404 Răspunsul serverului - modul de eliminare a motivului - forumul comandantului web și al programatorului

Dar pagina funcționează, dacă treceți printr-un browser obișnuit, puteți vedea pagina de lucru. Cum să căutați cauza acestei erori? Fie că poate fi conectat la codul paginii sau depinde numai de server? Am încercat să pun un gol, eroarea nu a fost pierdută. Am verificat drepturile de acces la fișier - la fel ca și pentru altele. Ce altceva puteți să verificați?







Adăugat după 2 ore 16 minute 56 secunde:
Se pare că am găsit cauza - depanarea produce erori pe această pagină.

Adăugat după 1 oră 51 minute 48 secunde:
Erori eronate, dar codul 404 a rămas.
Găsiți următoarele în fișierul include / function.php:

După eliminarea lor, codul de răspuns a devenit 200 așa cum ar trebui să fie. Cum pot afla ce a declanșat starea în prima linie?







d o h o d - s - n u l a a .ru - idei de afaceri.

În bara de instrumente a webmasterului, Google are un checker de fișiere robot. Acest serviciu a arătat că paginile necesare în el nu sunt închise de robot. De asemenea, fișierele de stil nu sunt închise. Dar, uneori, robotul nu a putut citi fișiere de stil. Am șters fișierul roboți și Google a citit foaia de stil. Apoi am returnat fișierul original și Google a continuat să vadă paginile în mod normal. Pentru a împiedica acest lucru, am făcut un bloc separat de reguli pentru botul Google și am eliminat interzicerea anumitor fișiere din acesta. Câteva zile de testare arată o activitate normală cu site-ul. În panoul webmasterului, Yandex nu a găsit probleme.

d o h o d - s - n u l a a .ru - idei de afaceri.

Înapoi la început

Înapoi la Gazduire și Domeniu

Cine este online

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator







Trimiteți-le prietenilor: