Olimpică a jucat în egalitate cu un pachet de goluri video, știri ucrainene

Olimpia a jucat la egalitate cu PAOK (1: 1) în meciul celei de-a treia runde de calificare a Ligii Europei, scrie "Fotbal 24".

Prima jumătate a meciului a fost total egală. Oponenții s-au uitat unul la celălalt și nu s-au grăbit să se dezvăluie. În ciuda debutului în competiția europeană, Olympique a continuat cu încredere și a încercat să termine fiecare moment cu o lovitură.

Cu toate acestea, prima oportunitate de scor a apărut la poarta Donețk. În minutul 16, după ce standardul Crespo a fost lăsat descoperit în zona de penalizare și fără obstacole, dar a lovit bara transversală.

După aceea, "Olimpii" au creat mai multe oportunități. Lukyanchuk și Bogdanov au făcut o treabă bună, dar din când în când au apărat pe apărătorii lui Moh, dar programele sale aspre au fost întrerupte de rivali în ultimul moment.

A doua jumătate a început cu două momente superbe de la PAOK. Primul Prijovic viveli cu o transmisie împărțită aproape unul câte unul, dar apărătorii lui Olympique nu l-au lăsat pe atacator să se rupă. Câteva momente mai târziu, Makharadze a plecat în afara zonei de penalizare și a întrerupt ieșirea jucătorului PAOK la o întâlnire.

Două momente periculoase au trezit Olimpia și echipa Sanzhar în minutul 49 a răspuns cu o lovitură. Bilenky a învins apărătorii și a lovit capul după portarul după tragerea la standard.

PAOK a pierdut în mod evident și Olympique a avut mai multe atacuri remarcabile, dar de fiecare dată când portarul echipei grecești a salvat.

Oaspeții au avut 10 minute să-și vadă simțurile, iar în minutul 59 Enrique a egalat contul, închizându-l pe partenerul de transfer la postul îndepărtat.

În timpul ultimului segment al meciului, Olympic și PAOK au încercat să învingă victoria, dar nu a fost posibil să lovească poarta adversarului unei echipe.

Astfel, în primul meci din Cupa europeană, Olimpic a produs un rezultat pozitiv și a jucat cu o echipă cu experiență din Grecia pe picior de egalitate.

Liga Europei. A treia rundă de calificare

Olimpice - PAOK - 1: 1

Obiective: Bilenky, 49 - Enrique, 59

Kaskiv a fost extrădat în Ucraina din Panama 08:58

La Kiev, de la o meningită a murit copil de 2 ani 08:43

Ucrainenii nu sunt printre victime ca urmare a atacului terorist din New York 08:34

Atac terorist la New York: omul a lăsat o notă despre implicarea în "IG" 08:03

Medicii cu documente din Crimeea nu vor avea voie să ateste în Ucraina continentală 00:58

Ucigașul care a încercat să omoare Osmaev și Okuev în vară, strălucește pentru viață 00:26

Manhattan-ul a fost recunoscut ca un atac terorist: 8 persoane au fost ucise 23:57

Crimeea Zeitulaev din închisoarea de la Rostov a luat mâncare înaintea dressingului 23:29

GPU investighează posibila primire de 5,8 milioane de dolari din "contabilitatea neagră" a PR de către doi ex-guvernatori 15:11

SAP și NABU au semnalat suspiciuni cu privire la fiul lui Avakov în delapidarea fondurilor de stat 17:37

Întâlnire cu Rada: poliția a scos cuștile metalice și a scos garda 16:03

Ce-o poate permite un ucrainian pentru un salariu mediu (infographics) 12:00

"Visa-free" pentru ucraineni poate fi plătit: în Uniunea Europeană se gândesc să schimbe regulile 11:46

Militanții au împușcat o mașină civilă într-un obstacol în Kalinovka, un șofer a murit 13:43

Clubul de noapte, care a fost dus la biroul militar de recrutare a oamenilor, a fost închis la ora 09:30

Rănit Osmaev a vorbit despre detaliile de bombardament: Okuevoy împușcat în cap 00:10

Lângă Kiev, o mașină a fost concediată la: Okuyeva a murit, Osmaev a fost rănit 21:10

Jurnalistul la prins pe Rabinovici într-o minciună pentru votarea eliminării imunității 15:48

GPU a început să investigheze posibila falsificare a diplomei de studii superioare a lui Grouseman - MP 18:12

"Cyborg" de la APU a condamnat confiscarea bisericii UOC din Kolomyi 11:33

Cea mai înaltă instanță administrativă nu a primit costul lui Saakashvili, pe care la anunțat la ora 18:00

Banca Poroshenko a majorat profitul de 2,5 ori în 9 luni 10:44

Rachetele lui Avakova: fostul șef adjunct al Chebotary MVD a fost dus la spital 21:25