1 Partea

1 Partea
1 Partea

După ce a stăpânit prima lecție, vom învăța cum să scrie un dialog clar pe tema „Introducere“ și să fie o mică poveste despre tine, spune în cazul în care trăim, cât de vechi, pentru a indica naționalitatea, indicați ce limbă vorbim, ce limbă am învățat, și pune întrebări adecvate.







2. Descărcați și deschideți fișierul PDF cu cuvintele pentru lecție: Dicționar pentru Lecția # 1.
P.S. Dicționarul pentru prima lecție este în fișierul cu lecția în sine, dar este mai util să-l păstrați pe o foaie separată, întotdeauna în fața ochilor.

Track 1 - cuvinte (pagina 8 din manual):

Descărcați (Faceți clic dreapta selectați "Salvați linkul ca" sau "Salvați țintă ca". )

Track 2 - cuvinte (pagina 8 din manual):

Descărcați (Faceți clic dreapta selectați "Salvați linkul ca" sau "Salvați țintă ca". )

Track 3 - sunete (pagina 8 din manual):

Descărcați (Faceți clic dreapta selectați "Salvați linkul ca" sau "Salvați țintă ca". )







Track 4 - alfabetul (pagina 9 din manual):

Descărcați (Faceți clic dreapta selectați "Salvați linkul ca" sau "Salvați țintă ca". )

Track 5 - salutări (pagina 13 din manual):

Descărcați (Faceți clic dreapta selectați "Salvați linkul ca" sau "Salvați țintă ca". )

Track 6 - numere cantitative (pagina 14 din manual):

Descărcați (Faceți clic dreapta selectați "Salvați linkul ca" sau "Salvați țintă ca". )

Track 7 - cum ești tu? (pagina 14 din manual):

Descărcați (Faceți clic dreapta selectați "Salvați linkul ca" sau "Salvați țintă ca". )

Track 8 - dialoguri (paginile 15-17 ale manualului):

Descărcați (Faceți clic dreapta selectați "Salvați linkul ca" sau "Salvați țintă ca". )

Track 9 - dialoguri (paginile 15-17 ale manualului):

Descărcați (Faceți clic dreapta selectați "Salvați linkul ca" sau "Salvați țintă ca". )

Track 10 - dialoguri (paginile 15-17 ale manualului):

Descărcați (Faceți clic dreapta selectați "Salvați linkul ca" sau "Salvați țintă ca". )


Plan de lucru cu prima lecție:

8. După punerea în aplicare completă de produse de calitate 1-7 sunteți gata să temele pentru a verifica * - traducere propoziții din limba rusă în finlandeză la pagina 17 (partea de jos a paginii).
Această sarcină este o verificare pentru fixarea materialului, în timp ce toate sarcinile anterioare sunt de formare, de lucru pe fixarea materialului.
Prin urmare, traducerea rubricilor din rusă în finlandeză este făcută ultima și arată rezultatele muncii pe care ați făcut-o.

9. Scrieți și trimiteți-mi un fișier cu pronunția dvs. de dicționar la lecție * pentru verificarea MP3 * - acest lucru este foarte important. Este mult mai dificilă recalificarea în viitor și trebuie să știu că ați început să vorbiți corect din prima lecție.

Toate problemele emergente sunt discutate pe forum *. Scrie-mi un e-mail și în social. NETWORK NU ESTE NECESAR.







Trimiteți-le prietenilor: