10 Moduri de protecție

10 Moduri de protecție

10 moduri de a proteja. Cum să nu deveniți o victimă ușoară.

Bună tuturor.
Străzile întunecate, parcurile surde, intrările neîntinate, dar trebuie să te duci acasă. Știți asta? Suntem cu toții ființe umane și toți împărtășim instinctele banale ale autoconservării și sentimentul de frică. Și nu numai femeilor, apropo. În plus, trăim și în una dintre cele mai criminogene țări.







Așadar, astăzi aș vrea să vorbesc cu dvs. despre cum să vă protejați pe cât posibil de tot felul de probleme, când sunteți singuri, întârziere noaptea, întorcându-vă acasă ...

1. În primul rând, în opinia mea, trebuie să învățăm intuiția noastră! Adesea, subconștient, simțim că ceva nu este corect. Dar, în același timp, începem să ne convingem că suntem prea ipocriți și nu avem motive de îngrijorare. Deci, învață să ai încredere în intuiția ta (rareori nu reușește)!

2. Mergând pe o stradă întunecată sau într-un parc, comunicați cu cineva pe mobil (mai bine cu un bărbat). Dacă se termină banii de pe telefonul mobil, atunci formați numărul poliției, dar nu sunați. Deci, va fi mai calm, iar în caz de orice, puteți să-i contactați numai cu un singur buton.

3. Dacă vă decideți să mergeți acasă pe o plimbare, renunțați la această idee! Este mai bine să petreceți mai mult timp în așteptarea unui taxi decât să vă regretați toată viața.

4. Înainte de a vă întoarce acasă de la punctul X, încercați să anunțați rudele despre acest lucru. Spuneți-le și despre cât timp să vă așteptați.

5. Încercați să alegeți o casă aglomerată, bine luminată. Să fie chiar de două ori mai lungă, cum se spune "mai bine, dar mai bine".

6. Dacă sunteți un proprietar de mașini fericit. atunci nu fiți siguri de siguranța dvs.! Ședința în mașină blochează în primul rând toate ușile și numai apoi treceți la restul cazurilor!

7. Dacă în drumul tău vezi o mașină și în jurul oricui URGENT treci de cealaltă parte. Crede-mă, siguranța excesivă nu a împiedicat pe nimeni.

8. Hainele trebuie să fie libere și confortabile pentru cazuri extreme, cum ar fi posibilitatea de a scăpa ...

9. Întotdeauna purtați cu dvs. în echipamentul de protecție a pungilor, sticle de gaz, electroșocuri sau orice altceva din această serie, beneficiul acestui bun putem fi achiziționați la fiecare colț.







10. NICIODATĂ nu umblați prin străzile și parcurile întunecate în pace. Crede-mă, mult mai bine să plătească banii și du-te acasă (și apoi să vă cineva se va întâlni la intrare), mai degrabă decât într-o încercare de a salva o mulțime de bani, dar în acest sens, expun viața în pericol și să piardă o pereche de celule de milioane de stoc (cel mai bun).
Deși, cine a spus că un șofer de taxi nu poate fi un maniac ...

Ei bine, și în cele din urmă - 5 locuri unde este necesar să-l bați pe violator, dacă contactul nu poate fi evitat:

1. Vârful.
2. Ochii.
3. Gât.
4. Plexul solar.
5. Glezna (loc foarte greu).

Și niciodată să nu fiți prea siguri.
Aici, absolut nimic de ponty, cum ar fi: "Da, stii cine a contactat ...", "Prietenul meu te va pata ..." sau alta erezie. Acest lucru îi va conduce și mai mult și va stimula acțiunea.

Străzi și drumuri de siguranță pentru tine, draga mea.

Știți cum să nu deveniți o victimă ușoară?

1. Pulverizarea parului vă poate ajuta. Este necesară stropirea directă în ochi. Nimic nu este mai rău decât gazul. Apropo, gazul nu ajută prea mult. Oamenii beți nu trebuie să acționeze sau să acționeze o jumătate de minut de undeva. Știu sigur - verificat.
Există un fel de gaz, dar am uitat numele - lucrează imediat după o secundă, este încă o persoană trecătoare sau beată.

2. Nu vă fie frică să loviți paharul. Adică, dacă ai fost atacat în apropierea casei și poporul are un astfel de lucru încât poți să țipi, apucă ceva greu și pe fereastră.
Atunci ei vor alerga cu siguranta la tine)
O inserție de sticlă nu este atât de înfricoșătoare decât ceea ce puteți face. Puneți paharul de mașini, apartamente, orice, și spuneți militiilor că strigă - nimeni nu a ieșit, nu aveați cale de ieșire.
Dar tocmai în fiecare zi, toate ochelarii nu trebuie să fie bătut, sper că nu sunt absolut nervi aici)

3. Nu vă fie frică. Dacă vă confruntați cu un maniac, atunci vă așteaptă frica, frica este mâncarea. Atelierele dvs. de tragere, isterie, sunt fetișul lui.
Cel mai bine este să-l păcălești cumva, că nu te superi atât de mult, dar aici pe stradă nu e așa de fierbinte, dar ai un loc bun și nu vrei să fumezi? Și ai fumat. Blablabla, ce mai faci, ce e nou? Și la tine, cineva a murit, dintr-o înmormântare te duci, așa cum este bucuroasă, că, deși cineva sa întâlnit, așa că este trist, așa că e rău.
Și conduce-te undeva, unde trebuie să existe cu siguranță oameni. Nu lăsați-o să se simtă tensionată de tine.
Și deja acolo, unde vor fi văzute oamenii, vor fi destul de aproape - strigă: "Misha / Sasha / Pasha / orice nume, nu-mi pasă de ce sunt aici. "Și derek față de oameni.
Maniac este puțin probabil să alerge după tine la oameni, având în vedere că există cineva pe care îl cunoașteți)
Din surpriza el trage oriunde, dar departe de tine.

Este posibil și altfel, dar cel mai important - efectul surprizei. Ar trebui să-l uimiți, dar în așa fel încât resturile minții să fie tăiate în el și instinctul de autoconservare să fie tăiat. El va fugi.

Dar eu sunt mai aproape de rupere, desigur) Este mai ușor, cel mai important lucru este de a obține și sparge)
Nu este întotdeauna prima dată. Din nou - îți spun exact.

Doresc să nu intru într-o astfel de situație, dacă ajungeți - apoi ieșiți din ele fără pierderi)))

Și am auzit că nasul este foarte dureros. A musca pentru că este necesar. Dezgustător, dar ce trebuie să facă (
Pentru mine, un tânăr a picat un pic - nu am vrut nici măcar să vorbesc cu el, dar totul a început atât de bine!

Și da. Fii vigilent! )







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: