7 Moduri de a liniști luna

7 Moduri de a liniști luna

Deoarece horoscop Luna vedica este un simbol al mamei, bunăstarea, bogăția, acasă, fertilitatea, statutul social, încălcarea în aceste zone pot indica o Luna slab sau deteriorat.








Acest lucru este evidențiat și de nervozitate, incapacitatea de a controla emoțiile, înclinațiile depresive, copilăria dificilă. Problemele legate de comunicarea cu oamenii, conflictul, incapacitatea de a vă relaxa și de a se odihni, de a vă bucura de momentul actual al vieții sunt, de asemenea, semne ale înfrângerii lunii în harta natală.

Jyotish dă o serie de recomandări cu privire la modul de a propili această planetă sau de a-și neutraliza influența negativă și ao aduce în armonie:

1. Este necesar să se arate pacea, bunăvoința, prietenia, blândețea, respectarea mamei, acordarea de atenție și daruirea darurilor, precum și a femeilor în general. Este deosebit de eficient să faceți acest lucru în zilele de luni, deoarece este ziua lunii.

2. Luna are cel mai puternic efect de la 21 la 24 de ore. Acest timp ar trebui să fie dedicat odihnei, mai ales femeilor. Dacă această regulă este încălcată, iritabilitatea va apărea, energia vieții se va disipa, Luna va slăbi.

3. De asemenea, este util să odihnim corpul de la mâncare, observând postul luni sau, chiar mai bine, în timpul Ekadashi. Cuvântul Ekadasha înseamnă "unsprezece" și implică postul în a 11-a zi lunară, când se apropie cât se poate de aproape de Pământ, consolidându-și influența.

4. Practica yoga, pranayama și meditația, liniștirea minții.

5. Mantrele pot reflecta, de asemenea, un impact cosmic negativ asupra unei persoane. Mantrele lunii de armonizare sunt:
Om namo bhagavate vasudevaya;
Ohm cicatrice shrim shroum saha candramase namaha;
Ohm cicatrice shrim shroum saha candramase namaha;
Om som somaya namaha.

7 Moduri de a liniști luna
6. Din pietre și metale prețioase Moonstone utile sau perle într-un cadru de argint, astfel încât acesta a atins pielea, purta, de regulă, pe degetul lui mic.

7. Din alimente pentru armonizarea lunii, sunt utile plante de apă (orez), legume aburite sau fierte, produse de răcire și produse lactate. Este util să beți după 18 ore lapte cald cu condimente (scorțișoară, cardamom și ghimbir). De ierburi: menta, fenicul, melisa, nucsoara.







În armonie, luna este de asemenea vindecată de obiceiurile dăunătoare, rămânând în locuri pitorești ale naturii, inclusiv lângă corpuri de apă, vizitând expoziții de picturi, fotografii etc.

Calmind mintea și capacitatea de a vă bucura de momentul actual al vieții este un factor important care mărește puterea lunii.

Înregistrați-vă consultările Feng Shui prin telefon. 060699996 sau 069803188

7 Moduri de a liniști luna

7 Moduri de a liniști luna

7 Moduri de a liniști luna

7 Moduri de a liniști luna

7 Moduri de a liniști luna

7 Moduri de a liniști luna

7 Moduri de a liniști luna

7 Moduri de a liniști luna

7 Moduri de a liniști luna

7 Moduri de a liniști luna

7 Moduri de a liniști luna

7 Moduri de a liniști luna

Atunci când o persoană începe să lucreze la el însuși, încep să apară obstacole neașteptate - el este concediat, se mută într-un alt oraș, se repară, ceva lipsește.

Și omul. care vrea cu adevărat să se schimbe, zâmbet și să spună: „Vă mulțumesc Universul, am înțeles semnalul, eu sunt pe drumul cel bun, acesta este un test de rezistenta mea, am încredere în universul am ieșit mai puternică din fiecare test ..

Cu dragoste. Anyuta Veliogorskaya

statisticile site-ului







Trimiteți-le prietenilor: