31 Esp sau cabluri noi ale regulatoarelor de ferestre

După o poveste foarte neplăcută cu lifturi de ferestre și găsirea de soluții:

El a început să se gândească la ce să facă, dar ce a fost acolo să gândească ... să facă totul! Singurul dezavantaj al tuturor acestor fire DROP! Dar merită)







31 Esp sau cabluri noi ale regulatoarelor de ferestre

Am găsit un circuit excelent folosind releul și conectându-l la baterie.

31 Esp sau cabluri noi ale regulatoarelor de ferestre

Pentru ce este retransmisia? Ei bine, la început au descărcat butoanele. Acum, sindrofie vine printr-un releu *. Viteza a doua de deschidere \ închiderea ferestrelor aceeași, că instituția, care este dezactivat, atunci când apăsați ambele butoane care unul, nu că nu schimbă lucrurile repede! ** În al treilea rând ESP funcționează chiar și fără contactul, care este foarte convenabil, și butoanele se aprind numai când dimensiunile sunt activate!







* Un buton costă 150 de ruble, fumul meu și a stârnit, când nici măcar nu am atins ESP, de la sine, și sticla a coborât ...
** Fără releul de pe masina camuflată, geamul drept la închidere a ajuns în mijloc și sa oprit. Dacă începeți să închideți ambele ferestre în același timp, atunci acesta este un adevărat iad ...

În general, acest lucru nu este cazul și am continuat să reparăm. În fotografie, tot ce aveți nevoie este:

---4 relee cu 5 poli de 30 amperi
---4 terminale sub releul pentru înlocuirea ușoară
---multe terminale mamă pop
---terminale noi pentru butoanele ESP
---carcasa sigilată și siguranța de 15 amp
---fire: 2,5 mm pentru alimentare, 1,5 mm pentru orice altceva.
--scădere

31 Esp sau cabluri noi ale regulatoarelor de ferestre

Am pus împreună în cadrul schemei:

31 Esp sau cabluri noi ale regulatoarelor de ferestre







Trimiteți-le prietenilor: