Aventurile inteligenței în trei pini

Aventurile Inteligenței în Trei Pini

Orașul Dimitrovgrad, care se află în regiunea Ulyanovsk, a fost surprinzător de mare și de frumos. Simbolul acestui oraș antic - trei pini sunt reprezentate pe stema orașului. Într-adevăr, aproape întregul oraș se află într-o pădure de pini frumoasă. Se poate ghici cât de frumoasă este aici în vară. O altă surpriză plăcută - într-o regiune relativ nereușită Ulyanovsk, o mare atenție este acordată sportului. Literalmente în fiecare curte există un teren de hochei, unde de dimineață până seara, bilele locale se rostogolesc de băieții locali. Orașul trăiește hochei. Posterele turneului final au fost decorate cu aproape toți poliii locali. În fiecare magazin, chiar și femeile bătrâne locale au argumentat despre șansele de "Cheremshan", iar meciurile de echipă de la Dimitrovgrad au fost colectate de trei mii de spectatori la stadionul "Stroitel".

Reamintim, înainte de sezon, conducerea AMNGR a dat o sarcină clară echipei: ajungând la turneul final. Jucătorii noștri de hochei au îndeplinit-o cu onoare. La final, "Cercetașii" au fost doar un punct în spatele BSC care a ocupat primul loc. Și prins în cele din urmă, în Dimitrovgrad, care a reunit cele mai puternice cluburi din liga a doua cea mai importantă pentru întâlniri în persoană pentru a afla cine va fi singura echipa care anul viitor va lua legendele de hochei rus de „Vodnik“, „vigilent“ Yenisei ...
Și astăzi, în regiunea Volga Dimitrovgrad, sărbătoarea hocheiului rusesc. Timp de o saptamana, in timp ce competitiile au loc, fanii locali au vazut prima mana celor opt cel mai puternici cluburi din prima liga. În turneul final a reușit să rupă: AMNGR (Murmansk), Coasta de Fildeș (Saint-Petersburg), "Cheremshan" (Dimitrovgrad), "Universal" (Saratov), ​​"lanterna" (Bogdanovici, regiunea Sverdlovsk), "Speranța" (Birobidjan, Regiunea Autonomă evreiască ), Zenit (Irkutsk), Bafors (regiunea Svirsk, Irkutsk). Cei care urmează hochei cu o minge în Murmansk știa foarte bine că prin „spionează“ nimeni nu este în așteptare pentru o victorie imediată și a reveni la HSE. Dar, pe de altă parte, AMNGR pentru acest sezon este o astfel de măsură fanii obișnuiți cu victoria, că mulți au ajuns să creadă că orice loc, cu excepția primei, aceasta va fi pentru copiii noștri ... eșec pe Turnee furișat masterovitye, neînduplecat. Nu mai era aici, sincer echipe slabe, cum ar fi „Start“ (Nerehta) sau „Cryogenmash“ (Balashikha). Pentru a câștiga în fiecare meci a fost necesar să oferiți tot ce este mai bun.

Ziua 1
AMNGR - "Speranța" (Birobidzhan) 6: 5 (4: 1)
Goluri la AMNGR: 15` Gerasimov (1: 0); 25 'Izotov (2: 0); 37. Uns (3: 0); 42. Arkhipov (4: 0); 49. Uns (5: 1); Unul Uns (6: 4)
În primul joc rival nostru a fost câștigătorul zonei din Extremul Orient „Speranța“ din capitala Regiunii Autonome evreiești. Un concurent serios, având în vedere că în turneul lor regională Birobidzhan nu a suferit o singură înfrângere, și alcătuiesc coloana vertebrală a echipei dublează unul dintre liderii din zona de est a Major League - SKA (Khabarovsk). Cu toate acestea, jocul "Cercetașii" a început foarte încrezător. Deja în primele minute pe porțile Orientului îndepărtat furtuna atacurilor noastre rapide a coborât. Pentru un deținător de timp „Speranța“ a lucrat minuni în cutie, dar el a fost lipsit de putere atunci când minutul cincisprezecea a primei pe finisaj a fost irezistibil Serghei Gerasimov. Astfel, primul gol al turneului a fost marcat. Până la sfârșitul primei reprize a jocului, portarul nostru de trei ori mai mult rival supărat și un gol în scopul nostru, gol marcat în ultimul minut al primei reprize, sa uitat doar episod nefericit. Ca urmare, satisfacția aproape că nu a jucat o glumă crudă cu jucătorii noștri de hochei. În minutul zecea din a doua repriză, scorul a fost deja 5: 4 în favoarea noastră. Inteligența nu era să înveți. Jucătorii noștri de hochei s-au agățat de raza lor, iar rivalii, fără ezitare, au bătut din orice poziție. Ca noroc, portarul portarului Andrey Podgursky nu a mers: o lovitură, un gol în obiectivul nostru! Din fericire pentru noi, fundașul Yuri Pomazan a jucat. Hat-trick-ul lui a salvat echipa de probleme majore. Ca rezultat, 6: 5 - o victorie dificila in meciul de deschidere.

Ziua a doua
AMNGR - "Universal" (Saratov) 5: 3 (2: 2)
Scoruri: 16` Leshchenko (1: 1); 22 'Arkhipov (2: 1); 48. Izotov (3: 2); 56. Arkhipov (4: 2); Arkhipov (5: 3)
A doua zi, băieții noștri s-au confruntat cu un joc mai dificil. Oponent - Saratov "Universal" - echipa este extrem de greu, uneori dur, care include câțiva studenți ai clubului de hochei pe gheață "Crystal". Și începutul sa dovedit a fi descurajat de "inteligența". Nu toți fanii au reușit să-și ia locul pe tribună, iar "Universal" a condus deja 1-0. Pentru asta. Pentru a reveni, AMNGR a durat 15 minute, după care inițiativa nu mai era lăsată de "Inteligență". Scorul a egalat taf-gai-ul polar Vladimir Leshchenko cu o lovitură puternică din colț. Apoi, cel mai bun atacant al "Inteligenței", Arkhipov sa distins. Și, deși echipa Saratov a reușit să egalizeze scorul înainte de pauză, a existat un sentiment pe care echipa noastră îl poate adăuga în orice moment și nu ar trebui să fie eliberat. Și sa întâmplat. Scopul lui Izotov și cele două goluri ale lui Arkhipov ne-au adus o victorie legitimă.

Ziua a treia
AMNGR - BSK (St. Petersburg) 2: 8 (1: 5)
Goluri: 35` Uns (1: 3); Unul Uns (2: 7)
Duelul cu rivalul principal de la St. Petersburg din Murmansk nu sa dovedit. Și nu numai în jurizare, care, ca de obicei, într-un joc de echipa St. Petersburg a fost, pentru a spune cel mai puțin părtinitoare. Din păcate, jucătorii noștri nu au putut finaliza instalarea antrenorului pe joc. Dar cât de bine a început totul! Primele 15 minute au trecut în atacurile zdrobitoare ale locuitorilor din Murmansk. Cel puțin trei ori ar fi fost mingea în poarta Sankt-Petersburg. Nici un noroc. Cel mai ratat momentul real, o șansă la acest turneu pentru a obține un punct de sprijin în „bazată pe“ Andrew Mytnik: Se pare că mingea nu are unde să meargă - tânărul atacant nostru a luat mingea departe de un metru în poarta goală. Cu toate acestea, mingea portocalie galopată în cozi de la bara laterală. Și apoi regula veche, ca lumea, a lucrat: nu scrii, te omor. În termen de zece minute portarul nostru Alexander Osipov a avut de trei ori să scoată mingea din poartă. La treizeci și cincilea minut, Yuri colț de ungere pentru ceva timp a reușit să reducă scorul, dar înainte de fluierul de a sparge Petrograders a mărit diferența la 5: 1. După pauză, publicul a fost martor la un alt spectacol de judecată, fără care pare că nu există nici o potrivire cu BSK. Trei dintre atacanți noastre bătut în rază, iar trei fluier a fost tăcut, dar în ultimul moment șef arbitrul Laletin undeva „a văzut“ o încălcare a poarta noastră și cu încredere a subliniat „punct“. Mai mult decât atât, de a vorbi, și destul de corect, opoziția față de o astfel de decizie uns, judecătorul îndepărtat înainte de sfârșitul jocului, și făcându-l clar pentru jucători și fani, care este adevăratul maestru al Dimitrovgrad gheață.

Ziua a patra
"Cheremshan" (Dimitrovgrad) - AMNGR 5: 2 (3: 1)
Obiective: Samarin (1: 1); Zhiganov (2: 5)
Jocurile cu cluburi locale pe drum, prin definiție, nu pot fi ușoare, așa că sa dovedit. Mai mult decât atât, Dimitrovgrad Cheremshan nu este un cadou pentru nici un rival. Este suficient sa spunem ca in 12 acasa jucatorii locali au pierdut doar 8 goluri. Un astfel de indicator ar fi grozav pentru protejarea echipei de fotbal, iar pentru hochei cu o minge acest rezultat pare incredibil. Încurajați de trei și jumătate de mii de fani locali, "Cheremshan" sa repezit din primele minute și a condus foarte repede în cont. Cu toate acestea, când în al unsprezecelea minut "Scouts" au reușit să treacă pasul impetuos, a fost o speranță că, poate, acest meci se va dezvolta pentru noi cu succes. Nu a funcționat. Din nou, punerea în aplicare a momentelor a fost lame. Din nou, greseala a fost permisă de apărare, slăbită de absența din cauza prejudiciului lui Alexander Tyaglik. 3: 1 după prima jumătate a anului și întregul stadion cântă "kvinovskoe" "Te vom stârni" - "Te vom zdrobi!" Și în capul meu se nasc gânduri nefericite. În ciuda coaching-ului "pompare" în timpul pauzei, a doua jumătate nu a fost prea diferită de prima. A fost un joc egal. Au existat șanse. Dar, din nefericire, aceasta este deja o tradiție necuviincioasă, dacă jocul nu scorul lui Arkhipov, ci din pomazanul unghiular, atunci toate eforturile partenerilor lor devin în zadar. Singurul gol din a doua jumătate - în contul lui Serghei Zhiganov. Și Serghei a lovit mai mult de disperare și a fost deja rulat la poarta lui - lucrează în apărare, pe când el a căzut în brațele partenerilor. Portar "Cheremshan" da drumul, ceea ce se numește "spumă". Mai multe astfel de "cadouri" cetățeni Murmansk în acest joc nu au primit.