45 câini nefericiți și fericiți, Alain Delonah, blogger moskva pe site-ul din 3 aprilie 2018, o bârfă

45 Câini nefericiți și fericiți, Alain Delonah, blogger moskva pe site-ul de pe 3 aprilie 2015, o bârfă

"Câinii îmi amintesc de copii bolnavi, pe care le-a măsurat viața doar zece sau paisprezece ani" (Alain Delon)

În tinerețe, Alain Delon purta jachete militare pentru a ușura încălzirea tuturor căței pe drum. Astăzi, actorul francez, care are 78 de ani, conține 5 pepiniere pentru câini și pisici fără stăpân.







"Sunt mulți câini în casa mea, chiar am adus o rasă specială pe cont propriu".

În Elveția, problema introducerii poziției unui avocat pentru animale de companie a fost ridicată de mult timp. Potrivit actorului Alain Delon, chiar criminali și bandiți pot folosi gratuit serviciile unui avocat. În consecință, animalele au, de asemenea, dreptul la protecție.

"Persoana a avut deja grijă de interesele lor: are un avocat. Chiar și acești indivizi cu un nivel scăzut de minte, precum Fournier și Dutroux (ucigași și violatori de copii) sunt protejați legal de către avocații lor! Criminalii care nu au bani să plătească, statul oferă un avocat gratuit.

Această crimă monstruoasă a supărat întreaga Franță. Am primit sute de scrisori, unele de la stele - Brigitte Bardot, Michelle Dryucke și Alain Delon.

- Este un dar minunat ", a spus el după întâlnire. Animalele înseamnă mult pentru mine. Urăsc mizeria care le-a rănit.

Mambo este un câine, podozhenny în viață doi tineri în Pyrenees.

Mi-am trimis medicul veterinar la scena, care a reușit să salveze câinele. Dar, în mod corect, Mambo ar trebui să aibă propriul său avocat și, pentru prima dată în practica judiciară, judecătorul a ordonat ca câinele să fie prezent în sala de judecată.

Imaginați-vă că torturații l-au umplut cu benzină și l-au pus în foc și toate astea - să te distrezi! Cum pot face asta? Dacă toate astea s-au întâmplat înaintea ochilor mei, mi-aș risca să-mi petrec restul vieții în spatele gratiilor. Aș ucide pe cel care a făcut-o. Chiar și animalele se atacă reciproc doar pentru mâncare, nu pentru "divertisment".

- În spatele cuvintelor dvs. puteți vedea o mare dragoste pentru câini ...
- Pentru toate animalele, dar în special pentru câini. Ele sunt la fel ca oamenii, doar că au mai puține deficiențe. O persoană poate fi un sadic și chiar mai rău. Un animal - că poate face rău, cu excepția modului de a urina pe un pat de flori?

Câinii sunt adevărați pentru stăpânul lor și îi dau iubire absolută, oricine este - un cerșetor fără locuință, președinte sau actor francez. Nu e minunat?

- Cum a început dragostea ta pentru câini?
- Am crescut cu câini și mi-am petrecut toată viața cu ei. Prima a fost o femeie Doberman numită Gala. Odată ce am strigat la ea și am lovit-o pe spate. Se așeză. Sa uitat la mine și am văzut că plângea. De atunci, am înțeles totul, iar acum câinii mei zâmbesc mereu. Chiar dacă se întâmplă puțin un nahuliganit.







- Pentru prima dată, îi încurajezi pe toți să voteze. Dar lupta pentru interesele animalelor a început pentru tine nu ieri ...
- Plătesc membri ai Societății pentru Protecția Animalelor, susținând 30 de milioane de oameni asemănători, dintre care, desigur, Brigitte Bardot. În moșia mea din Sufletul (în Loerul francez) există opt câini. Există, de asemenea, un cimitir al tuturor foștilor mei caini: în total erau 45. Iepurele meu trăiește pe trei picioare și o pisică cu trei picioare. Îmi dau adăpost tuturor animalelor pe care le pot. "

Animalele, în special câinii la stele au fost întotdeauna, încă de la prima - Gala, din moment în care locuiesc cea mai mare parte a terenului privat Delon - suflet în Loire sunt adevărații maeștri ai acestui loc.

- Sunt întotdeauna atins de câini care sunt lângă cei fără adăpost de pe stradă. Nu le pasă dacă stăpânul lor este un vagabond. Ei iubesc un bărbat ca tată, la fel cum Labrador Mitterrand îl iubește pe stăpânul său, fără să știe că este președintele țării.

Crezi că câinii mei știu că sunt Alain Delon? Nu le pasă! Câinii mei mă iubesc, ei nu știu cine sunt, ce fac. Această dragoste necondiționată, iubire fără reflecție, dragoste completă și adevărată!

Toți iubitorii de câini știu că momentul teribil va veni când animalul care se află lângă tine de zece până la cincisprezece ani va ridica ultimul ochi pentru a le închide pentru totdeauna.

Dar dragostea lui Alain Delon pentru animalele sale este atât de reală și puternică încât chiar moartea nu o poate opri. În DOSI, în cimitir se află 45 de câini, pe care proprietarul aranjat pentru ei!

- Și perechile sunt întotdeauna îngropate împreună ", explică steaua.

În mijlocul acestei necropole câine, el a construit o capelă. După numeroase recursuri, el a primit o autorizație oficială de a se îngropa în ziua aceea. El susține că acesta este cel mai înalt lux.

Dar Alain Delon nu are grijă numai de animalele moarte. Live, care suferă, care este torturat, îi pasă mult mai mult. Și el și prietenul său Brigitte Bardot sunt gata să folosească toate mijloacele pentru ai proteja!

Și el dovedește în mod constant ...

Și nu numai câinii!

În duș, un vizitator fericit poate vedea o pisică cu trei picioare, întinse fără griji în soare, sau o să-și dea buchetul de soldați.

Nu are o poveste trivială.

Să-l ascultăm pe Alain Delon:

"Fosta mea soție și copiii mei erau cu un medic veterinar când au adus această pisică, pe care o legase cineva cu mașina și a cărei labă a fost aproape ruptă.

Am sunat un elicopter pentru a livra animalul veteranului meu parizian, care i-am amputat laba. De atunci trăiește în casa mea.

Asta este atunci când o stea se îngrijește de tine! Câte pisici sunt atât de norocoși?

Alain Delon iubește de asemenea pe Ciobăneii belgieni și este mândru de faptul că a avut primul în Franța, pentru a avea un mastiff tibetan magnific și puternic.

Femeile din întreaga lume își aruncă idolul cu litere de dragoste. Dar actorul conduce o viață singuratică în vila sa din Elveția, pe malul pitorescului lac Lemano, înconjurat de câinii iubiți.
Singurul lucru pe care îl permite singur este să ucidă uneori una dintre pășunatele de cerbi pe 120 hectare de proprietate. Dincolo de incidentele inevitabile care apar în natură, Dusi rămâne un adevărat paradis pentru animalele care au norocul să locuiască acolo.

- Într-o zi, "îmi reamintește Delon," mi s-au întrebat pe Brigitte Bardot care ar dori să fie în viața viitoare.

Am răspuns: "Aș vrea să fiu un câine de la Alain Delon sau un catâr de la Brigitte! Este o viata ideala, pentru ca cainii sunt fericiti cu mine! ".

Să ne întoarcem la istoria Mambo-ului ars.

Călăii lui au fost condamnați la 6 și 2 ani de închisoare. Mambo trăiește la 5-6 kilometri de la Darling. Noii săi proprietari, Goiza, fac totul pentru al face să-și uite chinul. El este foarte fericit. Și-a restabilit complet sănătatea.

El este mândru și nu pentru că casa lui a fost vizionată de o stea a cinematografiei mondiale.

Omul și omul uimitor!

Mulțumesc tuturor pentru atenție și







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: