Fotbal Super Cup Spania - 2019 final 1 meci barcelona - real așa cum a fost jucat

Echipele s-au învârtit de mult timp, jucătorii lui Relas patru îl țineau pe Messi, fără să-i permită să se întoarcă. Pentru toată această prezentare a rezervei a urmărit viitorul protagonist al meciului - Ronaldo.

În minutul 50, Piqué a jucat fără succes, din care mingea a sărit în propriul gol. Barcelona un pic acru, dar este jucătorii Real Madrid poate fi denumit acum „smântână“ - au o nouă formă, nu cremos.

Jucătorii de la Barcelona aproape că nu au părăsit niciodată porțile de la Real Madrid, dar nu au fost realizați. În minutul 77, "creamy" a fost numit un penalty, care a spart prin Messi, scorul a fost egal cu 1: 1.

și primește un avertisment sub forma unui carton galben.

Câteva minute au trecut, Cristiano a căzut în suprafața de pedeapsă din Barcelona, ​​inima fanilor Barca a tremurat: „Este o pedeapsă în ultimul minut?“ Dar arbitrul, fără a se mișca, a scos un cartonaș roșu pentru a înlătura simulatorul Krisha. Următorul meci va merge fără o stea de la Real Madrid, dar toate la fel - „maurul și-a făcut lucrarea sa. - Harap poate merge“

În acest ultim desyatiminutke concentrat aproape toate cele mai importante momente ale meciului - un ultim moment Ascencio lăsat nesupravegheat de protecție Barca și mingea din nou la porțile inamicului. Scorul final este 1: 3.

Pentru Real Madrid acest meci, dar nu Super Cupa Spaniei. Barcelona nu este un astfel de club să renunțe la orice cheltuială. Meciul de întoarcere va pune toate punctele de mai sus i.

Meciul sa dovedit a fi destul de interesant și nimic nu a fost clar până în minutul 80. Dar substituentul, principala stea a clubului "regal", Cristiano Ronaldo și-a adus echipa. Adevărul a fost eliminat, dar sa terminat. Și în minutul 90, Marco Asensio a mărit avantajul "Real" la două goluri. Ca rezultat al 1: 3 și „catalani“ este oh atât nu doar în Madrid, în a doua etapă, chiar și în absența lui Cristiano Ronaldo. Dar "Barca" din istorie sunt pietre puternice.

Iată cum au fost distribuite obiectivele:

Lionel Messi - 77 minute (spumă.) - Gerard Pique - 50 minute (auth.), Ronaldo - 80 minute, Marco Asensio - 90 minute.