7 Concepții greșite despre căsătorie în Europa

7 Concepții greșite despre căsătorie în Europa

Aici voi scrie concepții greșite despre bărbații europeni și căsătoria în general.

1. Din anumite motive, toată lumea scrie despre două extreme - sau soții europeni folosesc femeile ruse ca servitori sau sunt regine acolo și nu pot face nimic deloc. În mod clar, ambele extreme nu sunt adevărate. Da, bărbații europeni din majoritate ajută femeile în economie, sunt responsabili pentru câștigurile de bani și eu cresc copii. Dar este clar că va trebui să vă conformați. Asta este, dacă vi se dă un împărăție - atunci ei vor trebui să "conducă". Câteodată cred că unii nu înțeleg, de exemplu, ce înseamnă să trăiești în casa ta mare ... ..







3. Europenii au nevoie de tineri și cu picioare lungi. În Europa, în general, nu este obișnuit să se încheie căsătoriile timpurii. Adică, o prietena poate fi de 16 ani, dar soția lui - vom trăi până la 24 de ani. Și, în general, căsătoria în Europa este luată foarte serios din cauza complexității divorțului.

4. Dacă mă divorc, ei mă vor trimite imediat din țară. Cel mai adesea acest lucru nu este valabil și dacă ați învățat limba sau aveți o slujbă oficială, indiferent de termenii căsătoriei, nu veți fi trimis. Dacă toate acestea nu sunt, atunci aveți șansa de a rămâne dacă ați primit un permis de ședere în țară.

5. Nu voi putea niciodată să găsesc o limbă comună, deoarece vorbim de diferite limbi materne. Pentru a fi sincer, această expresie este înrădăcinată într-o altă expresie, că sufletul rușilor este cel mai larg, necunoscut etc. Și aceasta este importanța ei. Da, mentalitatea și obiceiurile oamenilor sunt diferite, dar dacă o persoană înțelege, atunci înțelege, dacă nu există înțelegere, nu este din limbaj. Și faptul că nu-l puteți lătra în limba sa maternă și să-și exprime nemulțumirea față de cuvântul roșu, din experiența mea - menține o relație caldă. Deoarece știm cu toții - un cuvânt ascuțit lasă răni multă vreme.







6. În Europa, toți sunt bogați. Acest lucru și da și nu. Pe de o parte, desigur, nivelul de trai este incomparabil, în ceea ce privește facilitățile, disponibilitatea aparatelor de uz casnic etc. Dar despre bani aici este necesar să ne gândim la fel ca în Rusia și aparent peste tot pe acest pământ. De asemenea, monitorizați cardurile de credit, scrieți planuri financiare pentru un an, căutați lucrări de lucru, etc.

7. Toate acestea sunt foarte dificile. Ei bine, știi, trăind cu cei ne-iubiți sau cu unul sau cu un alcoolic este cu siguranță ușor, dar într-un fel este trist. Desigur, este, de asemenea, dificil să mergeți dincolo de prag, trecerea de la părinți este la fel de dificilă ... Dar serios - milioane au făcut și sunt fericiți, înseamnă - este ușor.

Fiți deschisi, iubiți și cinstiți cu voi înșivă.

Mi-a plăcut acest lucru:

Navigare după înregistrări

În Europa, oameni buni, tocmai din cauza miturilor stupide, multe fete au așteptări și mai mari. Acum există un val uriaș de divorț.

Desigur, relațiile trebuie construite.

Și faptul că ești foarte scandalos, blestemat și te consideri etern drept - poate fi văzut din rechemarea ta.

Nu știu în ce tabără vă aflați și cât de mare este orașul în care vă aflați (toate acestea vor contribui cu siguranță), dar, în medie, în țările vechi ale UE, dispoziția generală este mult mai primitoare și mai deschisă decât în ​​fosta URSS.

Pe exterior: în Europa, nu este obișnuit să pictezi sau să te îmbraci cu sfidare (cu excepția celor foarte tineri), deci poate arăți atât de sfidător. În monostarul altcuiva cu carta lor nu merge - așa că poate îmbrăcăminte pentru decent pe tine și nu ochelari, îmi pare rău, ca o curvă rusă. Și bărbații nu vă vor înduioșa, din nou, ca o slujbă de virtute ușoară.

În plus, Europa este evaluată prin CAZURI. Toate fetele active din fosta URSS, care, în ciuda celeilalte țări, își fac scuze nu de un singur loc - ele fac deja respect.

Pe de altă parte, soțul meu, de la bun început, a spus că tocmai a avut noroc cu mine.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: