5 Recomandări pentru reîncărcarea emoțională

5 Recomandări pentru reîncărcarea emoțională

Dacă avem o sănătate excelentă, suntem energici, dar nu avem o sarcină pozitivă, atunci nu ne simțim fericiți.

Ca rezultat, aducem mult mai puțin beneficii societății decât atunci când suntem plini de energie pozitivă și creativă.







Astăzi, pentru dvs. - primele 5 sfaturi despre cum să introduceți o stare creativă de vârf și să rămâneți în cercul de succes pe parcursul zilei.

Sfat 1. Începeți și încheiați ziua cu o listă de gratitudine pentru tot ceea ce aveți deja în viață

Puteți scrie primele 5 mulțumiri și puteți face o listă lungă de 20 sau mai multe articole în fiecare zi.

Observi că cel mai adesea te trezești nu în stare emoțională de vârf și ai nevoie de câteva ore pentru a "veni în simțurile tale"?

Lista tuturor lucrurilor pentru care sunteți recunoscător, ca și cum forța de tuning vă va acorda cercul de succes chiar de dimineață. Veți "alimenta" combustibilul necesar pentru a doua zi.

Sfat 3. Eliminați toate comunicările negative din viața dvs. cu putință

Dacă sursele de negativitate sunt rudele dvs., minimalizați timpul de comunicare cu ei. Dacă acesta este șeful sau colegii dvs., în paralel căutați o echipă mai încărcată. Și dacă sunt prieteni și cunoștințe, arde-i pe ei din viața ta. Prietenii sunt familia pe care o alegem. Alegeți astfel un mediu pozitiv și creativ.

Viața, pe de o parte, este prea scurtă ca să o cheltuiți pe bârfe și plângeri. Pe de altă parte, este prea mult timp să faci rău în loc să-și realizeze potențialul.

Consiliul 4. Creați-vă entuziasm în toate sferele vieții

Stabiliți-vă obiective demne și interesante și concurați cu voi înșivă. Atunci când există o excitare sănătoasă - concurență cu un "ieri", este mult mai interesant să se atingă obiectivele.

De exemplu, într-o relație de jocuri de noroc, poate fi scopul de a trăi pe termen lung fără certuri (în loc de scandaluri aflați relația într-o discuție liniștită, încercând să înțelegeți punctul de vedere al fiecărui membru al familiei).

În cadrul lucrării puteți seta un obiectiv pentru realizarea unui proiect, care de obicei durează 8 ore, timp de 6 sau 4 ore, iar în restul timpului pentru a realiza un alt proiect, sporind astfel valoarea acestuia în echipă.

În domeniul sănătății, de exemplu, puteți stabili un obiectiv: de a merge la o petrecere, de a mânca o cantitate minimă de hrană și de a profita la maximum de ea. Apoi, fiecare bucată va gusta cu plăcere deosebită, iar la sfârșitul serii veți simți satisfacția fără prea multă mâncare și, prin urmare, fără a aduce atingere sănătății. Această metodă am folosit de mai mulți ani când particip la evenimente festive.

Sfat 5. În timpul zilei, notați (sau cel puțin mințiți) tot ceea ce obțineți

De cele mai multe ori ne concentrăm asupra a ceea ce se întâmplă în timpul zilei, "așa cum avem nevoie", pierzând o cantitate imensă de energie psihică (emoțională). Prin urmare, observând toate rezultatele pozitive ale zilei actuale, va fi mult mai ușor să rămânem într-o dispoziție pozitivă.

Succese pentru tine în menținerea unei dispoziții excelente și a atitudinii creative față de lumea din jurul tău! Împărtășește-ți căile de a rămâne pe valul pozitiv 🙂

Mulțumesc, Lisa! Totul este foarte clar și precis!
Desigur, nu există o excludere totală a comunicării negative, tk. "Să trăiești într-o societate și să fii liber de societate este imposibil" ... :)) Totuși trebuie să trăiești cu oameni foarte diferiți și nu întotdeauna de la ei emană emoții pozitive. Cred că orice comunicare, chiar negativă (mai ales dacă este necesară) este utilă pentru dezvoltarea unor calități precum toleranța, răbdarea. În general, pentru a crește personal. Dar acest lucru este supus stimei de sine deja existente :-).
Dar aici putem limita chiar și informațiile negative din mass-media. Și, în totalitate.
De exemplu, de trei ani nu m-am uitat deloc la televizor (pur și simplu nu-l am), nu citesc ziare și ascult doar Radio pentru copii, unde nu există decât cântece bune și fel de basme. 🙂







Elizabeth, mulțumesc pentru recomandări!
Pentru mine, o modalitate foarte bună de a menține o stare emoțională
este "rugăciunea constantă".
După cum se spune în Filipeni 4: 4, "Bucură-te mereu în Domnul".
Și comunicarea cu Dumnezeu este comunicarea cea mai pozitivă,
care pot fi găsite numai.
Și ascult frecvent clasicii - Mozart, Vivaldi, Haydn -
și am o sarcină puternică de energie pozitivă.

Și sunt acuzat de fete frumoase!

Sunt complet de acord cu tine, aș vrea să vorbesc

Foarte mult chiar cu tine este de acord! Recomandări bune și, în principiu, fac, de asemenea, cât mai mult posibil. Ați pus foarte bine totul!

Lisa, mi-a plăcut cu adevărat recomandarea 4: "... să concurezi cu tine însuți ..." Restul sunt de asemenea bune, dar ele sunt deja obținute de la sine. Dar cel de-al patrulea este direct la obiect: am un corp care controlează mintea, așa că încerc să scriu mai multe detalii despre planul zilei, eu în special sună "suspecte" puncte pentru soțul meu. Atunci trebuie să le îndepliniți. Îmi place să mă ridic mai devreme (până la 6 ore). Doresc fericire tuturor, mulțumesc Universului că mi-a oferit cele mai bune opțiuni posibile. Energia de dimineață este suficientă pentru mine toată ziua. Desigur, există și probleme, dar încerc să le pun pe rafturi: ce fac greșit? Pentru rău sau pentru bine? Țineți tăcerea acum - veți răspunde atunci, etc. Adevărul nu este întotdeauna atât de perfect - este necesar să lucrăm și să lucrăm la el ...
Lisa, mulțumesc din nou pentru recomandări și mă bucur de comunicarea cu oameni ca tine, de la prelegeri de la mentori, de la a vorbi cu copiii tăi, de la a vorbi la animale, de la natură ... oh, mult din ceea ce ... nu vei lista.

Mulțumesc că mi-ai amintit! De îndată ce am început să urmez aceste sfaturi, a devenit mult mai interesant, să trăiesc mai ușor și mai pozitiv. Nu stiu daca atitudinea mea fata de viata sa schimbat, dar totul din jurul meu a devenit mai bun. Când am început să văd doar pozitiv în jurul meu, m-am oprit să mă plâng și mi-am asumat întreaga responsabilitate pentru viața mea. Acesta este singurul lucru care nu funcționează - este prea devreme să te ridici. Dar cred că în cele din urmă va funcționa.

Bună, Elizabeth! Recomandări minunate, mulțumiri 🙂 Și unele dintre ele deja fac. Dar punctul 3, în opinia mea, este foarte important. Am devenit nu numai din punct de vedere moral, ci și din punct de vedere fizic rău de a comunica cu astfel de oameni. În acest caz, o persoană nu este neapărat negativă. El poate chiar să pară politicos și grațios (chiar la începutul comunicării). Dar simți că te apasă, vrea să folosească, etc. Eu fug de astfel de oameni, nici banii lor, nici legăturile, nici ofertele sunt necesare ... nimic nu este necesar. Deși, pe de altă parte, se dovedește că fugi de marea majoritate. Poate că toți aceiași oameni buni sunt mai puțin decât răi ... 🙄

Elizabeth, vă mulțumesc pentru recomandări atât de precise și utile.
Pentru a păstra o stare bună, cu excepția celor listate, fac dansuri orientale și desenez. Ajută perfect! Păstrez un jurnal de bucurie, nu poate fi doar scris, ci și re-citit în timp - reîncărcare excelentă prin pozitiv. Nu mă uit la televizor. Știri am citit doar plăcut, de exemplu, ca în blogul tău.
Vă mulțumim, inspirație și bună dispoziție pentru fiecare zi!

ELIZABETH. SUNTEȚI LUCKY. Mulțumesc. Tu, la recunoștințele mele. Multumesc. Dumnezeule bun.

În loc de un suflet contrastant, taxa taoistă, orice altceva - chiar funcționează. Apropo, pentru cel de-al 5-lea articol, uneori în timpul zilei folosesc 750words.com

Informatii foarte utile! În timp ce timpul de ocupare auto-dezvoltare ...

Mulțumesc, Elizabeth! Recomandări foarte valoroase! Mai ales mi-a plăcut să fac emoție în toate sferele vieții și să concurez cu mine însumi. Excelent!

Mulțumesc, Elizabeth!
Mai ales a plăcut ideea de petrecere!
Nu trebuie să uităm data viitoare să ne dăm o asemenea atitudine: "Mâncați cât mai puțin posibil, dar bucurați-vă de mai mult!"
Deși am încercat să înlocuiesc adunările de la placă cu activitate motrică (dansuri)

Mulțumesc! Pentru mine, acesta este un subiect important. Este important, cine este mediul dvs., dar dacă vă aflați într-un mediu veșnic nefericit, amintiți-vă fetița Poliana de la Pts. cartea pozitivă (film)!

Stop. Zâmbet. Nu uitați să respirați - ajută la depășirea emoțiilor negative și a furiei, care uneori copleșește.
Ascult mantrele. Frumoasă și moale și bună. Recent a început să facă acest lucru. Nu știu ce l-am motivat.
Uneori se pare că nu se întâmplă nimic, nu există nici un succes, nimic nu se mișcă, nimic nu se întâmplă. Prin urmare, am un jurnal - "Jurnalul de succes".
Acolo de banal "mi-am periat dintii" (pentru ca, uneori, nu imi place sa o fac). Și când am depășit ceva, o scriu. Când am reușit să conțin furie - scriu. Am terminat afacerea - scriu. Am facut ceva greu de dat - si eu scriu.
O altă sarcină emoțională îmi este dată de următorul lucru: să te uiți în jur ca și cum ai vedea ceva pentru prima dată. Va reduce aspectul microscopului. Vedeți imaginea separat. Priviți fulgii de zăpadă, chipul unui iubit, arhitectura care înconjoară ...

Mulțumesc, Elizabeth, pentru pozitivul tău 😉 După ce articolele tale doresc cu adevărat să fugă să facă bine și să sară peste capul tău 😆

Elizabeth! Vă mulțumim pentru idei noi și pentru o încărcătură emoțională excelentă! Ideea de "a concura cu mine însumi ieri" pentru mine este inovatoare. Astăzi încep cu mine "veche" să concurez în succes. Fiți sănătoși!

Toată succesul, care constă în mica margaretă. Ceea ce solicită Elizabeth, vă mulțumim pentru lovitură.

Păstrați gândirea pozitivă sinceră datorită a ceea ce aveți deja și în curând veți primi vom forma realitatea care ne înconjoară. Schimbările globale ale vieții întotdeauna încep cu munca pe sine. Sunt de acord cu datele din recomandările articolului.

Mulțumesc pentru tot.

Îți mulțumesc Elizabeth și echipa ta pentru o astfel de muncă minunată și asta nu uita să mă anunți. Acest lucru este foarte mult pentru mine acum și în viitor, sunt recunoscător pentru tine!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: