6 Konsilerov - în căutarea idealului

A doua zi am văzut o fată în blogul fotografiei ei 9 palete de fard de obraz. Era doar o roșie roz numai pentru marca Burberry. Imediat a crezut - Nu sunt o adevărată frumusete-blogger :( I, de exemplu, doar două dintre fard de obraz - unele roz de zi cu zi, culoarea pe care am un fard de obraz natural și al doilea -. Noul roșu Chanel (voi scrie despre ele, chiar dacă aproape totul așa au scris), cumpărat pur și simplu din cauza capriciei.







În general, nu am o cantitate atât de mare de produse cosmetice, cum ar părea - da, nu mă străduiesc pentru această stare de lucruri. Dimpotrivă, în mod ideal, vreau să vin la un singur sistem de îngrijire și să adere la el, pentru a controla și rezolva anumite sarcini. Și "fiecare creatură" trebuie să aibă "o pereche", iar în versiunea ideală, în general, pentru o singură bucată.

Dar apoi mi-am povestit concealerul - si mi-am dat seama ca da, eu sunt un maniac cosmetic: D Pentru ca am 5 dintre ele - desi doar pentru ca nu mi-am gasit inca idealul care imi va face 100%. Să vorbim astăzi despre asta. 6 discuta diverse acoperitori - 5 Le-am cumpărat la momente diferite, pentru una dintre ele aproape coapte arunca doar ultimii doi ani, și unul în sonda mea, sau mai degrabă, cum se spune bloggeri frumusete, otlivant.

Corector MAC Studio Finish strict vorbind nu este destul de concealer, cel puțin sub ochii de ea doar nu este în valoare de utilizare, dacă este necesar doar pentru un make-up tip de scena. Este conceput pentru a corecta "imperfecțiunile", adică pentru a acoperi pete de acnee și vârstă. În principiu, o face perfect. O paletă largă de culori vă permite să alegeți o nuanță care se potrivește perfect cu pielea. Am fost ales de un consultant la Moscova și am fost absolut corect. Dacă nu am folosit îngrijire prin înălbire, în speranța că voi elimina pete mici de pigment, ar fi perfect pentru mine. Dar din moment ce folosesc înălbirea, nu par atât de perfect pe față ca și înainte. Da, și în textura, am găsit o opțiune mai reușită. Prin urmare, MAS nu este cu siguranță favoritul meu. Se diverge foarte încet, eu nici măcar nu jumătate din banca a fost gol timp de 2,5 ani, ceea ce se pare că sugerează că ceea ce este bun în pielea mea;) Nu știu, poate că e timpul să-l arunci deja, cât de multe au un termen de valabilitate poate fi? În orice caz, cumpărarea unui al doilea nu mă trage.

Am cumpărat concealerul MUFE Lift Concealer pe feedback-ul de pe blogul lui Valerie skromni_beauty și practic a fost mulțumit. La aceasta capacitatea de masaj foarte bună și astfel este mai ușor și mai flexibil decât MAC, este mai ușor să fie întins sau târât pe piele. Era puțin mai ușoară decât tonul pielii mele (așa cum ar trebui să fie în opinia mea pentru concealer), dar acum aproape se potrivește perfect cu tonul feței. Deghizarea lui este foarte bună, dar totuși este greu să privesc sub ochii lui. Vreau o textura mai ușoară și o acoperire mai puțin vizibilă. Dar, ca corector, el este un miracol la fel de bun! Practic, așa că o folosesc, doar ocazional, am pus-o sub ochii mei - când nu sunt cu adevărat somnoros. Tubul este încă foarte mult, nu pot spune sigur - nu este vizibil. Voi cumpăra din nou? Sper că voi fi capabil să se ocupe de cosuri rare și cu pigmentare și că nu va mai fi nevoie de un astfel de agent de corecție dens. Dar, în principiu, nu am nimic împotriva ei. Principalul său avantaj este multifuncționalitatea. Dacă trebuie să merg undeva și să iau cât mai puțin machiaj - o să iau.

Următorul concealer ESPRIQUE Dual Concealer am cumpărat pe Melon Panda pe valul de hobby-ul meu cosmetice asiatice. Proprietarul magazinului mi-a descris-o atat de delicios incat nu am putut sa ma duc departe :)

Voi spune imediat - agentul de concealer este bun pentru mine doar ca corector. Sub ochi, este încă prea dens, chiar mai dens decât MUFE, aproape la fel ca MAS. Dar pentru mine principalul său minus nu este cazul, și într-o nuanță galbenă :( Am o piele foarte corect, cu un midtone roz clar, am luat un anticearcan de lumină și doar sectorul luminos pentru mine. Și chiar este prea galben pentru pielea mea. Dar el textura excelenta „tayayuschego de ciocolată“, într-adevăr este că! adevărat din nou, sub ochii mei sunt prea uscat, deși nu se poate adapta cu ușurință. Și un pachet teribil, pentru mine acest caz, oferă o plăcere estetică intensă. Și sponzhik mega-confortabil pentru aplicare incluse! Nu am penetrat pensula, dar sponzhik - este ceva în toate, am această transporta anticearcan în pungă cu tine, deoarece este mai ușor pentru ei și cel mai rapid posibil pentru a corecta punctele slabe alcătuiesc locuri, dar este uneori folosit, iar dimineața pe cosuri individuale (acum mult mai puțin) ...







Voi cumpăra mai mult? Nici măcar nu știu. Cel mai probabil da, deși nu este o dorință rațională, ci pur emoțională. Totuși, e prea galben. Dar, pe de altă parte, reușesc să le maschez foarte bine cu "imperfecțiunile". Și un burete. Și un caz frumos. Și textura. În general, da, cel mai probabil voi cumpăra :)

Dacă aveți subtilități de piele gălbui, vă recomand să le acordați atenție atât pentru corectarea imperfecțiunilor, cât și pentru sculptură. Uită-te la mostra cât de ușoară este!

Favoritul meu până acum, dacă vorbim despre agentul de sub ochi - La Prairie. Acesta este modul în care primul meu concealer, cumpărat exact ca agent de concealer, nu ca un corector. Am decis sa cumpar ceva dupa machiaj, ma facut un artist profesionist de machiaj pentru fotografie. Mi-a dat atâtea pomeți și mi-a sculptat fața! Când am venit la el data viitoare (din nou, în machiaj pentru sesiunea foto), nu am ezitat să întreb ce a atins un astfel de efect. "Make up" a spus artistul de make-up. M-am dus cu acest cuvânt la Stockman și i-am spus consilierului despre problema mea. "Aveți nevoie de un pansament foarte ușor pentru a face sculptura", mi-a spus consultantul și ma condus la standul La Prairie. După ce am încercat-o, am spus "Ei bine, hai să mergem" și am mers la casier, unde mi-au dat un cec de 100 $! Eu am ofigla de la asta, ca și cum n-am întâlnit politica de preț a La Prairie, dar a fost oarecum inconvenient să se retragă. Când am deschis pachetul la domiciliu, sa dovedit că nu era un agent de concealer, ci două dintre ele! Deoarece setul include o reumplere. Am calculat imediat că nu era deloc costisitor, era mult mai normal pentru preț.

În calitate, este aproape perfect, dar totuși cade puțin în riduri sub ochi. Cu toate acestea, cele trei anterioare nu reușesc, cel mai probabil în proiectarea ochiului. Nu este strâns, așa că nu se deghizează direct. Dar este foarte ușoară, aproape invizibilă. Și cel mai important, el este cel mai strălucitor dintre toate! Și cu un subtonom roz clar (am numărul 10). Cel mai bine îmi luminează pielea în jurul ochilor, cel mai potrivit pentru a lumina spațiul sub ochi și a sculpta. Este perfect ca o bază sub umbre. Dacă vreau să fac chiar mai ușor și să adaug reflecții luminoase - îl amestec cu hiperlayerul lichid din MAC, și este de asemenea bun. Eu folosesc ambalajele mari la domiciliu, am o reumplere cu mine într-o pungă cosmetică. Îmi place pensula (deși spun că nu ar trebui să fie igienică).

I-l trag periodic să se schimbe - bine, cel mai bun inamic al bunului! Recent mi-a placut textura Chanel Lift Lumiere, dar am confundat marimea borcanului - este prea mare, dar daca nu functioneaza? Apoi, unii bloggeri, a căror opinie am încredere, au scris despre noul Concealer de Sisley Fito-Cerns Eclat Eye - și cu siguranță am fluturat în anticiparea miracolului.

Ca rezultat, Sisley am cumpărat. În magazin, părea doar puțin mai întunecată decât La Prairie, deși acasă s-a dovedit a fi cu totul diferită (veți vedea asta pe mostre). El este piersic direct luminos pe brațul său - dar sub ochii lui acest lucru nu este remarcabil! Paradox, dar este așa, poate această piersicie să facă vânătăile? Pe alte părți ale feței este vizibil piersică, iar sub ochi se potrivește perfect cu pielea.

Cred doar in calitatea sa (declarata de producator), asta este sentimentul pe care il am, ca ei intr-adevar sunt acolo. Apropo, am observat deja o dată că am o intuiție despre produsele cosmetice și funcționează! Pur și simplu trebuie să fii capabil să distingi vocea de vocile unui hamster (care vrea să cumpere tot) și de broaștele (care sufocă, având în vedere că nimic nu este deloc necesar).

Chanel Lift Lumiere M-am convins să nu cumpăr. În schimb, am turnat puțin din tester în magazin, cu un borcan de trestie de zahăr. Nu am văzut un consultant la standul Chanel din Stockman. Pe scurt, imediat, make-up și sotsi suficient pentru mine. Judecând după SWATCH - umbra nu este a mea, dar eu încă mai încercat să le picteze, pentru că îmi place silikonistaya textura zhirnenky :) Nu e ciudat, e prea bine a mers sub ochii și nu părea pielea prea galben. Dar totuși am decis să nu-l cumpăr, cel mai probabil că stocul meu mă va rezista mult timp și apoi voi folosi La Prairie. Sau Sisley, vom vedea.

Pe mostre de sus în jos:

1) La Prairie - lumină, roz, în afara concurenței
2) Sisley - primele impresii sunt pozitive, dar voi încerca din nou
3) Chanel - încercat, nu rău, dar nu perfect de culoare, nu voi cumpăra volumul complet
4) MUFE - utilizat ca corector, prea dens pentru ochi
5) MAC - foarte densă, super-economică, de fapt situată în gol, nu o mai cumpăr, nici măcar ca un corector, dar asta nu înseamnă că este, în general, rău
6) Esprique sectorul de lumina este foarte ușoară, dar galben, maschează bine imperfecțiunile punct
7) Sector întunecat Esprique - aproape inutil pentru mine, imediat după vacanță pot fi folosite în unele părți ale feței, și că nu este peste tot.







Trimiteți-le prietenilor: