6 Coafuri pentru mireasa de vară

Nunta de vară nu este numai frumoasă, ci și fierbinte. Prin urmare, echipa de stilisti a creat coafuri, care dimineata pot fi purtate colectate, iar seara pentru dans pentru a se dizolva. În același timp, farmecul și frumusețea miresei va rămâne în prezența ei, precum și un frumos decor nunta rămâne în păr și completează imaginea unei nunta.







3 fete frumoase din Almaty s-au alăturat pentru a crea această inspirație de vară pentru tine. Creatorul ornamentelor frumoase pentru mirese Angelica @vassilkova_bridal, stilistul Oksana @oxa_nika și fotograful Svetlana @photo_bbelka. O coafură frumoasă, machiajul și decorarea arată bine nu numai pe modele, așa că pentru proiectul de fotografie au fost alese fete obișnuite din rândul cititorilor de la Instagram. Încercați-l pe voi înșivă!

6 Coafuri pentru mireasa de vară

Angelica Vasilkova: Inspirată de frumusețea, sensibilitatea mirelui, creez decorațiuni care completează imaginea. Cu ornamentele mele, vreau să îmi completez o imagine frumoasă, blândă și senzuală. Pentru aceste coafuri, am ales decorațiuni speciale, cu o răsucire. Acestea sunt ușoare, nu fac coafura mai rău, sunt ușor atașate și îndepărtate. Particularitatea bijuteriilor mele este că orice fată, chiar dacă și-a creat părul cu propriile sale mâini, poate completa imaginea cu o creangă cu cristale, perle, petale sau trandafiri. Iar lipsa de griji a buclelor sau a ciorchinilor, cu atat aspectul va arata mai bine in coafura.

1. Imaginea mireselor blonda: colectate în faza scurtă și decorarea părului alb imaculat cu trandafiri si perle.

6 Coafuri pentru mireasa de vară

6 Coafuri pentru mireasa de vară
6 Coafuri pentru mireasa de vară

Stylist Oksana Akimenko: Am vrut să arate imagini complet diferite: de la clasic și de la cele mai delicate până la destul de strălucitoare. Mi-am dat libertate și mi-am exprimat percepția față de fiecare fată în imaginea ei. A fost dublu interesant, pentru că fetele nu sunt modele profesioniste, unele dintre ele ne-am văzut pentru prima dată.

În pregătirea proiectului pentru a crea imagini, am fost ghidată de reguli și îndrumări:

  • Citibilitatea machiajului și coafura pentru o cameră
  • Lungimea părului, culoarea și structura
  • Culoare și stil de îmbrăcăminte și accesorii
  • Forma capului, caracteristicile ovale și faciale (toate imaginile trebuiau să se potrivească cu tema nunții și să decoreze participanții la proiectul nostru)

2. Imaginea de mireasa, bruneta: faza scurta si decor neobișnuit de boboci de flori în tonuri pastelate și de aur.

6 Coafuri pentru mireasa de vară

6 Coafuri pentru mireasa de vară
6 Coafuri pentru mireasa de vară

3. Imaginea pentru mireasa cu par blond: o ciorchă neatentă și un ornament delicat, cu flori roz și cristale roz.

6 Coafuri pentru mireasa de vară

6 Coafuri pentru mireasa de vară






6 Coafuri pentru mireasa de vară

Fotograful Svetlana Alekhina: A fost incredibil de interesant să observați cum se schimbă fetele, cum gogoșii lor devin fluturi! Lucrările profesioniștilor fac minuni și în câteva ore fiecare mireasă se simte ca o zeiță: umerii ei sunt îndreptățiți, privirea ei este plină de sensibilitate și dragoste, ei în mod literal se înalță. Senzațiile sunt inexprimabile!

În pregătirea nu ne-am concentrat pe imaginea completă a mirelui, toată atenția a fost acordată coafurii și ornamentelor din ea. Prin urmare, în acest articol nu veți vedea zonele fotografice decorate, fotografiile plane cu accesorii și alte atribute ale detaliilor de nuntă. Dar în fiecare imagine veți găsi o mulțime de lumină, sensibilitate, luminozitate și căldură - exact acele trăsături inerente fiecărei mirese.

4. Imaginea pentru o mireasa bruneta: o banda eleganta si un ornament cu muguri de flori albastre de fum.

6 Coafuri pentru mireasa de vară

6 Coafuri pentru mireasa de vară
6 Coafuri pentru mireasa de vară

Sfaturi de la Angelica: Nu face imaginea de nunta a mireasa prea grea. Încercarea de a combina o rochie de mireasa luxuriantă și bijuterii masive nu arată întotdeauna bine. Iată una dintre fundamentele importante ale stilului: cerceii masivi nu se potrivesc bine cu colierul la fel de masiv. Și încă un lucru, ia în considerare: este mai bine să discutați despre părul dvs. în prealabil cu stilistul.

5. Imaginea mirelui pentru dans: boko-bucle și o crenguță cu flori albe mici.

6 Coafuri pentru mireasa de vară

6 Coafuri pentru mireasa de vară
6 Coafuri pentru mireasa de vară

6 Coafuri pentru mireasa de vară
6 Coafuri pentru mireasa de vară

6. Imaginea mirelui pentru seara: buclele neglijente, o fază scurtă și un ornament cu cristale.

6 Coafuri pentru mireasa de vară

6 Coafuri pentru mireasa de vară
6 Coafuri pentru mireasa de vară

Contacte de vanzatori de nunti in Almaty:
Accesorii și bijuterii pentru coafura: Angelica Vasilkova @vassilkova_bridal
Machiaj și coafura: Oksana Akimenko @oxa_nika
Fotograf: Svetlana Alekhina @photo_bbelka

6 Coafuri pentru mireasa de vară

6 Coafuri pentru mireasa de vară

6 Coafuri pentru mireasa de vară

6 Coafuri pentru mireasa de vară

6 Coafuri pentru mireasa de vară

6 Coafuri pentru mireasa de vară

6 Coafuri pentru mireasa de vară

6 Coafuri pentru mireasa de vară

6 Coafuri pentru mireasa de vară







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: