Spartak la învins pe Volga

Nizhny Novgorod, în ultimul joc de acasă, a obținut în primă etapă prima victorie în pereții lor nativi în acest sezon, învingându-l pe "Terek". Cu toate acestea, în general, echipa nu este încă foarte reușită. La ultimele două ieșiri din Rostov-on-Don și Krasnodar, echipa Kalitvintseva a pierdut cu un scor total de 0: 7, așa că a trebuit să fie reabilitat pentru aceste eșecuri. Și, la început, cetățenii de la Nižni Novgorod arătau foarte bine. În minutul 6, Leandro avansa pe marginea din stânga până la linia de poartă și împușcată în centru, unde Mulumba încerca deja să se rupă, dar fără succes. În următorul atac, Joao Carlos a fost confundat pe picior de egalitate și aproape că nu a adus un atac periculos pe propriul său gol, dar în ultimul moment a reușit să-și îmbunătățească subcategoria. În timp ce moscoviți s-au stabilit pe terenul de la Nižni Novgorod și au continuat să păcălească, gazdele ar putea profita de acest lucru și pot continua, dar ...

Chiar și Yakovlev în minutul 16 a lucrat bine la defensivă, înlocuind lovitura lui Aldonin. În prima jumătate a jumătății jocului atacat, "Spartacus" nu a fost deloc - nu activ, nu pasiv, și nu. Avantajul era deținut de proprietari, dictând termenii lor. Dar oamenii de la Nijni Novgorod încă nu aveau curajul și perseverența, să joace pe marginea sau dincolo de riscul pe care nu-i puteau fi reglați. Da, a fost posibil să așteptați greșelile unui adversar, dar trebuie să țineți cont și de faptul că implementarea "Volga" nu este în niciun caz o sută la sută. Drept urmare, gazdele și-au pierdut momentele, iar moscoviți au preluat treptat inițiativa. Și la 33 minute nu a spus că este logic, dar a venit înainte. Yakovlev a aruncat mingea la Kombarova, a avansat pe flanc și a atins în zona de pedeapsă, iar Movsisyan a deschis scorul cu un antet în colțul din apropiere.

„Volga“ a prins, dar era prea târziu. Cu toate acestea, gazdele Mogi recupera rapid. În primul rând Kontsedalov a făcut o mare trecere în interior pentru Putsila, dar care a împiedicat scorul Pesyakov, Mukendi și apoi a furat mingea de apărătorii „roșu-alb“ și a fost pe cale de a sparge în poarta pe jumătate goală, dar a fost salvat de Carlos oaspeții în subcategoria excelentă.

În prima jumătate a anului nu au mai existat evenimente notabile. Gazdele se pot plânge doar pentru ei înșiși, pentru că, uneori, jocul prudent și lașitate a condus la faptul că „Volga“ a ratat șansele lor și a permis adversarului să profite de rare lor. Dar acest lucru a afectat deja superioritatea echipelor din clasă. După pauză, Nijni Novgorod ar putea lua lor numai din cauza o stare de spirit nebun. Dar contrar așteptărilor, a doua jumătate a fost inițiată activ de către jucătorii "Spartacus". La 53-lea minut a fost aruncat pe Movsisyan, dar timpul Yura nu a reușit să rupă, și apoi a sărit din poarta Pareiko și pe picior de egalitate cu aparare a reușit să neutralizeze amenințarea. Vino la câmp, Carioca a lovit poarta, matura Jurado ARAS ÖZBILIZ și Movsisyan. Nijni Novgorod nu a putut „porni motorul“ după pauză, și exploatate la viteze mai mici. Dacă Spartak a marcat al doilea gol, atunci jocul ar fi terminat. Cu toate acestea, acum moscoviți au probleme cu implementarea, care au păstrat intriga.

După o oră de joc, "Volga" a reușit încă să se încânte. Bibilov a primit balonul în centrul penalty, dar el a lucrat pentru o lungă perioadă de timp și nu a putut trece prin. Imediat, Joao Carlos a încercat să facă mingea, dar a aterizat în Putilo, de unde proiectilul de fotbal a zburat spre poarta, dar în loc era deja Pesyakov. Două minute mai târziu a apărut o poftă de mâncare la poarta Pesyakova după colț, care a dus la îndepărtarea în timp util a lui Glushakov. Kalitvintsev nu se grăbea cu schimbările și după ce jocul echipei sale după pauză nu poate fi numit de succes. Valery Karpin a înlocuit îndrăzneț jucătorii. Deci, în minutul 69, în loc de Ozbiliza McGeady a ieșit, și după trei minute a avut o bună ocazie de a înscrie, dar a lovit incomod, trimițând coajă joc exact în mâinile lui Pareiko.

Cum să se sprijine pe porțile moscovitelor la "Volga" și nu a funcționat. Spartaciștii - un caz rar - au jucat "la zero" și un gol marcat suficient pentru ca aceștia să câștige. Succesul nu a scos multă putere și emoție, deoarece "Volga" în ansamblu părea a fi somnolență și inertă. Dar a doua victorie consecutivă Spartaciștii nu ar trebui să fie înșelătoare - să spunem că echipa sa întors pe calea victorioasă, este prea devreme. Jocul, cel care a fost la început, încă nu este acolo.

Nu ratați! Turneul, statisticile și știrile din campionatul rusesc.

Pentru a vă familiariza cu toate evenimentele dintr-un meci este posibilă traducerea textului.

După excursia la ferma de porci, doi tineri din oraș, încântați de ceea ce au văzut, se întorc acasă. Bătrânul spune mamei:
- Mamă, am văzut un porc la fermă, care este mult mai gros și mai gros decât tine!
Mama în isterică, îi dă un gunoi fiului și începe să plângă cu amărăciune.
Cel mai tânăr fiu încearcă so calmeze, privi la mână și spune:
- Calmează-te, mamă. ești mai frumoasă decât blondă albastră.

Meciul obișnuit și avantajul obținut în victoria în clasă.
Nu-mi place că perseverența în întărirea victoriei a fost stabilită. în principiu, la întâmplare, dar nu au avut suficiente acțiuni semnificative și planificate. Implementarea atât a lui Aiden, cât și a lui Jurado, a unor astfel de momente de 150% ar trebui să fie diferită.
Mai mult ca Glushakov. Cel mai important jucător pentru noi acum. Carlos ne dă cu succes un avantaj în aer, care prin apărarea noastră reduce uneori numărul de pericole. În general, el încearcă și efectuează munca foarte calitativ.
Combarik a avut un meci minunat. În cele din urmă au mers celebrele programe. Tino și Jurado lucrează așa cum era de așteptat, dar pot face mai bine. O mare parte din taxele de apărare pe jucători interesanți, în termeni de creație.
Yura - principalul lucru care este eficient. Dar driblingul unui astfel de mijloc trebuie să aibă mai multe opțiuni pregătite.
Pesyakov este de încredere, a pus câteva focuri.