7 Fapte despre "războaiele stea" pentru cei care nu s-au uitat niciodată la ele

Recent, a saptea episod al epicei "Star Wars" a fost lansat. Editorial Mhealth.ru, găsindu-se complet profane în cunoașterea universului lui George Lucas, a făcut pentru ei înșiși (și pentru tine) un scurt ghid pentru această lume fantastică.







7 Fapte despre

1. Filmul este format din șapte părți

2. Care este "puterea"

Elementul principal al tuturor povestilor epice este câmpul energetic numit "Force". Acest câmp poate fi controlat numai de cei care au ajuns la un anumit nivel de dezvoltare spirituală. Obi-Wan Kenobi, unul dintre cele mai cunoscute personaje din film, în episodul IV a descris efectul ca „câmp, creând toate lucrurile vii, care ne înconjoară, ne pătrunde și se leagă la fiecare colț al galaxiei împreună.“ O persoană care poate simți Forța, cu condiția

formarea constantă din copilăria timpurie, poate învăța să o gestioneze și să obțină rangul de "jungling", apoi rangul studentului Jedi - "Padawan", și, în final, gradul de Jedi Knight. Iată ce conduce la antrenamentul dur! În plus, Forța are o latură întunecată și lumină. Lumina este responsabil pentru determinarea, curajul, perseverenta, creativitatea și echilibrul lumii, și întuneric - și moartea fricii.

3. Despre Jedi

Jedi sunt cavaleri care protejează partea strălucitoare a Forței. Principala lor armă este faimoasa sabie luminoasă, cu o lamă formată din energie pură. Jedi au luptat pentru pace și dreptate împotriva Sith-ului și Jedi-ului întunecat, care reprezintă partea întunecată a Forței. Societatea Jedi a fost inițial un grup de cercetători filosofi, dar cu timpul au fost onorați ca gardieni ai păcii și liniștii în Galaxie. Maestrul Yoda, care este prezentat mai sus, este cel mai înțelept și mai puternic Jedi al timpului său.

4. Despre Sith

Sii sunt urmașii părții întunecate a Forței și a dușmanilor principali ai Jedi. Mulți Sith erau odată Jedi, dar mai târziu s-au mutat în fața întunecată (acum știi ce înseamnă asta). Principala armă a Sith-ului este o lumină cu o lamă roșie. Codul Sith-ului sună astfel: "Calmul este o minciună, există doar pasiune. Prin pasiune cresc în putere. Prin putere, câștig puterea. Prin putere, obțin victoria. Victoria îmi sparge lanțurile. Puterea mă va elibera.

5. Atenție, spoilerul: Darth Vader și Anakin Skywalker - același personaj

Anakin Skywalker este personajul central al tuturor părților filmului, care a fost prezent în toate cele șase episoade. De-a lungul filmului, Anakin trece formația ca dirijor al Forței, trecerea la partea întunecată a Forței (de aici zeci de glume despre trecerea la partea întunecată) și răscumpărarea.

În filmele "The Empire Strikes Back" și "The Return of the Jedi" se dovedește că el este tatăl lui Luke Skywalker. Într-unul dintre filme, el, fiind Darth Vader, spune faimoasa expresie "Luca, eu sunt Tatăl vostru".

6. Câteva cuvinte despre robotul R2-D2

Acest droid astromecanic, asemănător cu un aspirator sovietic, este unul dintre personajele importante ale filmului. Apare în toate cele șase scene fără aproape nicio schimbare externă, deși în primele episoade a fost interpretată de o persoană vie și ulterior a fost înlocuită de un model controlat prin radio. Robotul a schimbat adesea cursul istoriei Galaxiei datorită aventurii și determinării sale. R2-D2 nu vorbește, ci folosește o serie de scânteiere, dar gazdele înțeleg întotdeauna ceea ce spune. Apropo, acesta este singurul personaj care nu a fost duplicat niciodată cu traducerea rusă. Aproape toți fanii "Star Wars" se referă la robotul ca pe un animal de companie minunat.







7. Ce este Steaua Morții?

"Steaua morții" din universul "Star Wars" este numită stație de luptă spațială sferică capabilă să distrugă planete. În film, au existat două astfel de stele, primul în cel de-al patrulea episod, unde Luke Skywalker a lovit reactorul stației cu un torpilon protonic și la suflat, iar al doilea - episodul VI. Diametrul primei stele este de 164 km. Al doilea diametru este de 900 km.

Wow, da, este o tusovka ca mine merge :)
Se pare că nu sunt singurul care acest film nu a fost în căutarea și editori cineva a dat acest program educațional se răcească într-un singur articol, care oferă doar o imagine completă a acestei zone și este posibil chiar și după articol și să nu se uite, dar acum cel puțin suntem conștienți și va fi înțelegeți despre ce este vorba despre Star Wars :))

Da, urăsc să văd mai multe filme fantastice :)
Prin urmare, eu sunt mai bine ca asta, ca să spun despre dezvoltarea generală, pentru a avea o idee despre ceea ce este și de ce oamenii sunt atât de fanatici cu un asemenea entuziasm pe care îl urmăresc și de ce aceste războaie de stele sunt atât de populare

Puteți doar să urmăriți remorcile și să aflați imediat toate evenimentele. Și, cel mai important, ce economie de timp. -)))

Da, de obicei mă aflu în Kursk
Și urmăriți remorcile înainte de a merge la cinema pentru a înțelege dacă va exista o dorință de a sta pe acest film sau nu :)
Eu pentru această abordare soțul meu a învățat :)
Și timpul pentru a alege un film și cu această abordare, și salvează cu adevărat mult :)

Deseori mergem la cinema în mod spontan și suntem deja hotărâți la fața locului cu alegerea filmului dorit. Spontaneitatea are și avantajele sale. După Premiere multe și toate pot dori, iar efectul de spontaneitate ne ajută să decidem rapid pe film. Ce perioadă a sesiunii este mai apropiată, pentru filmul respectiv și să mergem. -)

Magazinele celebre pot fi și pot plăti. Dar tovarășii chinezi ocolește punctul dat de partea. Prin urmare, o mare parte din profituri se află în cer.
Despre jucăriile bazate pe celebrul film pe care l-am auzit, dar asta deja au renunțat designerii pentru prima dată. Nici măcar nu-mi pot imagina cum arată asta în viață. Încă aș înțelege puzzle-uri, dar designerul este ceva de o serie de ficțiune. Va fi necesar să le acordați atenție în magazinul cu jucării. Se pare că sunt în spatele timpurilor incredibil.

Ei bine, sunt amendați. Toate acestea sunt adevărate, dar ce procentaj de oameni pentru astfel de lucruri chiar obțin un termen real.
Având în vedere faptul că societatea care produce filmul și dă o licență pentru a utiliza imaginea eroii lor să luați destul de un loc în poziție și este răsucit, are propria sa greutate, astfel încât să nu poată toată lumea, dar Sobo cele mai grave infractorilor pedepsiți și de captură.
Designerul a fost lansat pentru o lungă perioadă de timp și seria lor este un număr foarte mare doar pentru această saga :)
Deci, există cei care doresc, atunci o dată și există o astfel de propunere :)

Probabil, acești designeri sunt concepuți pentru copii în mod clar mai în vârstă, cu care filmul poate fi vizionat și cumpăra astfel de jucării. Mi se pare că copilul va fi interesat de un astfel de film mai târziu de 7. Și la o vârstă mai tânără are alte preferințe și alte personaje preferate. Recent am fost într-un magazin de jucării și mi-am dat seama că vreau totul imediat. O astfel de varietate incredibilă în copilărie nu a fost. Acum, piața a fost reorientată la copii. Vrei să ții un păianjen, dar vrei - iată o păpușă pentru tine în creșterea umană. -) Este periculos să mergi la magazinele cu copii. Doar doresc să cumpere toți eroii super și este de dorit ca dimensiunea lor să fie cât mai mult posibil.

Ei bine, în general, astfel de designeri sunt prea scumpi pentru jucăriile pentru copii :)
Astfel, ele sunt cumpărate în cea mai mare parte de cei care doresc să adune o gamă completă de produse cu filme, dar unele dintre adevăr este pentru copii să cumpere. dar copiii ude mai în vârstă și fanii acestui film, sau deja așa cum a fost botezată "sagas" :)
Și în ceea ce privește alegerea jucăriilor, părinții decid întotdeauna ce să cumpere și ce nu.
Dar mă bucur că nu există lipsă de jucării.
Da, și o serie limitată de designeri și o figură din filme pot fi, de exemplu, dacă filmul ca acesta și întreaga familie să colecteze :)
Deci, există cu siguranță o linie de cheltuieli, dar încă un hobby și un hobby de familie este, de asemenea, un lucru bun :)

Dacă băiatul este un fan al unui film, atunci va trebui să cumpere o gamă completă de divertisment - jucării, designeri, puzzle-uri, costume și chiar lenjerie de pat. -) Cum pot să-mi refuz sângele și să nu-i mulțumesc cu ceva nou, dar în același timp atât de iubit.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: