2018 Android - cum se face un meniu de diapozitive, cum ar fi Facebook, spotify și google android

Androids .help Comunitatea Android Android.

Vreau să adaug un meniu de diapozitive la mine, ca și cum aplicația se află într-o aplicație facebook. Am citit o mulțime de lucruri pe Internet despre Biblioteci, dar nimeni nu a lucrat pentru mine. Care este cea mai bună / bibliotecă pe care o pot folosi pentru asta și poate cineva, poate, să-mi explice cum să o folosesc?







edita Acesta este circuitul meu:

Dar nu văd un buton sau o imagine de fundal. Știi ce se întâmplă greșit?

Top 5 răspunsuri

Puteți citi aceste 3 articole despre acest lucru:

pentru a obține o idee :)

Folosesc această bibliotecă în aceste zile și funcționează foarte bine. De fapt, utilizarea sa este foarte simplă.

Pur și simplu declarați side_navigation.xml sub directorul de meniu:

Apoi, în aspectul de activitate, puteți adăuga o fotografie de navigare:

Și, în activitatea voastră, le legați și de ele:

Pentru a lansa bara de navigare laterală, o opțiune bună este să o apelați atunci când utilizatorul dă clic pe pictograma de acasă din ActionBar. De exemplu:

Există o mulțime de configurare, puteți face mai târziu de pe site-ul (meniu, direcția, culoare, etc.), precum și funcțiile predefinite pot fi adăugate la meniu, cum ar fi o cutie poștală, find / invita prietenii, radar, etc.

Ei bine, în prezent, im de lucru la proiect și a venit peste un meniu de alunecare, am googled, dar devine foarte frustrat că nimeni nu a dat nici o bucată de cod sau unele sugestii cu privire la modul de a începe să câștigați meniul de alunecare, dar fiecare a dat un link pe unele proiecte / biblioteci de a utiliza GitHub, am decis să o fac eu și în cele din urmă am propria mea Meniu gata de alunecare.







Am petrecut două zile pe ea

1. Despre adăugarea animației diapozitivelor

2. de mai sus pentru a lucra cu toate rezoluțiile ecranului

Sale foarte ușor, odată ce veți obține o bucatica de animație, am citit unele în cazul în care acesta nu are nici un sens să reinventeze roata (oameni care Citing codul sursă GitHub meniu slide), dar am beleif, că ar trebui la cel puțin o dată încercați să faceți propriile dvs., pentru a obține o idee despre modul în care funcționează în practică și funcționează. P

astfel încât aceasta este imaginea de modul în care meniul meu de alunecare se va întâmpla va funcționa

1.Find.xml // mai târziu în cod se va referi ca findLayout

2018 Android - cum se face un meniu de diapozitive, cum ar fi Facebook, spotify și google android

2.Filter.xml // mai târziu în cod se referă ca FilterLayout

2018 Android - cum se face un meniu de diapozitive, cum ar fi Facebook, spotify și google android

În find.xml, am activat filter.xml la început, invizibil

SĂNĂTATEA SANITARĂ / ANIM

Acolo te duci meniuri complete și funcționale glisante, și o puteți personaliza pentru a satisface cerințele dumneavoastră, dacă cineva are încă unele probleme cu instalarea, nu ezitați să întrebați, mă simt plăcere să vă ajute :)

Întrebări recente







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: