Noutăți Novoteca - prejudiciu luis enrique prejudiciu - pierdere pentru tot fotbalul

Atacantul "Barcelona", Leo Messi, va pierde trei săptămâni din cauza unei accidentări primite în timpul meciului de la La Liga împotriva "Atletico" miercuri. Potrivit site-ului oficial al clubului catalan, argentinianul a suferit daune muschiului adductor al șoldului drept.

Sport → Fotbal

Sport.bigmir.net

GOL!

BBC News

Lionel Messi, liderul echipei de fotbal din Argentina și spaniolul "Barcelona", a suferit daune destul de grave în ultimul meci al catalanilor cu Madrid "Atletico" (1: 1). Prejudiciul nu va permite atacatorului să intre în teren în următoarele 3-4 săptămâni.
Sport → Fotbal | Lumea → Europa

Lionel Messi, atacantul Barcelonei, va fi forțat să piardă aproximativ trei săptămâni din cauza unor daune, care a fost primit în a doua jumătate a meciului din etapa a 5-a a exemplelor spaniole cu Atletico (1: 1). În minutul 55, radiodifuzorii meciului au arătat argentinianul, ținând pe suprafața interioară a șoldului.

Liderul clubului de fotbal de la Barcelona, ​​Lionel Messi, va pierde trei săptămâni, din cauza unei vătămări a groinului cu o zi înainte în meciul din a cincea rundă a campionatului spaniol împotriva lui Atletico Madrid (1: 1). Datorită unei leziuni la înghițire, Lionel Messi va pierde aproximativ trei săptămâni.

Prejudiciul atacatorului "Barcelona" Lionel Messi a provocat o mare rezonanță în Argentina. Mass media locală se întreabă de ce Messi nu sa odihnit suficient pentru a se recupera de daunele anterioare.

În duelul campionatului Spaniei, Barcelona a pierdut nu numai puncte într-un duel cu Atletico (1: 1), dar și liderul său Lionel Messi Forward a părăsit terenul în minutul 55 al meciului din cauza unui accident, raportează Segodnya. Clubul Catalan a spus deja că Messi va pierde până la trei săptămâni din cauza unei leziuni a mușchilor inghinali.

TCH.ua

Lionel Messi nu va putea să-și ajute echipa în următoarele trei săptămâni. Astfel de predicții din cauza rănirii sale, pe care a primit-o în meciul din etapa a 5-a a campionatului Spaniei. "Barcelona" a luat "Atletico" la "Camp Nou", iar Leo a suferit un prejudiciu care a determinat mușchiul coapsei drepte.

Hronika.info

Liderul "Barcelona" Lionel Messi din cauza rănirii va pierde cel puțin trei săptămâni. Messi a fost rănit în meciul de ieri al campionatului Spaniei împotriva lui "Atletico" (1: 1).

Postul de la Moscova

corespondent

Meciul de ieri cu Madrid Atletico sa dovedit a fi extrem de nereușit pentru Barcelona, ​​în plus față de faptul că clubul catalan a pierdut din nou puncte, echipa a pierdut liderul său, Lionel Messi. Trauma primită de argentinian îl forțează să-și piardă următoarele trei săptămâni, potrivit site-ului oficial al Barcelonei.

Eșecurile continuă să urmărească unul dintre cei mai buni jucători de fotbal din vremea noastră, Lionel Messi. Forward "Barcelona" a fost rănit într-un meci împotriva "Atletico". După ce și-au pierdut forța principală de lovire, albastrul și rodiile nu au putut să-și învingă adversarul serios și să se împrăștie cu lumea, cu un scor de 1: 1.

Lionel Messi, atacantul Barcelonei, a fost în afara acțiunii. Argentinianul de 29 de ani a fost rănit în meciul de ieri din a cincea rundă. Exemple împotriva lui Atletico (1: 1), fiind forțat să părăsească terenul în minutul 59. Așa cum a raportat ESPN, Messi a afectat mușchiul adductor al șoldului.

Atacantul Barcelonei Lionel Messi a fost rănit într-un meci de acasă împotriva lui Atletico (1: 1). Este raportat că rănirea lui Messi a mușchiului adductor al șoldului drept. Perioada de recuperare este de aproximativ 3 săptămâni.

Meciul sa încheiat cu o remiză de 1: 1. În plus față de victoria pierdută, echipa lui Luis Enrique și-a pierdut de asemenea și principalul jucător de fotbal. În a doua repriză, Lionel Messi a fost forțat să fie înlocuit din cauza unui accident. Atacantul argentinian este diagnosticat cu deteriorarea mușchiului adductor al șoldului, rapoarte oficiale ale site-ului Blaugranas.

Atacantul Barcelonei, Lionel Messi, a suferit o lovitură la înghițit în meciul campionatului Spaniei cu Atletico (1: 1). Potrivit sursei, restaurarea jucătorului va dura cel puțin trei săptămâni. În minutul 55 al meciului, Messi sa simțit incomod și a părăsit curând terenul.

UA-fotbal

Inainte "Barcelona" a fost accidentat coapsă.

Atacantul Barcelonei Lionel Messi a fost rănit în timpul meciului din etapa a 5-a a campionatului Spaniei împotriva lui Atletico (1: 1). Acesta este, după cum informează "R-Sport", a declarat antrenorul principal al catalanilor Luis Enrique la conferința de presă de după meci.

Eurosport

Argentinianul a suferit o leziune a mușchilor de la nivelul gurii în joc cu "Atletico". Forward a părăsit terenul în minutul 55 al meciului cu "indienii", fiind înlocuit de Ardu Turan. După cum a raportat "Barcelona", Leo va pierde până la trei săptămâni din cauza unei leziuni musculare în zona inghinală.

Down-the-line.com / Fotbal. Înainte de clubul spaniol de fotbal "Barcelona", Lionel Messi va pierde trei săptămâni din cauza unei leziuni la nivelul căderii. Acest lucru este raportat pe site-ul oficial al echipei. Argentinianul a fost rănit miercuri într-un meci din a cincea rundă a campionatului Spaniei cu "Atletico" (1: 1).

Atacată "Barcelona" și echipa națională a Argentinei pe fotbal Lionel Messi va pierde până la trei săptămâni din cauza rănilor la mușchii de la înghițiturile, potrivit site-ului oficial al catalanilor. Messi a fost distrus în meciul din a cincea rundă a campionatului Spaniei împotriva Madridului "Atletico" (1: 1) și a fost înlocuit în minutul 55 al meciului.

Jucătorul Barcelonei Lionel Messi a fost rănit în meciul campionatului Spaniei cu Madrid Atletico.
Sport → Fotbal | Regiunile Rusiei → Siberia

Atacantul Barcelonei Lionel Messi a fost rănit în timpul meciului cu Atletico (1: 1) în a cincea rundă a campionatului spaniol de fotbal. Potrivit lui ESPN, fotbalistul este rănit de mușchiul adductor al șoldului drept. Perioada de recuperare a sportivului va dura aproximativ trei săptămâni.

Newinform.com

Eurosport

"Real" a avut o șansă în cursa de campionat. Argentinianul a suferit un accident și a părăsit terenul în minutul 56. Gravitatea pagubelor este încă necunoscută. Leo a fost înlocuit de Arda Turan.