7 Rețete pentru scrub pentru buze acasă

În cazul în care buzele sunt scalate și în fisuri - nici un machiaj nu va salva. Dimpotrivă, cojile și rănile vor deveni și mai vizibile. Puteți reînnoi pielea cu peeling și frecat. Voi împărtăși cu dvs. rețete de domiciliu pe care le-am încercat.







1. Zahăr și ulei

Prima rețetă este următoarea: iau o farfurie sau un castron, se toarnă un vârf de zahăr, se scurge untul. Potrivit pentru orice bază: măsline, piersici, migdale, în general, care este. În general, puteți lua vaselină în loc de ulei.

Kashitsu I tip sau colecta pe un deget, am pus sau face pe labiums și ușor am masaj un minut. Zaharina elimină pielea moartă, iar uleiul se hidratează.

Acest exfoliant, dacă vă pregăti pentru viitor, trebuie să fie păstrate în frigider pentru nu mai mult de o săptămână - uleiul poate merge rânced.

2. Peeling cu un prosop

O modalitate foarte simplă și eficientă de a elimina cojile de pe buze. Adevărat, nu este bine dacă sunt răniți. Înainte de dus, îmi pun balsamul de buze cu lăcomie. Și după procedurile de apă, iau un prosop de waffle și le șterg ușor buzele.

La vârful lingoului iau miere cu mirodenii și se toarnă în el la fel de multă sifon. În principiu, mierea confecționată în sine este deja o freză. Desigur, această rețetă nu se potrivește celor care au o alergie la miere.






După o procedură de balsam nutritiv sau apă, masați-mi buzele cu periuța de dinți. Pielea este înclinată "la urale", fluxul de sânge - un masaj util.

În cazul în care pe o perie cosuri pentru curățarea limbii pe partea din spate, acestea sunt, de asemenea, potrivite pentru peeling. După procedură, aplic buze la buzele mele.

Pentru a exfolia pielea delicată a buzelor, se recomandă o rolă de curățare a feței. Dar în geanta mea cosmetică, e un oaspete rar. Dar am folosit aceasta reteta si: Aplicati pe buze crema de grăsime, cum ar fi Nivea staniu în borcan l-au ținut pe buze timp de 15 minute, iar apoi se rostogolește rămășițele degetelor.

6. Peelingul de fructe

Probabil cea mai neobișnuită rețetă. Dar funcționează. Eu mănânc mere mărunțit, îi smulge buzele cu suc. Un minut mai târziu, frecându-și buzele și îndepărtându-le de la ele și de pielea veche.

7. Rețeta cea mai preferată

Iau aceeași miere și zahăr brun, făcând câteva picături de ulei de bază, amestec. Ultima dată când am făcut un astfel de curățare cu ulei de jojoba.

Folositi-l mai bine după tratarea apei sau aburirea pielii (este suficient pentru a ține câteva minute buzele ei prosop umed fierbinte). Scrub I tip sau colecta un deget, am pus sau face pe labiums și ușor de masă. Am spălat cu apă caldă și mi-am pus balsamul buzelor.

Acest exfoliant curata peeling mici și mari, netezește de relief buze, hrănește, hidratează, tonuri și întinerește. Buzele devin imediat mai moi și mai moi.

Adevărul este că aceste rețete sunt mai bune decât un alt borcan al produsului achiziționat?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: