7 Mișcări de la dansul buricului pentru tonul întregului corp

Trimite articolul la mail Adauga la favorite

* Făcând clic pe „Trimite“, îmi dau consimțământul pentru prelucrarea datelor lor cu caracter personal, în conformitate cu Politica de confidențialitate.







Dansul pe burtă este o formă excelentă de activitate, dar există mult mai multe mișcări de dans care vor tonifica toate grupurile musculare ale corpului.

Cel mai plăcut lucru este că orice femeie le poate executa fără să aibă cea mai mică experiență în dans!

Doriți să vă înveseliți, să nu vă epuizați cu antrenament înainte de transpirație? Învață doar următoarele tehnici de dans.

1. Scuturarea șoldurilor (șorț de bază)

Mișcarea principală în dansul buricului este zdruncinarea șoldurilor. Aceasta implică toate rădăcinile, inclusiv mușchii abdominali drepți și oblici, pe lângă faptul că este suficient de ușor să înveți.

Dacă nu obțineți ceva sau nu vă puteți mișca la viteza potrivită (este vorba de tehnologie!), Apoi ridicați muzica într-un ritm care vă convine.

Fă-o razna o dată pe zi, și îți promit că vei vedea cum figura ta va fi transformată în cel mai scurt timp posibil.

2. Șarpe cu mâinile

O modalitate excelentă de a vă tonifica mâinile! Vara trecută, am luat lecții de dans și într-o zi instructorul ma făcut să fac un șarpe timp de 5 minute!

La început poate părea o simplă mânie, dar după un timp veți simți tensiunea din mușchi. Pentru a profita la maxim de șarpe, încercați să o efectuați cât mai mult posibil.

3. Rotirea șoldurilor într-o mică amplitudine

Doriți să vă strângeți burtica, fără să vă deranjez? Efectuați rotația șoldurilor de-a lungul unui cerc mic.







De fapt, o amplitudine mică necesită mult mai mult control al mușchilor decât una mai mare.

4. Vertical Opt

Aceasta este una dintre mișcările mele preferate, în principal pentru că este foarte sexy și este, de asemenea, un plus excelent pentru orice dans.

Puteți chiar să o faceți într-un club de noapte, dacă doriți să faceți o impresie de neșters pe tipul pe care-l doriți!

Oricum, verticalele opt șolduri utilizează mușchii abdominali oblici, ceea ce înseamnă că va ajuta la scăderea depozitelor de grăsime de pe talie.

Ca și în cazul shimmy, găsiți o melodie a cărei ritm vă va permite să efectuați corect toate mișcările.

5. Orizontal opt

Vom determina mai mult musculatura presei!

Orizontul opt implică, de asemenea, mușchii din spate. De exemplu, am avut puțin exces de grăsime în partea inferioară a spatelui, dar această tehnică mi-a ajutat să tonul muschilor din această zonă și să scap de faltele inestetice.

6. Rotirea șoldului de la șold

Aceasta este o tehnică excelentă pentru lucrul la presa inferioară, care, cred, pentru multe femei este o zonă problematică. Personal, am mai mult grăsime în această parte, iar lucrul la presa inferioară o ajută să ardă.

Dacă aveți aceeași problemă, atunci rotirea șoldului de la șold (adică cu cazul izolat) este exact ceea ce aveți nevoie!

7. Un val de burtă

Când vine vorba de dansul buric, majoritatea oamenilor au o vedere asupra stomacului, dar nu știu că învățarea să o facă nu este atât de ușoară.

Aceasta necesită o muncă bine coordonată a mușchilor presei (capacitatea de a izola partea superioară și cea inferioară), ceea ce face ca valul să fie o tehnică extrem de eficientă pentru a aduce tonuri în burtă.

Nu dispera dacă la început nu obțineți totul. Principalul lucru este răbdarea și practica.

Din moment ce acest dans minunat a devenit consola mea constantă, am început să observ efectul său benefic asupra mușchilor presei. Sper că într-adevăr va fi o parte din viața ta!

Vă sugerez să efectuați mișcările zilnice ale mișcărilor de dans pe care le-am dat în timpul săptămânii și apoi să-mi scrieți ce rezultate au fost obținute!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: