20 Fapte din viața JH, despre care nu știai

Numele complet este Joshua Daniel Hartnett.

Josh sa născut în San Francisco (California, SUA). Cu toate acestea, tinerii actorului au avut loc în orașul St. Paul (Minnesota).

Actorul a crescut într-o atmosferă liberă, pentru că părinții lui erau adevărați hippi. Familia trăia în comunitățile hippie.







Actorul are o soră Jessica și doi frați - Jake și Joe. Este uimitor faptul că părinții celor patru copii au dat nume care încep cu aceeași scrisoare.

Actorul a fost foarte interesat de fotbal și a visat despre cariera unui atlet. Cu toate acestea, din cauza unei traume cu sportul a trebuit să lege.

Actorul său talentul pentru prima dată el a arătat în cadrul școlii, jucând rolul de unul dintre personajele principale din romanele lui Mark Twain - Huckleberry Finn.

Următorul pas a fost următorul film de groază "Facultatea". care nu a fost mai puțin important pentru Josh.

După filmul "Facultatea" din Hartnett, faimosul regizor Sofia Coppola (44) este invitat să apară. Pictura "Sinuciderea fecioarelor" ia adus lui Josh faima si recunoasterea adevarata.

În ciuda faptului că actorul este foarte solicitat, el nu este de acord cu toate filmele, preferând cinematograful necomercial cu un complot complex și profund. "Nu vreau să spun că sunt un superintellectual, dar vreau să fiu în filme pe care eu însumi aș fi interesat să le urmăresc. Știu că în lumea filmului toată lumea se gândește doar să-i mulțumească publicului. Acum îmi pot permite să fac ceea ce îmi place personal ", a declarat actorul într-un interviu.







Odată ce Josh a mărturisit că ar fi visat o astfel de carieră ca Leonardo DiCaprio (40).

Pentru popularitatea sa, actorul este calm și nu se consideră el însuși o stea. "La domiciliu, nimeni nu ma considera superstar, care a demis sa vina sa viziteze rude. Sunt o persoană obișnuită care poate spune: "Josh, ai putea să-ți duci nenorocitul în garaj?" "

Josh a fost un vegetarian pentru o lungă perioadă de timp, dar din cauza problemelor cu stomacul, actorul a trebuit să se întoarcă la carne.

Actor preferat - Fyodor Mikhailovich Dostoievski. Josh ar dori să joace într-o adaptare a unuia dintre romanele sale.

Hartnett îi place să asculte jazz și blues.

Actorul merită libertatea, nu-i plac la Hollywood și orașele prea mari.

El a recunoscut că de mult timp a fost îndrăgostit de actrița Gwyneth Paltrow (42). Îi plăcea lui Josh atât de mult încât, când o văzu, începu să tremure.

La fel ca Leonardo DiCaprio. Hartnett îi place blondele mai mult decât bruneta. Toți cei dragi aveau o nuanță deschisă de păr.

Josh a avut o aventură cu frumuseți, cum ar fi Scarlett Johansson (30), Daria Werbowy (31), Rihanna (27), Amanda Seyfried (29), Helena Christensen (46), Sophia Lee (26), și multe altele. Cu toate acestea, nici unul dintre ei nu și-ar putea cuceri inima.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: