11 Citate scandaloase ale lui Komarovski despre mame, medici, vaccinuri și injecții

11 Citate scandaloase ale lui Komarovski despre mame, medici, vaccinuri și injecții

11 dintre cele mai intense afirmații ale Dr. Evgeny Komarovsky despre ceea ce trebuie să predați la școală, de ce este necesar să vă vaccinați și să nu vă injectați în fund și de ce părinții ar trebui să devină aproape doctori.







Fotografie de pe pagina medicului din Facebook

Evgeny Olegovich Komarovsky este cel mai renumit medic pentru copii, nu numai în Ucraina, ci și dincolo de frontierele sale. Este încredințat de milioane de mame, sfatul medicului îi ajută într-o varietate de situații legate de sănătatea copiilor.







"Letidor" a ales cele mai vii declarații din interviul lui Komarovsky, pe care le-a dat publicației Internet "Adevărul ucrainean". Viața ».

1. Despre cota mare de sex feminin

"Înțeleg foarte mult că în această țară majoritatea bărbaților sunt gata să-și îndeplinească funcțiile tatălui exclusiv biologic: după concepție, toate deciziile copilului sunt luate de femei. Aici este o țară în care să găsești un bărbat normal - sarcina cea mai importantă a femeii și norocul în viață. Dar acești oameni care nu sunt interesați de copii, devin politicieni. Încerc să-mi adaptez mama pe faptul că nu trebuie să sperăm pentru un țăran, dar în același timp trebuie să faci totul, să dovedești și să o faci singur, și poți face totul și știi cu toții cum. Iar femeile știu: "În momentul în care am devenit mamă, viața mea sa sfârșit. Am realizat tot ce am vrut: am acest alcoolic, am un copil, "Sunt așa, sunt tot" ("Sunt ca toți ceilalți" - traducere din limba ucraineană).







Trimiteți-le prietenilor: