7 Trebuie să încercați branduri de farmacie - manualul meu, manualul meu

7 Trebuie să încercați branduri de farmacie - manualul meu, manualul meu

Nu este adevărat că cosmeticele chimistului provoacă încredere? Se pare că, dacă produsul este cumpărat într-o farmacie, se va vindeca cu siguranță. Acest lucru nu este întotdeauna cazul, cu toate acestea am colectat 7 branduri care sunt greu de găsit într-o farmacie obișnuită, dar merită cu siguranță atenția dumneavoastră.







7 Trebuie să încercați branduri de farmacie - manualul meu, manualul meu

Embryolisse
Embryolisse este o marcă de farmacie franceză, fondată în 1950 de un dermatolog. Medicul nu a putut găsi o cremă hidratantă care să se potrivească pacienților săi cu pielea uscată, deteriorată și sensibilă și a decis să o creeze singură. Deci, a fost legendarul Lait Crème-Concentre - o cremă hidratantă pentru pielea uscată. El este îndrăgostit de artiști de make-up pentru faptul că acest remediu poate aduce viață la orice piele în cele 5 minute care rămân înaintea spectacolului. Timp de 60 de ani, marca a extins linia: acum are produse nutriționale, hidratante și anti-îmbătrânire. Filozofia Embryolisse este de a folosi ingrediente hipoalergenice și de a produce produse cu cea mai simplă compoziție care nu irită pielea cu probleme dermatologice.

Ce incercati: acum produsele brandului sunt vandute in Rusia, astfel incat Lait Crème-Concentre sa poata incerca toti cei care doresc. Dacă vă aflați în străinătate, acordați atenție liniei pentru bărbați (gel de duș și cremă pentru bărbierit) și genelor - bloggerii oferă recenzii bune despre ele și până în țara noastră aceste produse nu au ajuns încă.

7 Trebuie să încercați branduri de farmacie - manualul meu, manualul meu

Ce să încercați: Durance are o gamă largă, cele mai multe laudă linie de aromoterapie Aromatologie și remedii acasă, care Durance are multe. Printre ei sunt foarte neobișnuite. Ce costă un parfum pernă?

7 Trebuie să încercați branduri de farmacie - manualul meu, manualul meu

Gatineau
Istoria Gatineau Paris, la fel ca multe branduri cosmetice faimoase, a început cu un fondator carismatic și încăpățânat - Jeanne Gatine. Fiind însuși cosmetician, ea a colaborat cu dermatologi de vârf pentru a utiliza cele mai noi tehnologii în producție. În 1930, la vârsta de 52 de ani, Jeanne și-a deschis saloanele și chiar un institut de frumusețe unde au fost instruiți cosmetologi. De atunci, filosofia mărcii rămâne neschimbată: folosirea tehnologiei înalte, testarea riguroasă a fiecărui instrument și o atitudine atentă față de tradițiile din Gatineau. Printre produsele găsiți o linie pentru pielea sensibilă și îngrijirea pentru uleiul, dar direcția principală a mărcii este anti-vârsta.







Ce să încercați: linia anti-îmbătrânire Melatogenina, care constă din acizi și probiotice.

7 Trebuie să încercați branduri de farmacie - manualul meu, manualul meu

Ce să încercați: linia de evacuare pentru vremea de iarnă - scandinavii cunosc o afacere bună în frig. Încă popular sunt umbrele și cremele de fundație.

7 Trebuie să încercați branduri de farmacie - manualul meu, manualul meu

Compagne de Provence

Compagne de Provence
O altă marcă franceză - de data aceasta din Provence. Compagne de Provence este un exemplu al modului în care, combinând tradițiile și abordarea modernă, se poate face un produs bun. Marcellus Pascal Burelli și Philippe Breguello știau despre faimosul săpun din Marsilia, care este cartea de vizită a regiunii lor (primele rețete ale acestui săpun aparțin secolului al XVII-lea). Ei au venit cu un brand care a produs sapun conform unei retete traditionale cu adaugarea de ingrediente hidratante, apoi a facut un sapun lichid din Marsilia! Acum sunt angajați nu numai în săpun: Compagne de Provence are un conducător pentru corp și o gamă largă de produse pentru casă.

Ce să încercați: firește, foarte săpun! Și mai multe loțiuni pentru corpul Compagne de Provence.

7 Trebuie să încercați branduri de farmacie - manualul meu, manualul meu

APIVITA
Este întotdeauna plăcut când marca are propria sa filozofie: face marca nu doar o grămadă de cutii pentru diferite părți ale corpului, ci o ideologie reală. Și în acest caz chiar și numele nu este întâmplător: "Apivita" este un cuvânt din două părți, dintre care unul în greacă înseamnă "albină", ​​iar celălalt - "viață". "Viața unei albine" - și este ceea ce ne oferă marca brand-ului cuplurilor Coutsianas. În opinia creatorilor, aceasta este o viață liniștită, conștientă, plină de atenție pentru sine și pentru natura. Ca parte a extractelor de mijloace de miere și ceară, extracte de plante. O gamă largă de produse va fi invidioasă de către orice grup cosmetic: Apivita are totul, de la insecte repelent la produse de îngrijire orală. Unele dintre veniturile obținute din vânzări merg la îngrijirea Grădinii Botanice din Hipocrate pe insula Kos.

Ce să încercați: o linie pentru îngrijirea pielii copilului și o linie de Radiant de albine.

7 Trebuie să încercați branduri de farmacie - manualul meu, manualul meu

eminență
Marca maghiară Eminence nu folosește numai ingrediente naturale și nu testează produsele cosmetice pe animale. Mark are grijă de natură atât de mult încât el folosește energia morilor de vânt pentru a-și produce propriile mijloace! Eminence are o linie spa, pe care o sfătuiesc ca o răsfățare de lux și o linie de îngrijire a feței care, judecând după feedbackul utilizatorilor, este destul de eficientă (o raritate pentru cosmeticele organice). Nu uitați de flaconul drăguț.

Ce incercati: un gel pentru spalarea pentru piele problematica cu probiotice si un exfoliant cu capsuni - intregul Internet este admirat prin aceste mijloace.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: