7 Clipurile cele mai unice în ultimii 5 ani - yesasia

7 Clipurile cele mai unice în ultimii 5 ani - yesasia

Cu toate acestea, din când în când, poți să te poticni pe un diamant perfect, și nu doar un clip bine împușcat. Mai jos este o listă de clipuri care au captivat spectatorii cu un concept unic și calitatea filmării în ultimii 5 ani.







G-Dragon - Cine ești?

7 Clipurile cele mai unice în ultimii 5 ani - yesasia

Ventilatoarele pot conta întotdeauna pe un clip unic, și uneori scandalos, G-Dragon. care este cunoscut pentru vechea sa creație de neegalat, care se manifestă în orice, de la muzică la simțul stilului.

Și în timp ce fanii creați de fanii nu mai sunt ceva nou, G-Dragon a adus acest concept la un nivel complet nou. Pentru a filma un videoclip cu "Cine ai". El a invitat 1000 de fani să-l ajute să facă un videoclip. Videoclipul a constat în totalitate din videoclipuri care au fost deconectate de fanii cântărețului.

EXO - Creste

7 Clipurile cele mai unice în ultimii 5 ani - yesasia

GOT7 - Doar corect

7 Clipurile cele mai unice în ultimii 5 ani - yesasia

În videoclipul GOT7 "Just Right" membrii trupei au fost reduse, ceea ce a permis crearea unui concept unic și dragut, care nu a fost în alte clipuri k-pop.

Orange Caramel - Catallena

7 Clipurile cele mai unice în ultimii 5 ani - yesasia

Subgrupa după școală a fost întotdeauna cunoscută pentru conceptele sale neobișnuite și uneori neobișnuite, dar conceptul de sushi pentru piesa lor "Catallena". probabil, este cel mai unic.

Indiferent de câte ori vizionați acest clip, vă veți întreba: "Ce am văzut și / și?", Dar apoi reveniți să o urmăriți din nou.

VIXX - G.R.8.U

7 Clipurile cele mai unice în ultimii 5 ani - yesasia

Nu mulți oameni încearcă să filmați clipuri în ordine inversă, deoarece procesul este complex, pentru că mișcarea ar trebui să fie coordonate cu atenție, iar coregrafia trebuie să fie ușor de reținut și de a fi efectuate în ordine inversă. Cu toate acestea, atunci când totul se face cu succes, rezultatul va aduce o plăcere vizuală amuzantă și unică pentru public.

WINNER - Sentimental

7 Clipurile cele mai unice în ultimii 5 ani - yesasia

Clipul a fost aproape în mod constant eliminat din înălțime, acest lucru nu a fost niciodată înainte. Acest lucru îi permite spectatorului să admită estetica și ideea unică a clipului. Sa hotărât să trageți clipul în acest fel din cauza liniilor din cântec: "Uită-te la tavan, nu are sens să pictezi pe o pânză goală". Potrivit Mino, aceasta este tema cheie a piesei.

Epik de înaltă-născut Hater

7 Clipurile cele mai unice în ultimii 5 ani - yesasia

Unele EXO-l sunt atât de ridicole. Deși Armie încearcă să împingă BTS nu este mai bună.
Ei bine, serios, Armi, de ce ești atât de încântat de "unicitatea" clipurilor BTS? Ar trebui să înțelegeți că Banthans și Banshiheks nu au urmărit niciodată după "know-how", numai dacă nu se referă la muzică.






BTS gestionează perfect fără "unicitate", umplând clipurile lor cu o sarcină semantică.

Ei ne inspiră atât de mult, învață, dau putere, că nu pot fi împărțiți. Ei bine, serios! Versurile lor se schimbă foarte mult în mintea mea și în viața mea ca întreg. Eu însumi sunt surprins că mă comport ca un copil de 15 ani, deși ascult popul pentru mai mult de 6 ani, dar acest grup a dispărut de mult.

IMHO "Growl" este un clip "pentru cei săraci", doar o practică de dans filmată. Ceea ce este unic - nu mă voi gândi la asta.

Unul ia. Nu contează cât de săracă era. Nu un fan EXO, dar recunosc că este destul de dificil. Dar am prefera ceva mai spectaculos. Bengu, de exemplu.

Un bengu este un gust prost în toate manifestările sale: întregul este mai strălucitor și mai mare. Nu-mi pot urmări clipurile pentru mai mult de două secunde, mă simt ca un epileptic.

Ahhh. Fancy BTS? Aveți nevoie de o mulțime de sensuri și videoclipuri explicative? Ei bine, este clar. Sunt în detrimentul gustului prost ... N-da. Clipurile lor au suficiente sensuri, culori și inadecvare.

Fancy BTS? Și tu ești bla bla din Bangs? Să ne grăbim reciproc, dar ceva este prea bun pentru a trăi. Gradinita.

Dragă, jur. Prin urmare, fanya. Nu face nimic. Se întâmplă

Eu, desigur, în cea mai mare parte, ARMI. DAR, băieți, BTS nu ar trebui să fie peste tot. Și da, EXO-L nu este la fel de liniștită pe cât scrieți cu toții.

și chiar mai bine, să învețe sensul cuvântului "unic" 🙂

Da, clipul GD este foarte original ❤

"BTS palyubomu mai bine" - cât de furios este. Cum fanii ca BTS le împing peste tot.

Hurray)))) Deși cineva și-a adus aminte de bătrânii) Soarele în creștere este minunat, dar există și Tri-unghiul.

Da, nu mă cert cu asta. Răsăritul soare este primul meu cântec și clip de la k pop. Dbsk va fi întotdeauna numărul 1. Dacă nu pentru succesul lor, nu faptul că ar exista atât de multe grupuri talentați în timpul nostru. Timpul trece, băieții noștri sunt deja bărbați și alte grupuri le-au înlocuit. Ei bine, este bine, a fost întotdeauna așa, îmi amintesc cum casierul cu VIP întotdeauna a luptat. Lasă armata și exo L să se estompeze, doar să se dezbrace.

Da, și ce să lupte atunci, timpul va spune cine este cine. Mai ales după armată, când vine o înăsprire forțată. Toate întreb cum JYJ dețin nici o promovare la TV, și DBSA recent în Japonia a colectat-o ​​casă plină la înregistrarea de concert))) Ele sunt încă în suc)) Este păcat că nu știm cum vor avea cinci recoapte (((

deoarece la un moment dat s-au arătat și au arătat ceea ce sunt capabili, de aceea oamenii știu că dacă merg la performanța lor, este imperativ să obții performanță de primă clasă

Foarte ciudat. Eu nu susțin că conceptele sunt interesante, dar de ce nu există Bengovski Fantastic Baby? El este, cu siguranță, dependență, dar în același timp incredibil de original și popular. Eu nu merg cu stilul Bang, dar acest cântec este în top favorit meu. De ce nu există un singur clip Banthanovski, a cărui originalitate este doar în piesele în sine dofiga? Sau au originalitatea prea subtil prescrisă? Selecție ciudată a clipului Echo. Dacă ar exista un debut, atunci da, ar fi un loc bine meritat. Și așa .... Am eliminat un dublu, bine făcut, dar nu mai mult. Un astfel de studiu ar trebui să aibă sens. Trebuie să atragă atenția și să se concentreze pe ceva. Și sa dovedit a fi o împușcare complicată doar de dragul unui film complex.

Sentimentul că nimeni nu citește titlul articolului

Re-citiți ce este scris despre ecou. Sunt prea leneș să repet. Nu există niciun cuvânt care să fie primul, nici între lume, nici printre k-pop.

dacă nu mă înșel, ei au spus că ECHO a fost primul care a filmat un astfel de clip în Coreea: dansul MV cu un dublu! De aceea Bantanii nu au fost incluși în această listă. un astfel de concept a fost deja. Și nu reacționează dureros, spunând: "Îi aluzim la un plagiar" etc. Și eu nu o consider plagiat, în special celelalte grupuri au încercat și acest concept (de exemplu, ISTORIA - LOST). Dar ECHO au fost primele, și merită pe această listă!

Da, bineînțeles, unde e EXO la bts și, bineînțeles, niciodată nu au împrumutat de la nimeni. Doamne, chiar și peste bantanami spectacol lider coreean râs atunci când vorbim despre uniforme, care au în EXO Growl, care nu a ezitat să BTS și în clipul dvs. pentru a trage.

Aici, ei, rascalii, forme sunt trase? Educați-vă, vă rog.

Această selecție nu se referă la "bogăția" complotului, ci la originalitate și neobișnuită în primul rând la fotografiere

em ... M-am săturat de argument, pentru că citez articolul: "7 cele mai unice clipuri", "captivat telespectatorii cu un concept unic și calitatea filmării". Nu numai originalitatea fotografiei. Vrei un concept cu adevărat original? Căutați, de exemplu, "Ziua de primăvară" Bantan, și apoi încercați să găsiți ceva similar.

Fanii de la BTS sunt exagerați, înghesuiesc cele mai obișnuite clipuri și melodii de pretutindeni. Îmi plac multe cântece de la Banthan, dar nici măcar nu am văzut un clip în primăvară. ierta

Fiecare melodie a SNSD este unică prin cântatul și conceptul său. La fel și bantamele, și-au schimbat de multe ori conceptul. Mă bucur că EXO se află în acest top. Ei bine, cel puțin sunt

Da, dar ar fi bine dacă GG ar putea să cânte. Și conceptul de vanilie sa schimbat chiar dacă uneori

Stupători, majorete ... Diferite haine sunt acum un concept diferit? 3 din 9? Și ceilalți care? Rapperi? E interesant. Nu am putut scrie atât de mult. Nu am citit jumătate din ea ca fiind inutilă. Dar mulțumesc pentru iluminare. Aproape am văzut-o

După părerea mea, aveți doar două concepte în capul tău. Răcoros și dulce. Dar există și alte concepte. Nu veți înțelege că nu voi continua.

Ce pacat ca ai pierdut firul de conversatie. Am început cu unicitatea. "Ei bine, să nu fim unici. Dar ele sunt populare. " Înțeleg corect? Ea este populară astăzi, dar mâine ea va depăși pe oricine.

Primul element va deveni real în 4 luni. Unicitatea lor constă în faptul că nici un grup de femei nu va putea să-și repete calea. Au făcut ca oceanul negru să fie roz. Nu știu dacă ai ști tu TVXQ-ul oceanului roșu pe stadion. Același stadion au umplut de multe ori cu oceanul roz. Ei sunt cunoscuți în k-pop pentru unicitatea lor, care au condus mulți fani să-pop în industria de divertisment din Coreea de Sud. Aceștia au făcut debutul în anii în care grupurile de bărbați s-au ridicat peste grupurile de femei. Ei au munca lor grea pentru a realiza acest lucru. Dacă nu știau multe, nu ar ști ce este K-pop. Și biasii tăi nu ar fi știut.

Biciurile mele au făcut debutul mai devreme și nu au avut o relație cu ele. Și m-am dus la ei nu prin GG. Au debutat pur și simplu când grupurile de femei nu au fost încă, dar ele nu sunt veșnice. "Nici un grup nu poate ..." Ce fel de prostii? Sunt nemuritori în opinia ta? Pe lângă DBSK, au fost doar primele. De aceea fandomii lor sunt atât de mari. Sunt mulți în K-pop de grupuri unice, dar ... Au fost doar primele. Chiar fără a se baza pe talente, au debutat pur și simplu ca fete frumoase. Și da, "Există doar câteva grupuri de legende care au supraviețuit mărcii de 10 ani de bine, găsiți", pot fi considerat pentru blabbing?

Ce. Spui că nu sunt talentați. Ei bine, rzhaka. Opriți-mă. ahahahaahahhahah. Nu voi continua să mă cert cu tine. Nu te poți întoarce.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: