2 Crema svr din seria rubialine pentru revizuiri cu piele roșie

Pentru mine de 30 de ani, sunt proprietarul unei piele subțire, uscată, foarte sensibilă, cu rozacee și kuperozom. Postarea mea va fi de aproximativ 2 produse care astăzi ajută la menținerea pielea mea într-o stare normală.






Factori de risc cum ar fi vinul (dar pot să beau coniac). alimentele grase sau picante, schimbările de temperatură, umiditatea, soarele, efortul fizic sau pur și simplu emoțiile puternice provoacă instantaneu roșeață pe toată fața mea. Parțial e moștenit de la bunicul și mama mea. Un cuplu de ani în urmă, timp de mai mulți ani, am experimentat un coșmar din cauza faptului că pielea mea nu a putut face față acestor factori ( „Nu ai diateză?“). luând în considerare îngrijirea aleasă incorect: fața a fost acoperită cu roșii roșii (nu trebuie confundată cu cele obișnuite!). Din fericire, prin drumeții lungi către medici, dar mai degrabă - căutări independente, eșantioane și literatură de lectură (inclusiv Cosmeticianul). pielea mea sa oprit puternic rebelind și acum fața este doar puțin roz și vizibilă rareori înroșirea puternică. Acum uscata, fara peeling, pielea are o relief mai mult sau mai putin neteda si culoare roz, da. Există riduri, dar acum nu despre ele. T-zona (nasul) straluceste pentru cina, dar nu prea mult. În următoarele postări voi vorbi despre cum am obținut rezultatul (și arăt-o pentru mine). Acneea sau cosurile obișnuite (chiar și în zilele speciale desemnate) nu suferă.
Și acum vreau să vorbesc despre instrumentele care astăzi ajută la menținerea pielea mea în stare bună - chiar și eu, uneori, pot merge „în oameni“ fără pulbere minerală pe fața lui! Cu toate acestea, reacția de „roșu“ pentru a rula, vânt puternic sau vin nu va dura mult timp, așa că am decis că este rară (și luminos ruj fără uzură).
Deci, după o intrare lungă, dar necesară, după părerea mea, continuăm să-mi descriu prietenii din ziua de azi din farmacii SVR Laboratoires (Franța).
! Cateva cuvinte despre companie, care este deja în vârstă de 50 de ani, și comentarii cu privire la Kosmetiste mic)) 14 () liniilor cutanate diferite sunt proiectate pentru diferite tipuri de piele - gras, uscat, predispuse la roseata a pielii, pentru pielea copilului, anti-îmbătrânire, anti soare, împotriva hiperpigmentării, pentru antiperspirări (chiar și un gel de duș de curățare deodorant este disponibil).

1. Denumirea produsului: SVR Rubialine Creme Riche crema hidratanta Rubialline pentru pielea uscata si foarte uscata, predispusa la roseata.

2 Crema svr din seria rubialine pentru revizuiri cu piele roșie
ingrediente:
2 Crema svr din seria rubialine pentru revizuiri cu piele roșie

Din păcate, ambalajul din prima cremă a fost aruncat cu mult timp în urmă, dar cred că compoziția este similară. Pe site-ul producătorului de compoziția de fonduri nu a fost găsit: (

Opinia mea:
Igienic, foarte convenabil pentru mine să împacheteze 40 ml - se află confortabil în tubul de lumină mână de plastic dur cu un capac, fixați până când se fixează încet. Locurile din punga cosmetică nu iau prea mult, îmi plac ochii cu concisitatea. Modificarea forței de apăsare a pompei vă permite să dozați agentul. Formatul meu media preferat!






Crema însăși este o nuanță de menta ușoară, dar aici despre efectul de tonifiere, producătorul este lămurit - pe față crema este transparentă, nimic nu se ascunde. Ei bine, i-am iertat asta, pentru că eu folosesc și alte mijloace. În conformitate cu descrierea producătorului, crema trebuie să prevină și să reducă roșeața - sunt de acord, cu care reacționez mai puțin la modificările temperaturii aerului. Densitatea medie a cremelor este distribuită cu ușurință, după 3 minute este absorbită fără reziduuri și fără film, pielea este netedă și moale. Poate fi stratificat, folosit si pentru excursii in zona sub ochi - senzatii confortabile. Porii nu înscriu - în ciuda faptului că am o pledoarie pentru zona din jurul buzelor. Nu are miros! Nu conține parfumuri și parabeni, este verificată în funcție de controlul dermatologic.
M-am bucurat toată dimineața de iarnă - Eu locuiesc în Europa pentru iernile aspre si pielea foarte uscata este slab, desigur, dar în frig moderat făcut față foarte bine, nici un peeling sau uscăciune (deși am folosi și ceilalți tovarăși au fost uneori folosite de el la toate cunoscute. serul Caudalie Vinosource SOS Set de calmare a setelor). Acum folosesc uneori pentru noapte.

2. Denumirea produsului: Cremă SVR Rubialine Creme RubiAline pentru piele normală și combinată, predispusă la înroșire.

Opinia mea:
Caracteristicile cremei sunt similare cu cea anterioară, dar mai ușor, mai aproape de o cremă sau emulsie ușoară, deoarece este destinată pieilor normali și combinați. Pe pachet există un efect de răcire - acesta nu a observat. De asemenea, o nuanta de mentă slabă, inodoră. Absorbție în jumătate de minut fără reziduuri. Cred că vara va fi bună pentru orice tip de piele, cu excepția cazurilor foarte grase. Ambalajul este identic.

Rezumând rezultatele pentru ambele fonduri, vreau să spun că acestea satisfac în totalitate nevoile de bază ale pielii mele dimineața, fiecare în perioada sa de ani. Am de gând să repet achiziția, să încerc și alte fonduri ale companiei, dar mai târziu (și nu este nimic de cumpărat atât de mult în avans).

Ai încercat ceva de la SVR? Și, bineînțeles, salut tuturor cu un aspect ca pielea mea! (dar nu au nevoie de blush)

Eu Katya, "tu" - altfel încep să mă uit în jur în căutarea cuiva care citește din spatele umărului))

Postări interesante de la bloguri

Mesaje interesante din comunitate

  • Un post minunat despre Cosmetic Cosmetic Cosmetic Corean 8842
  • Dushka. Când sa întâmplat ceva, 3838
  • Îngrijirea Agor. Simplu și eficient 1611
  • Ser de vitamina C de la Levrana Natural 2806
  • Cosrx Acne Pimple master patch - acupunctura acupunctura 3956
  • Uleiul de curățare Origini Ulei de curățare modern cu frecare cu strălucire albă Purple Rice 3084
  • Favorite pentru pleoapele oferite - Crema de ochi bogata in varsta protejeaza I + M Naturkosmetik 1481
  • OOO Ulei de ricin "Tula Pharmaceutical Factory" - cel mai bun ulei pentru păr, unghii și gene 9466
  • Bielenda: Neuro Glicol + Vit. C - înlocuirea botoxului? 8752
  • Îngrijirea pielii. Seria Eclat du Jour Clarins 3506
  • Un visator finlandez misterios în punga mea cosmetică. Lumene Glow Reîmprospătați Hidratarea Hidratantă 6691
  • Salvați pielea uscată cu La Roche-Posay. Curatarea 3180
  • Gel de curățare Kosmoteros Gel nețesut aux AHA 2641
  • "Microlize" - Tonic pentru piele uscată și sensibilă cu lactuloză 1090
  • Nivea îngrijire pentru gel de duș "smântână de migdale" 2837
  • Privire de ansamblu asupra retragerilor Paula's Choice 2223
  • Tratamentul feței de toamnă de la Cleon 1986
  • Îngrijirea corpului c La Roche-Posay 2619
  • Nu pot decide cu privire la alegerea cremei Saem 1383
  • Cel mai bun antiperspirant Dove Invisible Dry Anti-perspirant 5126
  • Banana cremă de mână Esfolio Frunze de fructe proaspete Jungle Banana 373
  • Grijă de Kiehl's 6720
  • Două peeling Paula's Choice 1930
  • Salvează-ți buzele. Labiocare Reparatie sos balsam 1800
  • Emulsie pentru față Emulsia Saem Urban Eco Harakeke 2056
  • Trei borcane pentru corp de la brandul rusesc Savonry 1688
  • Origins Planscripție Ser de putere anti-îmbătrânire 2333
  • Machiaj instant de balsam pentru masca facială de la L'Occitane 5098
  • Apă micelară Filorga, soluție Micelară anti-îmbătrânire Cleanser fiziologic și remover 1248
  • Îngrijirea plăcută a piciorului cu Cremă de frumusețe pentru picioarele Caudalíe 361

Cea mai bună zi din comunitate

  • Apă micelară Filorga, soluție Micelară anti-îmbătrânire Cleanser fiziologic și remover pentru machiaj 14 Junk_Glamorous_Rabbit
  • Emulsie pentru față Emulsion Saem Urban Eco Harakeke 9 wonderwall
  • Îngrijire plăcută pentru picior cu Cremă de frumusețe pentru picior Caudalíe 3 marishka06
  • Bugetul găsi: Spray-uri Liv Delano din seria Fleurs de France 5 angry_tigra






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: