7 Moduri de a găti piept de pui delicios, transformarea corpului

7 Moduri de a găti piept de pui delicios, transformarea corpului

10 idei pentru sandvișuri - opțiuni pentru un prânz sănătos la locul de muncă

Câți oameni au dor de cină pentru că nu vor să mănânce fast-food, dar se simt stânjeniți să ia alimente cu ei în recipiente de plastic. Am luat zece idei originale pentru a face sandvișuri ca o cină completă.







7 Moduri de a găti piept de pui delicios, transformarea corpului

Cum sa inveti sa controlezi nutritia

Puteți auzi adesea "Nu mă pot controla", "Sunt o persoană impulsivă", "Controlul mă înnebunește", "Căutarea mea de dulciuri mă înnebunește", etc. Oamenii din anumite motive consideră că controlul este în mod necesar o limitare și un stres constant.

7 Moduri de a găti piept de pui delicios, transformarea corpului

Exercițiu cardio, yoga, grup și forță - ce este mai bine pentru a pierde în greutate?

Se pune intotdeauna intrebarea daca este mai eficienta - antrenament cardio sau de forta, exercitii de grup cu gantere sau antrenament cu greutatea proprie, yoga sau pilates.

7 Moduri de a găti piept de pui delicios, transformarea corpului

Cum genetica afectează pierderea în greutate

Ați auzit probabil astfel de fraze: "Am un os larg", "am un metabolism lent", "toată familia mea este plină", ​​"este vorba despre genetică". Cineva consideră că aceasta este o scuză, dar cineva crede cu tărie că nu poate să piardă din greutate pentru motivele de mai sus.

7 Moduri de a găti piept de pui delicios, transformarea corpului

Cinci condiții pentru pierderea în greutate

Am observa constant o caracteristică în comportamentul majorității pierderii în greutate, care pierde încet greutatea. Ei se concentrează pe o singură acțiune, atunci când abordarea ar trebui să fie cuprinzătoare.

7 moduri de a găti piept de pui delicios

7 Moduri de a găti piept de pui delicios, transformarea corpului






Pieptul de pui este un produs indispensabil al oricărei diete. Este disponibil, conține puțin grăsime, o mulțime de proteine, se amestecă perfect cu alte alimente și este ușor de pregătit. Poate fi coaptă, fiartă, fiartă, aburită, prăjită într-o tigaie neacoperită. Dar există un bighorn în fiecare zi plictisitor, mai ales dacă dieta implică restricții. Poate, o listă de 7 moduri simple de a găti delicios un pui de găină va diversifica dieta.

1. Marinarea lungă
Pentru marinare carnea de pui, se poate folosi orice - condimente și plante aromatice, acasă sau sos de soia, suc de lamaie si coaja de lamaie. Cu cât înălțați mai mult puiul, cu atât mai mult aroma și gustul devine, cel mai important, păstrați-l în frigider. Timpul optim de infuzie de carne de pui în marinată durează de la câteva ore la zile, in functie de reteta, dar cel puțin o jumătate de oră.

2. Timp optim de gătire
Timpul de gătire, care este indicat în rețete, este dat dintr-un motiv. Fiți atenți la acest lucru. Nu are sens să gătești un pui timp de două ore, când e suficient timp de patruzeci de minute.

3. Folie
Pielea de pui este de dorit să se îndepărteze înainte de gătit cu grăsime vizibilă rămasă, dar în timpul gătitului, pielea vă permite să păstrați sucul și aroma de carne. Dacă coaceți un piept de pui fără piele, se dovedește a fi rigid și uscat. Folia va ajuta la evitarea acestor probleme.

4. Pickle
Realizați brânza mai luminoasă de pui. Eu însumi nu am încercat niciodată să facă acest lucru, dar am auzit că, dacă un galon de apă pentru a dizolva o jumatate de cana de zahăr și aceeași cantitate de sare, și apoi muiată în saramură de pui timp de 3-12 ore, acesta va fi capabil de a găti carne suculent. Înainte de preparare, soluția salină este spălată și carnea este ștersă cu șervețele de hârtie. Puteți adăuga condimentele dvs. preferate în saramură.

6. Nu plictiseala
Mesele tradiționale cum ar fi orez + piept de pui + salată arata plictisitor. Experiment cu ingrediente de masă, cum ar fi bucăți de pui poate fi amestecat cu o salata de legume sau tocană, se adaugă piper și rola într-o pita. Și dacă este și ea încălzită împreună, puiul va deveni saturat cu aroma de legume și mirodenii, ceva foarte delicios se va dovedi.

7. Condimente, condimente, condimente
Utilizați motive naționale. Puteți găti pui nu numai cu curry. Experiment cu motive italiene (usturoi tocat, oregano uscat, cimbru și busuioc), India (Curcuma, cardamom si frunze de dafin) Georgian (rozmarin, patrunjel, coaja de lamaie, oregano). Puiul este, de asemenea, perfect combinat cu tot felul de piper.

Și în cele din urmă, câteva modalități mai secrete de a găti un piept de pui au un gust mai bun:

  • Prăjire sau coacere, folosiți o spatulă, nu pierdeți carnea cu un cuțit sau o furculiță;
  • Dacă gătiți un pui cu legume, apoi solo la sfârșit, deoarece sarea scoate toată umiditatea din carne;
  • Orice fel de mâncare de la pui înainte de a servi ar trebui să fie infuzat.

Principalul lucru, experimentați. Gatiti-va la gustul dvs. sau folositi retete. Printre ei mulți sunt demni. Am găsit toată cartea "Dish of the bird" în coșuri. Dacă este ceva interesant, cu siguranță o voi împărți.

Link-uri utile:

7 Moduri de a găti piept de pui delicios, transformarea corpului
7 felii de proteine ​​care pot fi gătite în 30 de minute
7 Moduri de a găti piept de pui delicios, transformarea corpului
Supraalimentarea în timpul stresului - 5 moduri eficiente de a lupta
7 Moduri de a găti piept de pui delicios, transformarea corpului
Pierde greutatea ușoară și delicioasă cu IIFYM
7 Moduri de a găti piept de pui delicios, transformarea corpului
Cinci moduri de a instrui eficient







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: