17 Cele mai importante fraze lăsate lumii de către Mohamed ali-factum

Puțini știu, dar Ali a condus o luptă de 32 de ani cu boala Parkinson. Trei timp campion mondial greu a murit cu demnitate și a rămas pentru totdeauna în inimile noastre.







17 Cele mai importante fraze lăsate lumii de către Mohamed ali-factum
Disgustingmen.com

Factum publică cele mai importante cuvinte rostite de Muhammad Ali. Avea ceva de împărtășit cu lumea.

Cea mai dificilă bătălie mea este cu boala Parkinson. Nu, nu doare. E greu de explicat. Cu siguranta voi fi testat: voi continua sa ma rog, inca voi avea credinta? Dumnezeu îi provoacă pe toți oamenii buni.

Începeu să numesc scuturile numai după ce picioarele încep să dureze. Pentru că asta e singurul lucru pe care merită să-l consideri. Asta vă va face un campion.

Soarele este întotdeauna undeva, lasă să strălucească.

17 Cele mai importante fraze lăsate lumii de către Mohamed ali-factum

Tăcerea este aur. Dar numai dacă nu vă puteți gândi la un răspuns bun.

Și o femeie poate fi suficientă pentru un campion mondial printre greii.

Cu cât ajutăm mai mult pe ceilalți, cu atât ne ajută mai mult pe noi înșine.







17 Cele mai importante fraze lăsate lumii de către Mohamed ali-factum

Când George (Foreman) și-a redobândit titlul, mi-a rănit cu adevărat să trăiesc. De asemenea, am vrut să mă întorc. Dar apoi a venit dimineața - a venit timpul să fugim. M-am întors în pat și am spus: "Bine, încă sunt cea mai mare."

Bătălia este câștigată sau pierdută departe de martori. Acest lucru se întâmplă în spatele frontului, în sala de gimnastică, pe drum. Cu mult înainte de a începe să dansez sub aceste lumini.

Bucură-te de copiii tăi, chiar și atunci când se comportă diferit decât ți-ar plăcea.

17 Cele mai importante fraze lăsate lumii de către Mohamed ali-factum

Eu sunt cel mai mare. Am spus asta înainte de a ști cine sunt. Mi-am dat seama că, dacă am spus acest lucru, acest lucru este suficient pentru a convinge restul lumii.

"Imposibil" este pur și simplu un cuvânt pe care oamenii mici sunt împrăștiați. Oamenii care doresc să trăiască în pace și confort, pe care cineva îi va da. Deci, spun cei care nu doresc să investigheze puterea care le-a fost dată pentru ao schimba. "Imposibil" nu este un fapt. Aceasta este o părere. Imposibilul are întotdeauna potențial. "Imposibil" este un cuvânt care este temporar. Nimic nu este imposibil.

Ceea ce nu înțeleg absolut este războaiele.

Avem puține vieți,
Și totul va trece în curând.
Dar faceți ceva pentru Dumnezeu -
Și nu va muri niciodată.

17 Cele mai importante fraze lăsate lumii de către Mohamed ali-factum

Îți place postul? Sprijin Factum, faceți clic pe:







Trimiteți-le prietenilor: