentru mai multe zile înființat „ceas intern“, în creștere timpurie.







Trimiteți-le prietenilor: