2111 Pantofii sunt ieftini

Salutări! Vroiam să fac izolare fonică a aparatului meu 2111. Bugetul pentru el este foarte mic (nu este suficient pentru materialul specializat). S-au găsit o serie de publicații ale versiunii economice a zgomotului. Am făcut o concluzie din materialele de construcție simple:






- placi de spumă de construcție
- Spumă de construcție (EIP) cu o grosime de 2-3 mm sau izolată din sticlă
- mastic antinoise (ca nu bituminos decât ea nu a înțeles mai bine)
Vreau să încep de pe acoperiș și de ușile. acoperiş:
Îndepărtează tapițeria # 61664, am acoperit cu anticoroziv importat ML # 61664; anticor uscate # 61664; Am acoperit cu un strat subțire de mastic # 61664, masticul începe să se usuce. Am inserat bucățile de PPE tăiate cât mai strâns și mai uniform posibil # 61664; pe partea interioară (partea superioară) a acoperișului, lipesc foile de cauciuc spumate







De asemenea, puteți pune mai multe straturi de mastic (trebuie să așteptați până când stratul anterior se usucă) sau mai multe straturi de mastic + PPE (veți obține un sandwich)

Iată tehnologia și tratamentul meu:
1) Ce este mai bine în această situație? sau sticlă?
2) decât masticul de bitum diferă de? Non-bitum.
3) Nu ruginati corpul dupa o astfel de lucrare, poate fi mai bine sa lipiti momentul PET?

Vă rugăm să împărtășiți experiența dvs. (cu excepția cazului în care, desigur, există ceva de împărțit)!
Vă mulțumim în avans pentru ajutor!

Ce fel de mastic? Dacă se întărește când se usucă, aruncați-o.
SH se desfășoară în două etape:
1. Izolarea vibrațiilor - frecvențele joase sunt stins. Vă recomandăm citirea pe internet a materialelor rezistente la vibrații.
2. Altul zgomot - spuma este unul dintre cele mai grave materiale. Producătorii înșiși îl poziționează în primul rând ca izolație termică cu apă. Este mai bine să folosiți materiale bazate pe parolă.
_________________
URA.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: