12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

Al treilea război mondial al profeției

1: Michel Nostradamus

12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

Toate predicțiile vizionarului medieval sunt foarte vagi, dar interpreții moderni cred că el a prezis al treilea război mondial în următoarea profeție:







"Sânge, corpuri umane, apă înroșită, grindină cade la pământ ... simt apropierea unei foamete mari, ea va dispărea adesea, dar va deveni în lume"

12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

Clarvizionarul bulgar nu a vorbit niciodată direct despre cel de-al treilea război mondial, dar are o profeție despre cele mai grave consecințe ale operațiunilor militare în Siria. Această predicție a fost făcută în 1978, când nimic nu prefigura ororile care se întâmplă acum în această țară arabă.

"Omenirea este pregătită pentru mai multe cataclismuri și evenimente turbulente ... Va fi vremuri grele, oamenii vor împărtăși credința lor ... Cea mai veche doctrină va veni în lume ... Mă întreabă când se va întâmpla asta în curând? Nu, nu în curând. Chiar și Siria nu a căzut ... "

Interpreții din predicțiile lui Vanga cred că această profeție este despre un război care se va desfășura între Est și Vest, care va apărea pe baza contradicțiilor religioase. După căderea Siriei, un război sângeros se va desfășura pe teritoriul Europei.

3: Iona Odessa

12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

Cu privire la predicția lui Jonas de Odessa, episcopul Archpriest Lugansk Maxim Volynets a declarat pentru. Cu privire la întrebarea dacă va exista un al treilea război mondial, bătrânul a răspuns:

"Va fi. La un an după moartea mea, totul va începe. Într-o țară, mai puțin decât Rusia, vor exista sentimente foarte serioase. Va dura doi ani și se va încheia cu un mare război. Și apoi va exista un țar rus "

4: Grigory Rasputin

12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

Rasputin are o profetie despre cei trei serpi. Interpreții din previziunile sale cred că vorbim despre trei războaie mondiale.

„Pe drumurile din Europa se va răspândi trei foame șarpe, lăsând în urmă cenușă și fum, ei au o casă - și este o sabie, iar ei au o singură lege - violența, dar târât omenirea prin praf și sânge, ei vor pieri de sabie la fel.“

5: Sarah Hoffman

12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

"M-am uitat la Orientul Mijlociu și am văzut o rachetă zboară din Libia și a lovit Israel, a apărut un nor de ciuperci mare. Știam că, de fapt, racheta provine din Iran, dar Iranienii l-au ascuns în Libia. Știam că era o bombă nucleară. Aproape imediat rachetele au început să zboare de la o țară la alta, și-au răspândit repede lumea. De asemenea, am văzut că multe explozii nu proveneau din rachete, ci din bombe pe sol. "

Sarah a susținut, de asemenea, că Rusia și China ar ataca SUA:

"Am văzut trupele rusești care au invadat Statele Unite ale Americii. Le-am văzut ... mai ales pe Coasta de Est ... De asemenea, am văzut că trupele chineze au invadat Coasta de Vest ... A fost un război nuclear. Știam că se întâmplă în toată lumea. Nu am văzut prea mult din acest război, dar nu a fost prea lung ... "

Hoffman a spus că, probabil, rușii și chinezii vor pierde în acest război.

6: Serafim Vyritsky

12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

Vizionarul și bătrânul Serafim Vyritsky au avut, fără îndoială, darul de previziune. Încă din 1927, el a prezis al doilea război mondial. Potrivit martorilor oculari, deja în perioada postbelică, unul dintre cântăreți ia adresat cuvintele:

"Dragul meu tată! Cât de bine este acum - războiul se termină, clopotele au sunat în toate bisericile! "

La aceasta bătrânul a răspuns:

"Nu, nu e tot. Va fi mai multă teamă decât a fost. Încă o vei întâlni ... "

Potrivit bătrânilor, problemele ar trebui să fie așteptate din partea Chinei, care, cu sprijinul Occidentului, va profita de Rusia.

7: Schiarchimandrite Christopher

12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

Schiarchimandritul Christopher, bătrânul Tula, a crezut că cel de-al treilea război mondial ar fi foarte teribil și distructiv, Rusia ar fi atrasă în întregime și China ar fi inițiatorul:

"Va exista un al treilea război mondial pentru exterminare, vor exista foarte puțini oameni pe pământ. Rusia va deveni centrul războiului, un război foarte rapid, un război cu rachete, după care totul va fi otrăvit cu câțiva metri în pământ. Iar cel care trăiește va fi foarte greu, pentru că pământul nu poate naște ... Cum va merge China, totul va începe "

8: Elena Ayello

12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor






Elena Ajello (1895 - 1961) este o călugăriță italiană, căreia i-ar fi spus-o însuși Maica Domnului. În previziunile sale, Aiello ia rolul invadatorului mondial al Rusiei. Potrivit ei, Rusia, cu arma sa secreta, se va lupta cu America si va cuceri Europa. Într-o altă profeție călugărița a spus că Rusia ar fi aproape complet arsă.

9: Veronica Luken

12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

"Fecioara arată spre hartă ... Oh, Dumnezeule! ... văd Ierusalimul și Egiptul, Arabia, Marocul Francez, Africa ... Dumnezeul meu! În aceste țări este foarte întunecată. Theotokos spune: "Începutul celui de-al Treilea Război Mondial, copilul meu"
"Războiul se va intensifica, masacrul va deveni mai puternic. Cei vii vor invidia morții, atât de mari vor fi suferințele omenirii "

"Siria are cheia păcii sau a celui de-al treilea război mondial. Trei sferturi din lume vor fi distruse ... "

Previziunea din 1981

"Văd Egiptul, văd Asia. Văd o mulțime de oameni, toți marș. Sunt ca chinezii. Ei se pregătesc pentru război. Ei stau pe tancuri ... Toate aceste tancuri sunt de echitatie, o armata de oameni, sunt multi dintre ei. Foarte mult! Mulți dintre ei sunt ca niște copii ... "

"Văd Rusia. Ei (rușii) stau la o masă mare ... Cred că vor lupta ... Cred că vor merge la război cu Egiptul și Africa. Apoi Maica Domnului a spus: "Adunarea în Palestina. Colecția în Palestina »

10: Joanna Southcott

12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

Iar clarvizionarul misterios din Anglia, care a prezis revoluția franceză, a profețit în 1815:

"Când războiul se aprinde în est, știți că sfârșitul este aproape!"

11: Jean Dixon

12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

Profețiile lui Jean Dixon - faimoasa profetesă din America, care vorbea despre faptul că în secolul viitor de pe planeta noastră vor exista catastrofe globale, după care va începe cel de-al Treilea Război Mondial:

"Un cutremur puternic din Est va servi drept semn pentru atacul arabilor asupra Israelului. Această luptă va continua timp de 8 ani. "

12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

În sfârșit, un mic optimism de la Juna. Când a fost întrebat despre cel de-al treilea război mondial, faimosul vindecător a răspuns:

Nu ratați știrile interesante din fotografii:

  • 12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

    Idei interesante pentru stocarea lucrurilor sau cum se procedează fără dulapuri
  • 12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

    Tort de nunta delicios și la modă: alegeți cea potrivită
  • 12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

    12 inimi de inima de semn zodiacal
  • 12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

    12 exemple de design-trăi și spirit folcloric
  • 12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

    12 romane de stele care s-au dovedit a fi PR
  • 12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

    12 lucruri ciudate care provoacă prea multe întrebări
  • 12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

    12 semne că sunteți pe calea greșită a vieții
  • 12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

    12 robinete neobișnuite care vor decora orice baie
  • 12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

    12 cele mai frumoase locuri din Italia
  • 12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

    12 secrete șocante ale frumuseții vedetelor de la Hollywood
  • 12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

    Proiectăm un cabinet în stilul minimalismului
  • 12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

    12 actrițe de la Hollywood care sunt tunsori scurți
  • 12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

    Spațiu Ferrari
  • 12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

    Celebrități care au pierdut multă greutate
  • 12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

    Interiorul unei vile din Hollywood
  • 12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

    12 mituri că am fost învățați la școală
  • 12 Predicțiile cele mai groaznice despre cel de-al treilea război mondial - fotografia lumii faptelor

    5 fapte interesante despre chirurgia plastica






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: