Echipa din Rusia a câștigat primul baston semi-final în biatlonul tancului, canalul 360

Prima cursa semi-finala a releului in biatlonul tancului sa incheiat. Trei echipaje din Rusia, Kârgâzstan, Azerbaidjan și Serbia au luat parte la aceasta, a raportat corespondentul "360".

Tankers din Rusia a terminat cursa prima cu un scor de 1:00 36 minute și 1 secundă, de la echipa Azerbaidjan, care a intrat în al doilea rând, pentru câteva ture.

Spre deosebire de rasa individuală, tancurile de astăzi încep simultan și după ce au fost îndeplinite toate sarcinile, echipajele se schimbă. Pentru a se asigura că autovehiculele nu interferează reciproc în timpul volley-urilor, în fiecare din cele patru cercuri cisternele îndeplinesc diferite sarcini. Cea mai dificilă fotografiere - când focul din pistol este în mișcare. Printre alte probleme deja cunoscute pentru arderea de anti-aeronave și mitraliere coaxiale la ținte în formă de elicoptere și de calcul RPG respectiv, precum și un tur de mare viteză - cursă fără linie de tragere. Ordinea execuției este determinată prin tragere la sorți.