Cu cât jocul este mai greu, cu atât este mai dulce să câștigi

Revizuirea primelor meciuri din a treia rundă de calificare a Ligii Europei

Primele meciuri din a treia rundă de calificare a Ligii Europei ne-au dat două victorii ale Zenit-ului rusesc și Krasnodar. Și dacă Zenith a făcut o vizită lungă în timp ce vizita Israelul, Krasnodar nu a reușit să intre în joc mult timp acasă.

Primii "tauri". al cărui rival a fost Lyngby danez. Este un tribut adus danezi - marea lor joc tehnic indraznet din când în când zadarnicit apărarea echipei gazdă, și așa mai departe, ocazional, a durat întreaga prima jumătate a anului și începutul celui de-al doilea. Ca urmare, în minutul 64, danezii au venit, Kjaer sa remarcat într-un mod bine meritat. Aici Secții Igor Mihailovici Shalimov a jucat la putere maximă și să se joace foarte repede, în minutul 67 marcat de Claesson. Krasnodar agravat și mai mult jocul și a început să creeze șanse, dar nu a avut noroc și mingea nu a vrut să cadă în danezilor net poarta. timpul regulamentar sa încheiat, iar scorul a fost foarte inconfortabil - 1: 1, dar pe parcursul întregului fotbal Krasnodar și Rusia, prima noua evrosezona partid de origine a dat tânărului elev Krasnodar Academia Magomed Suleimanov, care a trimis mingea în echipa daneză de la ultimul minut! 2: 1 - dificil, torturat, dar încă o victorie!

„Albastru-alb-albastru“ a jucat în Israel mai mult de o bucată și rece, dar echipa gazdă a apărat mare până în minutul 59, când Criscito a reușit să împingă mingea în poartă. În continuare pe saloane de clasa Mancini a adus pentru a câștiga meciul, a marcat un alt gol câștigătoare în minutul 90 - se amestecă Kokorin. 0: 2 - victoria pe drum. Felicitări pentru Rusia, cu un scor maxim în această săptămână - 3 din 3, luând în considerare oaspeți CSKA victorie! Păstrează-te și jocul va veni!

Tot astăzi, două cluburi din Franța și Portugalia s-au alăturat bătăliei.

Portugueses, de asemenea, a jucat mai slab, dar nu a eșuat - două meciuri oaspete s-au încheiat în două egaluri. 0: 0 - aranjarea unei remize din Bulgaria a luat-o pe Maritimo. 1: 1 - Braga a jucat confortabil cu AIC suedez. Dar suedezii nu sunt obișnuiți să joace într-o cheltuială neplăcută prima luptă.

Cu aceste rezultate în actualul sezon clasament Rusia (1400), foarte aproape de Portugalia (1500), dar încă se situează în urma francez stabil (1.750). Belgienii care au jucat sezonul trecut au doar 1.000 de puncte, cu 2 remize la egalitate și 1 invingator în acest sezon.

Tot în primele meciuri ale celei de-a treia raliuri de calificare a Ligii Europei, unele cluburi post-sovietice au jucat bine! Lituanianul Suduwa - singurul club care a învins adversarul astăzi, 3-0 - a învins un puternic Sion elvețian! Un alt club lituanian Trakai a manifestat interes pentru el însuși. care a câștigat o victorie dificilă asupra lui Shkendia - 2: 1. Dificilă totuși pentru că nu a putut înscrie mai multe goluri rămase vdevyaterom în minutul 62 al macedonenilor. Ucraineană Olimpice a atras 1: 1 acasă cu PAOK din Grecia și Alexandria vizita puncte distanță de Astra Română - 0: 0. Gabala din Azerbaijan și în special Dinamo din Belarus au jucat slab - 0: 1 și, respectiv, 0: 2.

Rețineți că lituanienii din cauza faptele lor au crescut în tabelul de coeficienți la fel de mult ca 7 linii de la 50 mii la 43 mii, iar acum Baits a ocupat prima jumătate a 40 de locuri în TC - Letonia 41st, Estonia 42th, Lituania 43 lea.

Dintre confruntările rămase, vom evidenția meciurile cu participarea unor cluburi celebre. PSV olandez a pierdut în Osijek croat în propriul teren - 0: 1, în timp ce mini-senzație! Sturm austriac a pierdut acasă la turneul Fenerbahce din Turcia - 1: 2. Dinamo (București) și Athletic (Bilbao) au jucat 1: 1 în România. Italianul Milan a câștigat Universitatea - 0: 1, românii nu au fost cu adevărat norocoși la egalitate! Engleză Everton și germanul Freiburg au câștigat pe terenurile lor cu același scor - 1: 0.

Rezultatele serii și întregii săptămâni pentru Rusia sunt excelente, așteptăm cu nerăbdare săptămâna viitoare și meciurile de întoarcere.