Poate cel mai bun "El Clasico" din istorie! Cum "leopardul" bate "real"

„Barcelona“, într-un divertisment incredibil la „El Clasico“, a câștigat o victorie cu o voință puternică asupra grație „reale“ la dublul Lionel Messi, care a marcat golul 23 al meciului cu Real Madrid și gol 500th pentru catalani.

Poate cel mai bun

Albastru-granat toate forțele au încercat să dislodge suspendarea de Neimar pentru aplauze sarcastice la arbitru după eliminarea în meci cu "Malaga" (0: 2). FTC spaniol a părăsit brazilianul din meci pentru trei runde, iar Curtea de Arbitraj sportiv a respins apelul clubului catalan din cauza depunerii sale târzii. Așa că, pentru prima dată după trecerea la "Barcelona" a trebuit să se piardă "El Clasico", iar locul său era bazat pe Paco Alcácer.

Mulți au crezut că echipele ar începe o întâlnire prudentă, iar evenimentele principale ne-ar aștepta după pauză. Totuși, rivalii încărcați decent în Liga Campionilor în săptămână. Într-o oarecare măsură, această previziune a fost justificată, dar prima jumătate a anului "El Clasico" nu putea fi reproșată pentru lipsa de divertisment.

26 poze. Messi i-a rupt fața, "Barcelona" a spart "Real"

În al doilea rând, audiența a văzut două goluri mari, cu o diferență de câteva minute. În primul rând, Kazemiro a terminat un colț excelent, iar într-unul din următoarele contra-atacuri, Messi și-a demonstrat trucul mărcii comerciale, la viteza de a lăsa mai mulți apărători și de a trimite mingea după Keyilor Navas. Acesta a fost cel de-al 22-lea gol al marcatorului de top din istoria "El Clasico" la porțile "Real".

În al treilea rând, prima repriză a fost marcată de un alt accident Gareth Bale. care în Madrid a devenit treptat "cristal". De data aceasta, Welshman a fost forțat să părăsească terenul după ce nu sa întâlnit cu Luis Suárez și a dat drumul lui Sergio Asensio.

După pauză, echipele au continuat să predice fotbal deschis, schimbând în mod constant sute de puncte. Aici sunt un cuplu de metri Ronaldo nu a reușit să se transforme într-un obiectiv de transfer excelent Asencio, și ca răspuns la atacul deja Suarez, după o pasă bună de Messi în corp la corp a fost în imposibilitatea de a bate Keylor Navas. Portari au fost filare ca o veveriță într-o cușcă, de mai multe ori a scos mingi „mort“, dar ținând cont de cât de des momente au avut, mai devreme sau mai târziu, cineva s-ar fi defectat.

Primul care a rezistat a fost Navas, deși în mingea pierdută de Ivan Rakitiche, vina lui nu a fost nici una. Horvath a îndepărtat perfect fundașul și apoi, lovind o lovitură din afara penalty-ului lovit distanța "nouă" - Costa Rican a fost absolut neputincios. Trebuie remarcat că obiectivul va fi marcat foarte în timp util, deoarece după 120 de minute cu Bayern, gazdele din a doua jumătate au început să se scufunde.

Câteva minute mai târziu „Real“, de asemenea, a rămas în minoritate - Sergio Ramos pentru un motiv sau altul a sărit două picioare în Messi, și, deși prejudiciul a percutor, din fericire, nu a provocat, motivele pentru eliminarea unui arbitru, probabil, au fost. Pentru Ramos, această eliminare a fost a cincea în cariera sa în meciurile cu catalanii.

"Barca" a inclus imediat cea mai înaltă presiune, dar complet pentru a bloca adversarul în jumătatea terenului său, chiar și în majoritatea a fost dincolo de puterea sa. Eliberat de înlocuirea lui Hames Rodriguez, cu consolarea completă a apărătorilor clubului catalan de la câțiva metri, a împușcat durerea lui Shtegen după lumbago lui Marcelo.

Și când se părea că acum Royal Club nu va lipsi, din nou, ea a făcut simtita Messi la 92 de minute, expert a pus capăt perfectă contra catalanilor, care ar fi fost imposibilă fără o cursa nebună prin polpolya Sergi Roberto. Cel de-al 23-lea gol al jucătorului argentinian din "El Clasico" ne-a oferit o seară de fotbal de neuitat și am întors-o pe Barça la cursa de campionat. Acum așteptăm definitiv sfârșitul sezonului.