3 Modalitati de a utiliza strategiile martingale sunt profitabile!

3 Modalitati de a utiliza strategiile martingale sunt profitabile!

Ei bine, acum îți voi spune gândurile mele despre o abordare mai vicleană. Am trei ipoteze cum să folosesc consilierii neprofitabili cu un profit! Să analizăm mai detaliat fiecare.







Stabiliți un cadru de lucru rigid.

Este necesar să se spargă depozitul în câteva, de exemplu, în 10 părți. Utilizați în comerțul de care aveți nevoie doar 1 parte, restul va fi în rezervă în caz de scurgere, acestea vor apărea periodic.

Pentru a include consilierul la locul de muncă urmează după o retragere profundă a depozitului pe teste. De exemplu, dacă s-a întâmplat ieri, astăzi includeți expertul în lucrare și lăsați-l timp de un an / lună (calculați intervalul adecvat pentru testare).

După încheierea intervalului, consilierul expert ar trebui să fie oprit și să aștepte următoarea retragere și să retragă fondurile câștigate.

Permiteți-mi să vă arăt un exemplu.

Roșii sunt înconjurați de perioade identice după trageri semnificative, în care a fost posibil să lucrați.

Programul de testare a fost descărcat pe Internet doar pentru claritate.

Este important să se calculeze pe teste dacă această abordare va fi profitabilă! Și nu luați primul consilier și folosiți schema. Testarea ar trebui să fie continuă, de exemplu, timp de 10 ani.

De asemenea, este necesar să rupeți depozitul în 10 părți și să lucrați cu unul singur. Spre deosebire de prima opțiune, în care am încercat să mergem numai după o retragere (evitând astfel multe chiuvete), aici trebuie să aplicați strategia tot timpul.

Pierderile de depozite vor avea loc din timp în timp, cel mai important lucru fiind că profiturile lor depășesc! Prin urmare, este mai bine să retrageți fondurile câștigate cât mai des posibil (de exemplu, în fiecare săptămână sau zi).

Rețineți că veniturile totale nu ar trebui să conteze pe toți banii, chiar și depozitele de rezerve, deoarece aceste fonduri au fost înghețate, și le-a pus pe undeva, nu va funcționa.







Un astfel de algoritm este dificil de creat, dar merită. Pentru mai mulți ani de tranzacționare de succes, puteți să plătiți mai mult decât toate pierderile!

Pe graficul de mai sus, o perioadă destul de lungă fără pierderi (dar cu două retrageri mari). În acest timp a fost posibilă de câteva ori creșterea depozitului inițial.

Ideea este de a folosi mai multe sisteme în același timp. Este important ca aceste sisteme să nu comercializeze aceleași ineficiențe, iar perioadele nereușite au fost în momente diferite.

Dacă împărțiți capitalul de lucru între mai mulți algoritmi, veți reduce probabilitatea unei pierderi totale a depozitului. În timpuri neprofitabile pentru unele sisteme, altele vor aduce un profit. Nimeni nu a anulat diversificarea!

Înainte de a începe un comerț real, trebuie să verificați totul despre istorie.

Mai sunt încă câteva remarci. De exemplu, atunci când se testează, este important să se țină seama de discrepanțele dintre teste și comerțul real. Pe real, strategia poate fi neprofitabilă, deși a fost profitabilă la testare (de ce?). Din această cauză, complexitatea verificării crește.

3 Modalitati de a utiliza strategiile martingale sunt profitabile!

Tactica similară poate fi aplicată conturilor PAMM, așa cum este descris în articolul: Cum să câștigați bani pe conturile PAMM utilizând o strategie de pierdere?

Asta e tot, oferte mai profitabile pentru tine! Până acum!

Am citit despre această strategie înainte, dar nu am înțeles esența ei, așa că nu am acordat prea multă atenție. După articolul dvs., cred că trebuie să aruncați o privire mai atentă, puteți obține ceva de lucru.

Dacă efectuați o singură tranzacție după un număr mare de pierderi (virtuale), numărul tranzacțiilor va fi foarte mic. Lăsați-i pe toți să se dovedească pozitivi, dar dacă trei astfel de cazuri apar într-un an, atunci nu va fi posibil să câștigați prea mult.

Chiar dacă probabilitatea unui rezultat pozitiv în urma tranzacției este egală cu 90% (pe baza evaluării istoriei anterioare), piața nu a intervenit neagă această posibilitate și, mai devreme sau mai târziu, o serie de meserii pierde de a proceda astfel încât toate la fel vor fi drenate. Este o chestiune de timp, în opinia mea.

Nimeni nu interferează cu utilizarea mai multor sisteme de tranzacționare pentru a crește numărul de cazuri fericite.

90% nu este de 100%, motiv pentru care piața poate continua seria de meserii pierde, dar probabilitatea ca va veni foarte mic, dar este, în acest caz, comerciantul trebuie să se rupă, fie la capital pentru partea 3 ar fi suficient dacă tranzacționare un sistem, în cazul în care mai mult de un sistem, părțile respective vor fi mai mult, sau de a folosi strategia deliberată de o medie de profit / pierdere în joc, cu poziția corectă și lacuire mod corect din ele, deși acest lucru este un subiect pentru o altă conversație)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: