20 Idei pentru scrapbooking

Căutați idei de inspirație? Apoi, permiteți-mi să vă prezint un hobby neobișnuit și interesant despre care ați auzit și poate că nu. Înainte de o lecție interesantă sub formă de cărți de amintiri, astfel de albume foto de un nou nivel - pe care le puteți răsturna și amintiți orice lucru mic care este plăcut inimii. Este chiar greu de spus ceea ce este mai interesant: creați un astfel de album creativ sau răsfățați-vă în amintiri mai târziu. Dacă sunteți nou la scrapbooking sau un profesionist care pur și simplu nu are suficiente idei - sunteți aici.







1. Album din fotografii Instagram

Aici este colaje de casă Polaroid-imagini și toate amintirile care pot stoca nu numai pe Internet, dar, de asemenea, pe hârtie + toate cele mai bune caracteristici ale scrapbooking: autocolante, modele, imprimeuri, hârtie colorată, sclipici, colaj din reviste.

20 Idei pentru scrapbooking

2. Adăugați unele caligrafie

Câteva lecții de pe Internet și imagini pot fi semnate cu un manuscris ornat de la secolul al XIX-lea sau cu un manuscris angular de benzi desenate.

20 Idei pentru scrapbooking

3. Banda adezivă multi-colorată

Un mic set de scotch modelat este capabil de miracole reale.

20 Idei pentru scrapbooking

4. Salvați toate lucrurile mici

Scrapbooking albumul nu este doar pentru fotografii, ci pentru toate lucrurile scumpe, cum ar fi un bilet la cinema, o pietricele de pe plajă sau împachetări din acea bomboană.

20 Idei pentru scrapbooking

Când caligrafia nu-i poate ajuta, scrisorile de lemn vor fi salvate din seturi pentru cei mai tineri, care pur și simplu se rostogolesc în creioanele de ceară și le transformă în timbre strălucitoare din copilărie.

20 Idei pentru scrapbooking

6. Magazine = albumul de modă

Cartea lucioasă cu fotografiile sale pe întreaga pagină pentru cei care au cedat artei complexe de fotografie.

20 Idei pentru scrapbooking






7. O carte cu 52 de amintiri

O idee creativă pentru un pachet vechi de cărți.

20 Idei pentru scrapbooking

8. Mini-albume de amintiri de ceva special

Uneori, ceva mic este cel mai bun proiect pentru început. O mini carte dedicată celei mai bune odihnă din viața ta, fotografiilor la aniversarea unei relații sau al unui album sub tema "mama iubită" - nu există pur și simplu o limită la o astfel de creativitate!

20 Idei pentru scrapbooking

9. Album de epocă din vechiul notebook

Toți au cărți vechi de școală pentru mame și bunicile, dacă au noroc - nici măcar nu au început, cu pagini îngălbenite și salvate "în cele mai bune momente". Ei bine, este timpul să le luăm.

20 Idei pentru scrapbooking

10. Scrapbooking pe lemn

Nu este un album în sensul complet al cuvântului, ci doar o dosochka sau un set de ele cu inițiale, inscripții și alte lucruri pe care nu vrei să le uiți.

20 Idei pentru scrapbooking

11. Jurnalul călătorului

Cel mai interesant lucru va fi dacă păstrați albumul drept în timp ce călătoriți, făcând inscripții pe Marele Zid al Chinei, mergând prin Times Square sau privind Turnul Eiffel de jos în sus. Astfel de amintiri dulci sunt vrednice de a fi capturate pentru totdeauna.

20 Idei pentru scrapbooking

12. Amintirea lucrurilor mici plăcute

album Creative poate fi dedicat nu numai la evenimente importante, cum ar fi nunti, de călătorie sau un cadou pentru vacanță, se poate stoca, de asemenea, amintiri mici, dar prețioase, cum ar fi primul apartament la comun cu persoana iubita, arata ca dormitorul tau, ce imagine ai cumparat pe malul apei și modul în care împreună au zugrăvit pereții.

20 Idei pentru scrapbooking

13. Carton "Familia mea" pentru cei mici

O carte auto-facuta dedicata membrilor familiei, jucariilor preferate si animalelor de companie - copiii iubesc sa se uite la ceea ce deja stiu. Și, de asemenea, pe cei dragi.

20 Idei pentru scrapbooking

14. Album scrapbooking cu hârtie de casă

Cafea complet casă sau pur și simplu colorată și cu margini trase.

20 Idei pentru scrapbooking

15. Mini-cărți despre copiii dvs. preferați

Salvați cele mai drăguțe momente de a crește copilul cu astfel de albume tematice precum "Primul meu an de viață" sau "Eu și tatăl meu iubit".

20 Idei pentru scrapbooking

16. Sigilii de casă

Plăcut plăcut atunci când poți face orice tip de carton, scufundă-l în cerneală / cerneală și ține minte copilăria.

20 Idei pentru scrapbooking







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: