12 Elemente de vânzări pentru primul ecran de aterizare

12 Elemente de vânzări pentru primul ecran de aterizare

Atunci când este nevoie de un produs sau de un serviciu, un utilizator introduce o interogare specifică în motorul de căutare și deschide mai multe versiuni ale paginilor pe care motorul de căutare le oferă simultan. Utilizatorul are posibilitatea de a alege.







Cui să-i acordați atenție?

Ați citit deja sau ați auzit că există doar 3-5 secunde pentru a interesa un potențial client să se oprească pe site-ul dvs. și să facă o comandă.

Ce ar trebui sa arate utilizatorul in acest timp scurt?

Puteți avea o pagină ideală cu texte și grafică de vânzare. Dar acest lucru nu va da o conversie dacă primul ecran al împrumutului este efectuat neprofesional și nu atrage utilizatorul să continue studiul paginii.

În acest articol, vom vorbi despre ce trebuie plasat pe primul ecran al paginii de vânzare, astfel încât clienții să decidă să lucreze cu dvs.

Concurenții sunt o sursă bună de idei atunci când creează o pagină de vânzare.

Deci, ce să arătați clientului pe primul ecran al aterizării?

1. Titlul

Dacă pe pagina de vânzare nu există niciun titlu, acesta nu va vinde nimic.

Nu aveți nevoie de titlul de pe aterizări pentru a fi interesant. Dimpotrivă, ar trebui să reflecte în mod clar și pe scurt esența, soluția problemei clientului.

Afișează în titlu că utilizatorul era exact unde vroia. Că acesta este exact locul pe care îl căuta atunci când a intrat în interogatoriu în motorul de căutare.

Opțiunea greșită: "Vrei să știi cum Ivan Fedorovici a primit 30.000 de ruble în 15 minute?"

O opțiune bună: "Credite de la 30 000 de ruble timp de 15 minute."

  1. Răspundeți la întrebarea clientului "Ce voi ajunge aici?"
  2. Fiți de dimensiuni suficiente pentru a vă atrage ochii
  3. Au o culoare contrastantă pentru citirea ușoară
  4. Scris într-un font convenabil, ușor de citit
  5. Fii clar și de înțeles
  6. Nu depășiți lungimea a două linii
  7. Dacă este posibil, să conțină cifre specifice

Exemplu al unuia dintre clienții noștri

12 Elemente de vânzări pentru primul ecran de aterizare

2. Subtitlul

Dacă scopul antetului principal este să răspundă la întrebarea utilizatorului "Ce voi ajunge aici". atunci obiectivul acestei subrubrici este de a descifra titlul, de al consolida.

Luați antetul nostru

"Credite de la 30 000 de ruble pentru 15 minute"

și să-i atribuiți o subtitrare

"Fără un certificat de venit, garanții și garanții".

Titlul nostru devine mai puternic? Absolut.

Desigur, a fost posibil să includeți așa-numita creație pentru a scrie ceva de genul:

"În 15 minute banii vor fi în buzunar și veți putea să cumpărați ceea ce ați visat de mult".

Frumos? Poate că, dar cum se îmbunătățește acest titlu? La urma urmei, de fapt, nu am deschis nimic nou clientului. Nu am răspuns nici unei întrebări din partea utilizatorului și chiar am creat altele noi.

Și în chestiuni monetare, prea multă emoție este mai probabil să dăuneze decât să ajute.

Clientul dorește să primească răspunsuri la toate întrebările legate de aterizări. Dacă se întâmplă acest lucru și răspunsurile sale sunt satisfăcute, veți face o vânzare.

3. Overhead

Acest element este folosit destul de rar, dar în zadar. De fapt, nu este întotdeauna nevoie de ea. Dar dacă simțiți că titlul dvs. principal nu dezvăluie pe deplin esența, utilizați o atitudine.

Dacă nu ați primit răspunsuri exhaustive, utilizați o cheltuială pentru a vă asigura că vizitatorul primește imediat toate informațiile necesare.

Iată cum am folosit cheltuielile generale, atunci când am creat o pagină de vânzări pentru unul dintre clienții noștri.

12 Elemente de vânzări pentru primul ecran de aterizare

4. Logo-ul

Pot face fără sigla de pe aterizare? Este posibil, dar în cazul în care nu afectează în niciun fel vânzarea.

Dacă creați un proprietar pentru a vinde produse de o marcă bine-cunoscută, logo-ul poate afecta ratele de conversie.

De exemplu, dacă deschideți două pagini identice care vând iPhone 6, dintre care unul va avea logo-ul Apple, iar celălalt nu, ce pagină va fi mai de încredere? Care pagină va fi utilizată de utilizator prima dată?

Și, dimpotrivă, dacă aveți o companie nouă pe care nimeni nu o cunoaște și puneți pe pagină un nou logo pentru utilizatori. Anterior, nu au văzut-o și nu au nici o idee la ce companie aparține. Va fi vândută o astfel de siglă? Utilizatorul va considera că achiziția de la o companie necunoscută nu este sigură?

Înainte de a posta pe logo-ul Landing, cântăriți toate argumentele pro și contra.

Dă-ți ocazia să te contactezi chiar acum. Mulți clienți nu au voința sau timpul să învețe toate împrumuturile pe termen lung.

Și cineva, poate, a lăsat întrebări suplimentare. Ele sunt mai ușor de a apela și a obține răspunsuri rapide decât de a derula întreaga pagină din nou în căutarea de informații.







6. Butonul "Comanda un apel"

Nu la fiecare aterizare apare un astfel de buton. O parte din refuzul ei din motive proprii.

Dar vrem să obținem conversia maximă. Prin urmare, trebuie să utilizați toate instrumentele posibile.

12 Elemente de vânzări pentru primul ecran de aterizare

Oferta este o ofertă pe care nu o puteți refuza.

De fapt, oferta trebuie să fie atât de puternică și "gustoasă" încât, după ce a citit-o, clientul a decis imediat să facă o comandă cu dvs. fără a trebui să studieze întreaga pagină. Acest lucru este în cel mai bun caz.

Utilizați reduceri, cadouri, bonusuri, certificate de cadou. Tot ce poate fi valoros pentru client și proprietarul a ceea ce el ar dori să devină acum.

Tu, ca nimeni altcineva, nu-ți cunoști audiența și nevoile. Evidențiați nevoia cea mai valoroasă și pe baza acestor informații dezvoltați un site off-site care va face vizitatorii de creditare să devină clienții dvs.

12 Elemente de vânzări pentru primul ecran de aterizare

8. Imaginea produsului sau a clientului cu bunurile

Afișați produsul pe primul ecran, astfel încât vizitatorul site-ului nu doar să îl citească, ci și să vadă despre ce era vorba.

Acesta este un amplificator bun pe primul ecran al Aterizării. Aceasta obligă utilizatorul să răspundă mai rapid și să petreacă mai puțin timp în învățare.

Dacă clientul deschide mai multe site-uri și imaginea produsului dvs. este pe a voastră și numai textul se află pe alții, este mai probabil ca acesta să înceapă cercetarea de pe pagina dvs. Poate, pe el și opriți-vă pentru a lua o decizie de a cumpăra.

12 Elemente de vânzări pentru primul ecran de aterizare

9. Sliderul de vânzare

Dacă intenționați să vindeți mai multe produse sau servicii ale aceluiași grup, utilizați cursorul. Oferiți utilizatorului posibilitatea de a vedea întreaga gamă.

Sau arătați produsul în diferite unghiuri și serviciul în diferite domenii de aplicare.

12 Elemente de vânzări pentru primul ecran de aterizare

10. Forma de captură

Acesta este unul dintre cele mai importante elemente de pe primul ecran al Aterizării, care afectează conversia. Acesta va fi completat de către utilizator pentru a trimite contactele dvs. la cutia poștală și pentru a plasa o comandă.

Design. Formularul trebuie să fie afișat în mod vizibil pe pagină și în același timp să fie discret.

Text. Formularul de captură ar trebui să aibă un antet. Uneori este suficientă formularea "Formularul de comandă" sau "Pentru a efectua o comandă completarea acestui formular".

În funcție de afacerea dvs., formularul poate conține un astfel de titlu:

"Pentru a începe să utilizați ______________, vă rugăm să vă înregistrați"

Utilizatorul ar trebui să înțeleagă de ce să completeze acest formular. Ce se întâmplă atunci când își trimite datele? Prin urmare, sub forma uneori este util să notați fraza:

"În 15 minute, managerul nostru vă va contacta pentru a clarifica detaliile comenzii."

Dar și aici, în funcție de specificul afacerii tale.

Campurile de formular trebuie de asemenea să fie etichetate cu fraze:

"Introduceți numele dvs."

Rețineți, cu cât mai multe acțiuni pe care un utilizator trebuie să le îndeplinească, cu atât este mai puțin probabil ca acesta să devină client. Cu fiecare clic suplimentar, procentajul de conversie scade.

12 Elemente de vânzări pentru primul ecran de aterizare

11. Lista beneficiilor

O astfel de listă face întotdeauna eficiența paginii prin îmbunătățirea titlului, a subtitrării și a tot ceea ce se întâmplă în primul ecran.

În același timp, fiecare dintre beneficii atinge ținta. Oferta devine mai atractivă pentru client și decide rapid să lucreze cu dvs. Utilizați listele de beneficii pe primul ecran dacă doriți ca aterizările dvs. să fie mai eficiente.

12 Elemente de vânzări pentru primul ecran de aterizare

12. Autocolante

Aceasta este o modalitate foarte bună de a identifica avantajele principale sau una dintre cele mai puternice care vor ajuta clientul să ia o decizie.

Acest lucru ar trebui să fie un beneficiu, comparând pe care el alege cu cine să lucreze.

Ce pot specifica în autocolant?

  • garanție
  • reducere
  • Posibilitatea de a cumpara pe credit
  • Transport gratuit
  • Program de reduceri
  • cadou
  • Numărul de clienți satisfăcuți, etc.

Orice poate afecta decizia utilizatorului de a cumpăra de la dvs.

12 Elemente de vânzări pentru primul ecran de aterizare

Dezvoltarea debarcărilor este un subiect controversat de discuție. Aceleași tehnici pe diferite pagini de vânzare vor prezenta rezultate diferite.

Nu copiați aterizările concurenților. În primul rând, nu știți ce rezultat dau, și în al doilea rând - trebuie să fiți mai abrupți decât concurenții, dacă doriți să dezvoltați în mod constant afacerea.

Verificați întotdeauna totul. Rubricile, subtitlurile, butoanele, formulele, formularele, expresiile individuale, ferestrele pop-up etc.

Chiar dacă ați scris titlul perfect în opinia dvs., puteți scrie întotdeauna mai bine. Și nu puteți ști care va genera mai mulți clienți.

Prin urmare, testați, îmbunătățiți paginile și creșteți vânzările.

Am citit buletinul dvs. informativ, chiar în subiect, acum lucrez cu site-ul Astra - Prof, instalarea pătratului. ferestre în Gelendzhik. Pe pagina principală de 1 pagină numai imagini, fără descriere! Clientul se plânge, nu există nicio conversie, nu mă asculta, vrea prost să introducă doar comenzi noi pentru instalarea ferestrelor și că motoarele de căutare îl văd. Și astfel, pentru mine, împiedică să lucrez. Fără a realiza chiar asta! Și toate sfaturile mele sunt irosite, i-am explicat că, înainte de NG, iar iarna pe stradă, a redus fluxul de clienți către bunurile sale. Îmi pare rău că o astfel de mizerie! Cu HC. Tatyana B.

Am citit buletinul dvs. informativ, chiar în subiect, acum lucrez cu site-ul Astra - Prof, instalarea pătratului. ferestre în Gelendzhik. Pe pagina principală de 1 pagină numai imagini, fără descriere! Clientul se plânge, nu există nicio conversie, nu mă asculta, vrea prost să introducă doar comenzi noi pentru instalarea ferestrelor și că motoarele de căutare îl văd. Și astfel, pentru mine, împiedică să lucrez. Fără a realiza chiar asta! Și toate sfaturile mele sunt irosite, i-am explicat că, înainte de NG, iar iarna pe stradă, a redus fluxul de clienți către bunurile sale. Îmi pare rău că o astfel de mizerie! Cu HC. Tatyana B.

Întotdeauna îți urmez publicațiile (sunt un vânzător și un comerciant). Ca întotdeauna, material excelent pentru arme. Totul este clar și fără "apă". Vă mulțumesc foarte mult! Mi-a placut foarte mult momentul despre overhead, am invatat pentru mine unul nou.







Trimiteți-le prietenilor: