4 Modalități de utilizare a unui burghiu nu pentru scopul propus, dar cu avantaj

Poate că atunci când curățați chiuveta, puteți paria pe făcând sovdepovskaya cuier de plastic pe onduleuri. Cine va fi mai puternic nu este îndoielnic, dar duelul se poate termina prematur din punctul de vedere al ceea ce va ieși)) Mâinile nebune vor trăi cu siguranță pentru totdeauna, dar pentru siguranță, sculele electrice sunt cele mai utilizate în scopul lor.







Da, câteodată cartofii curățăm pe rând))))
Bineînțeles. foraj pentru a curăța în cartofii familiei noastre nimeni nu va fi. Dar încă un fapt foarte interesant. a fost necesar să inventăm un astfel de lucru pentru a coaja cartofii cu un burghiu)))
Oricum, mi se pare că nimeni nu face acest lucru.
cu atât mai mult cu cât o curățare a legumelor se observă corect, în cazul în care este mai sigură decât o mașină de găurit.
mai ales că tot acest instrument este cel mai bine să se gândească numai la utilizarea dorită.
Apoi, mâinile, picioarele și cartofii vor fi în siguranță)))))

Nu am o manichiură, așa că prefer să-mi coace cartofii, Pauline.
Ei bine, deoarece avem cartofi mari în Siberia, procesul nu durează mult. Deși în ultimii ani am devenit dependent de coacerea cartofilor întregi în piele într-un cuptor cu microunde. Astfel, la gata preparată, indicele glicemic scade și nu este necesar să se curățe. ))
Cu toate acestea, folosirea unui burghiu pentru scopuri culinare nu este foarte relevantă, atunci când numeroasele gadget-uri de bucătărie sunt larg distribuite și necostisitoare.
Deși exotic de dragul de ce nu. Oricare ar fi fost copilul, nu a fost teshilos, dacă nu a cerut doar cea de-a cincea blană pentru iarnă, așa cum spune un vechi prieten al meu! ))







cool spun că mi-a plăcut foarte mult.
Ce binefăcător sunteți Ivan, puteți să vă curățați soția.
Acest lucru este vrednic de laudă și aplauze)))
Eu doar coace cartofii tineri cu coaja într-o folie pe foc în timpul verii.
Și cum vă pregătiți scrie-mi o rețetă și în timp și ce program alege.
În general, totul este detaliat.
Te astept pe tine)))))

Ei bine, o femeie ar trebui să aibă întotdeauna o garderobă decentă.
O femeie frumoasă merită și mai mult.
Nu e de mirare că spun că atunci când un bărbat spune că nu are nimic de purtat înseamnă că a ieșit din haine curate și aceeași frază din gura fetei înseamnă că a terminat haine noi. ))
Cu cartofi coapte, totul este simplu. Mă gândesc, alegând aproximativ aceeași dimensiune și așezând într-o tavă de sticlă cu un capac.
Am ales programul "Cartofii într-o uniformă" și greutatea produsului. Timpul este setat automat. Ei bine, asta e tot.
Principalul lucru este să-l lași să stea câteva minute după gătit și să deschidă capacul cu grijă, vă puteți arde cu un abur. Apoi - tăiați cartofii în jumătate înainte de servire, sare, piper, unt sau brânză rasă. Foarte gustos și rapid.

Deci totul este simplu și rapid.
Mulțumesc ați luat notă de rețeta dumneavoastră.
Dar nu-mi amintesc că am avut un astfel de program în cuptorul cu microunde.
Și cât timp te pregătești acolo?
Poate o să aleg timpul și să mă pregătesc acolo.
Se pare că se gătește numai fără apă.

În cazul în care cartofii iau aproximativ jumătate de kilogram, apoi aproximativ 10 minute la capacitate maximă. Doar închideți capacul, Pauline, deoarece cartofii se pot "smuls" ușor! ))
Cu toate acestea, nimic nu vă împiedică să verificați disponibilitatea cu un cuțit sau o furculiță. Și dacă asta, puneți cratița în microunde timp de câteva minute.
Cartofii sunt coapte complet în sucul lor, uneori nici măcar nu folosesc sare. Foarte bună o astfel de rădăcină coaptă în salate, cum ar fi vinaigrette.

Multumesc, incerc, apoi mai tarziu voi economisi timp sa gatesc asa de repede si cred ca delicioasele feluri de mancare din cartofi.
Cred că puteți adăuga probabil mirodenii mai târziu.
Îmi plac foarte mult mirodeniile.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: