11 gustoase de produse familiare pe care nu le-am întâlnit niciodată

Producătorii renumiți de jetoane, sucuri și bomboane încearcă uneori să surprindă cu gusturi neobișnuite și adesea se orientează după preferințele gastronomice ale locuitorilor acestei sau acelei țări.







La AdMe.ru am găsit cele mai neobișnuite combinații de arome, care ar fi interesant să încerci cel puțin o dată. Și cele mai interesante pe care le-am rezervat pentru desert ca un bonus.

10. Oreo cu gustul "peștelui suedez"

Peștele, declarat în numele acestei serii limitate, nu a apărut în cookie în sine. "Pește suedez" sunt dulciuri cu gust de vin și cireșe sub formă de pește, care sunt foarte populare în Suedia. Ar părea o combinație inofensivă, dar mulți oameni nu le plăcea deloc: cookie-ul a produs un gust foarte ciudat.







9. Pepsi "Cocaina Albă"

Marcați deseori experimentele cu sortimentul său și chiar organizați votul, astfel încât cumpărătorii să aleagă gustul viitor. Poate că unul dintre cele mai neobișnuite produse ale mărcii este chipsurile cu aromă de lămâie. Aici producătorul a încercat să se laude: jetoanele și adevărul s-au dovedit a fi similare cu lamaie, deci sunt acre. Vă puteți întâlni în SUA și în unele țări din Caraibe.

7. Kit Kat cu gustul ceaiului verde

Kiturile de ciocolată Kat sunt foarte populare în Japonia, mai ales în rândul elevilor în timpul examinărilor: numele este în concordanță cu expresia japoneză "kitto katsu" ("cu orice mijloace
victorie "). În Japonia, în general, există o mulțime de gusturi ciudate și neobișnuite. Așa că ciocolata nu a rămas la o parte: aici este făcută cu gustul de wasabi, sake, fasole roșie și multe altele. În mod obișnuit, și gustul unor astfel de dulciuri, după cum se spune, "pentru un amator": de exemplu, ciocolata cu gust de ceai verde, în funcție de străini, mai mult ca fânul dulce.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: