20 Întrebări către vocalistul fetei legendare de fier

Traducere de Tatyana Matveeva

Legendarul Solistul Iron Maiden, Bruce Dickinson crede că acestea au devenit de mult timp o bandă de acoperire, și mai ușor vorbește despre pasiunea sa pentru aviație - cu privire la activitatea în propria sa companie aeriană, construcția gigant dirijabilului și regula să poarte o uniformă.

20 Întrebări către vocalistul fetei legendare de fier







Aici și alte fotografii de pe site-ul oficial al grupului

1. PLAYBOY Iron Maiden a ars cu napalm timp de 41 de ani. Sunteți în trupă din 1982 - apoi a fost lansat albumul The Number of the Beast, care a provocat o explozie a popularității tale. Cum au schimbat fanii de atunci?

DIKINSON Nici un fel. Uneori mă uit la ele de pe scenă și abia așteaptă râsul. La orice concert, există în mod necesar un tată ordonat înțepenit într-un vechi escroc care bawls fiecare cântec. Alături de fiica sa de 11 ani, vă arată o "capră rocker" și ochii mamei sale, ca în anii 80. În general, nu încetez să fiu uimită de cât de mult sunt mamele noastre în astfel de spectacole. (Râde.) Și asta este bine. Deși mă uit la ele cu durere. Am 57 de ani și nu sunt sigur că voi putea vreodată să-l prind pe un astfel de mamul. Deci, oprește, trebuie să monitorizez limba mea și să nu vorbesc prea mult - nu vreau să pun în pericol căsnicia mea, nu vreau să divorțez.

20 Întrebări către vocalistul fetei legendare de fier

2. PLAYBOY Haide, omul din fata uneia dintre cele mai de succes trupe din toate timpurile nu-si poate permite un divort.

DIKINSON Iată ce îți spun: vrei să devii bogat - bancă hrabbani. Dar nu te aștepta să te îmbogățești cu muzica. Cu toate acestea, după cum se spune, fericirea nu este în bani, și dacă mi-ar fi fost oferită să devin bogată sau să trăiesc o viață interesantă, aș alege aceasta din urmă.

3. PLAYBOY Nu esti surprins ca trupa ta mai exista?

DIKINSON Da! Dar e grozav! Adevărat, este un pic ca un monstru, pe care noi ni l-am dat naștere. Iron Maiden, de fapt, nu a compromis niciodată, am rămas mereu în afara tuturor tendințelor la modă.

20 Întrebări către vocalistul fetei legendare de fier

4. PLAYBOY În același timp, există o mulțime de trupe de acoperire din lume care interpretează melodiile dvs. Te laudă?

Dickinson În mod natural! Deși, în general, noi înșine suntem la fel. Singura diferență dintre noi este că noi interpretăm și noi melodii.

5. PLAYBOY Te-ai întâlnit vreodată cu Bruce Chickinson?

Dickinson Cui? (Rade.)

6. Vocalistul PLAYBOY The Iron Maidens, trupa de triburi feminine din Los Angeles; acesta este pseudonimul ei.

Dickinson A, desigur! În Mexico City. Noi, împreună cu băieții, am fost la club la concertul lor. Am spus atunci Steve (Steve Harris - basistul și fondator al grupului - un autobuz ...): „Bună fată, dar se va simți, de asemenea, că a face sex cu sine.“ Îmi amintesc că Steve sa uitat în serios la mine: "Și tu te-ai gândit și la asta?"

20 Întrebări către vocalistul fetei legendare de fier

7. PLAYBOY Titlul ultimului tău album The Book of Souls sună conceptual.

DICKINSON. Sunt întotdeauna amuzat când oamenii interpretează numele albumelor noastre în felul lor și cred că asta ne-am propus. De fapt, nu. Este ca o Biblie, pe care nimeni nu a crezut-o inițial ca fiind Sfânta Scriptură. Toți au adăugat un capitol aici și apoi, dintr-o dată au decis: "Da, a fost o profeție!" Da, nu este așa!

8. PLAYBOY Pe album sunt Empire 18 minute de nori, cea mai lunga piesa din istoria Iron Maiden și destul de necaracteristic pentru grupul - cu instrumentele de coarde prova și de vânt, însoțite de orchestra. De ce atât de epică?







DIKINSON Sa întâmplat. Am vrut doar să se potrivească într-un singur cântec povestea incredibilă a modelului R101. A existat o aeronavă uriașă care sa prăbușit în timpul primului ei zbor. El a fost primul dintre cei 20-30 de aeronave gigant planificate de super-flota britanică, care, potrivit ideii, trebuia să circule între toate coloniile britanice. În 1930, a fost un pas nebun înainte, începând cu o nouă eră.

20 Întrebări către vocalistul fetei legendare de fier

9. PLAYBOY Un fel de aer "Titanic"?

DIKINSON Da, așa. Dar pentru ca tu să reprezinți dimensiunile lui R101, același "Titanic" s-ar potrivi cu ușurință în interiorul acestui airship.

10. PLAYBOY Nu vă împiedică să participați la construirea celei mai mari aeronave din toate timpurile?

DIKINSON Deloc! În plus, facem acest lucru în același hangar unde a fost construit R101! Planificăm să demonstrăm în acest an aeronava, am trecut deja primele zboruri de testare. Nava dezvoltă o viteză de maximum 120 km / h, dar poate rămâne în aer timp de cinci zile la rând. Asta înseamnă că puteți traversa Atlanticul fără probleme.

20 Întrebări către vocalistul fetei legendare de fier

11. PLAYBOY Administrezi o mare companie de reparații de aeronave Cardiff Aviation. Câți angajați aveți?

DIKINSON 250. În acest an am sporit personalul în legătură cu lansarea propriei noastre companii aeriene. Primul nostru avion, Boeing 737, se află pe aeroportul Milano-Malpensa și așteaptă zborurile charter ale companiei aeriene spaniole AlbaStar. Eu l-am eliberat personal acolo.

12. PLAYBOY Aveți un avion preferat ca pilot profesionist?

DIKINSON Boeing 757, pe care zbor. Când a fost proiectat acest avion, au fost instalate motoare foarte puternice - mult mai puternice decât ceea ce este de fapt necesar. Este ca un Porsche 911 Turbo.

13. PLAYBOY Ești singurul membru al trupei care are un loc de muncă normal?

DIKINSON Da, sunt singurul din Iron Maiden care are un loc de muncă. (Rade.)

14. PLAYBOY Este adevărat că pilotul este ca un marinar care are o mireasă în fiecare port?

DIKINSON În acest, desigur, există un adevăr. Dar, în ceea ce privește stereotipurile, un singur lucru este valabil pentru mine: o uniformă obligatorie. Ei bine, nu poți să te duci în cer în blugi.

20 Întrebări către vocalistul fetei legendare de fier

15. PLAYBOY Cum găsiți timp pentru a înregistra albume cu Iron Maiden în paralel cu opera?

DIKINSON Spun băieților: "Pot apoi și apoi, în restul timpului, sunt ocupat. Poți să-i aranjezi? "Și au aranjat-o. Dosarul Iron Maiden nu are nimic de-a face cu munca. Este o plăcere.

16. PLAYBOY Plăcerea, pentru care era necesar să concurezi puternic. Anul trecut ai învins cancerul. Cum ți-ai percep diagnosticul?

DIKINSON M-am simțit ca și cum aș fi fost împins pe cap cu fundul meu. Ca și cum mașina ar fi zburat în perete. Când totul sa liniștit puțin, m-am concentrat pe combaterea bolii. La începutul anului trecut, aceasta a devenit munca mea principală.

M-am dus în totul absolut, am învățat ce procese au loc în organism, cum funcționează terapia, ce dispozitive sunt folosite, ce medicamente sunt prescrise pentru mine, ce efect au asupra mea și când mă simt mai bine. Voiam să știu ce am de gând și ce se întâmplă cu corpul meu, pentru a putea controla puțin tratamentul.

Am devenit într-o oarecare măsură propriul meu proiect științific timp de nouă săptămâni. Am primit o astfel de doză de radiații încât ar putea omorî 13 oameni. 33 expuneri timp de 33 de zile plus nouă săptămâni de chimioterapie. A fost o experiență interesantă, dar nu una pe care aș dori să o repet. Din nefericire, mii de oameni trebuie să treacă zilnic prin asta.

20 Întrebări către vocalistul fetei legendare de fier

17. PLAYBOY Ce te-a ajutat mai ales?

DIKINSON În clinică a fost un pilot militar al armatei britanice cu aceeași tumoare ca și a mea. Și a trecut prin exact același tratament. Apoi m-am gândit: "Vă voi arăta. Sunt mai tare decât tine și mă voi face bine mai repede decât tine. (Râde). Așadar, am avut un gol și în cele din urmă am reușit. Când l-am întâlnit pe acel militar la trei săptămâni după terminarea tratamentului, era încă în călătoria cu liftul într-un scaun cu rotile și am mers deja cinci etaje pe jos.

18. PLAYBOY Vă puteți întreba cum susțineți formularul? Cu toate acestea, de fiecare dată pe scenă, vă confruntați cu încărcături nebunești.

DIKINSON (Râde) Oh, da! Sunt mereu în mișcare. Steve și cu mine avem un fizioterapeut care ne pregătește puțin înainte de spectacol, relaxează mușchii și corectează totul. Este foarte frumos. Dar să fim cinstiți: singurul motiv pentru îngrijirea corpului tău este de fapt să-l distrugi cu plăcere. Vrei să te torturezi cât mai mult timp. Aceasta este motivația adevărată de a fi în formă mare - și nimic altceva. (Rade.)

19. PLAYBOY Sunteți, de asemenea, serios implicați în sport, deoarece aproape ați intrat în echipa olimpică din Marea Britanie pe garduri. Regreți că nu ați reușit să participați la turneul principal al lumii?

Dickinson nu-a. Echipa noastră, ca și cum nu ar fi vrut să spunem cu blândețe, nu este cea mai puternică. Da, au adunat cei mai buni scafandri ai țării și, bineînțeles, aș putea intra în echipă dacă aș vrea cu adevărat. Ei bine, alături de toți, vor ieși din turneu în primul tur. Într-un mod liniștit. Să fim sinceri, deși am fost numărul șapte în țară, în clasamentul mondial nu este la fel.

20. PLAYBOY Ce-i cu celelalte ambiții? Spuneți, vă puteți imagina pe voi în arena politică?

Dickinson În locul lui David Cameron sau ce? Pentru a face acest lucru, trebuie să aveți ouă de oțel puternice, iar acest tip, evident, nu are destule.

Acest lucru este interesant:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: