10 semne pe care le-ați înnebunit - care sunt simptomele, cum să vă testați

Dacă cineva se gândește la semnele nebunului său, atunci nu mai este nebun și poate doar pe drum. Oamenii cu adevărat nebuni nu se gândesc la asta și nu se consideră răi.







  • Vedeți în realitate ceea ce nu este
  • Ascultați voci (Mai ales dacă ei dictează voința lor pentru tine)
  • Te consideri a fi ombilicul pământului
  • Îți iubești cruzimea, rănești pe tine și pe ceilalți
  • Nu-ți dai seama de realitate, trăiești într-o lume fictivă
  • Depindeți riscuri nejustificate și proaste și vă puneți în pericol

(De exemplu, vă puneți degetele într-o priză de perete sau ceva de genul asta)

  • Fixat puternic pe ceva și foarte absorbit de el. Realitatea încetează să mai existe pentru tine
  • Tu creezi nebunie și prostie

(De exemplu, lăsați goi pe stradă etc.)

  • Se pare că întreaga lume este împotriva voastră, oriunde pare dușmani și conspiratori
  • Nu există mișcări motivate de furie și agresivitate






În general, aceste semne sunt mult mai mult de zece.

Pe acest subiect, puteți scrie o teză întreagă.

În general, nu suntem cu toții nebuni, fiecare este diferit. Nu este nimic în neregulă cu asta dacă o persoană își dă seama de asta și se poate controla.

Am un bun prieten. Un bărbat, peste cincizeci, destul de decent și cu condiția. Pentru mine a fost un șoc complet când am aflat că a stat într-un spital de psihiatrie în mod regulat la mijlocul anilor nouăzeci timp de zece ani.

El a trăit în mediul rural, avea o slujbă bună, plătită adesea în litri. Dar bănuiesc că nu a fost litri, ci tancuri, când a venit la un spital de psihiatrie.

Deci, mi-a spus că nu-ți dai seama că ceva nu este în regulă cu tine. Atacurile de nebunie violentă se înlocuiesc cu uitarea de medicamente. De multe ori nu-ți amintești unde erai, ce ai făcut, nu înțelegi ce e în jurul tău. Așa sa întâmplat că sa mutat în oraș, a văzut că o altă viață este posibilă și nu mai bea, dar de mult timp trebuia să mă lupt cu consecințele acestor medicamente că au fost umplute în spital.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: