100 de ani de singurătate pe net, sau o fată în căprioară, stepa

Întotdeauna am avut prejudecăți cu site-urile de dating. Mi sa părut că sunt folosite în două cazuri: când aveți nevoie urgentă de a găsi pe cineva într-o singură noapte și când sunteți complet defectuos și nu vă puteți cunoaște live. De asemenea, am vrut să verificăm dacă este cu adevărat posibil să găsiți pe cineva răcit acolo.







Pentru experiment, am editat două aplicații - Tinder și Badoo, deoarece sunt ambele aplicații, nu site-uri, dar funcționează în moduri diferite. În Tinder puteți scrie numai cei cărora le-a plăcut. În Badoo același mesaj pe care îl obțineți de la toate la rând. A fost o altă opțiune - Mamba, dar a fost imediat tăiată din cauza unui număr mare de perverti (a fost necesar să meargă acolo). Am umplut profilul sincer, nu am adaugat la varsta mea si nu am redus greutatea. Fotografia specială este cea mai obișnuită și cea mai brută. Până atunci nu a existat nici o dezamăgire, când în loc de o fată cu tocuri cu buze roșii și un aspect lingușitor va veni Nastya necăjit în adidași.

100 de ani de singurătate pe net, sau o fată în tinder, stepa

Din moment ce metoda mea a fost numită activă, am început să scriu tuturor cu mine. În principiu, se potrivește caracterului meu, deoarece nu-mi place să aștept și în general că evenimentele se desfășoară rapid. Îl pot întâlni pe un bărbat și chiar în prima zi îl sună să se căsătorească cu mine. Și în a doua zi, schimba-ți mintea. Să scriu pur și simplu "salut, ce mai faci?" Nu vroiam, pentru că eo ramură mortală. Așa că am decis să folosesc ajutorul serialului "Cum am întâlnit-o pe mama ta" și teoria măslinelor. Pur și simplu, l-am întrebat pe toți dacă le plăcea măslinele. Metoda este idiotică, dar cel puțin începe o conversație. Cel mai adesea el era, desigur, până la oroarea banalității și nu se terminase cu nimic. Undeva după întrebări despre lucru și despre hobby-uri, înțelegi doar că nu mai ai de ce să mai vorbești. Și nu mai scrii. Dar erau și cei care au încercat până la urmă, chiar dacă era clar că nimic nu va veni din ea. Ca și tipul ăla cu televizoare.


100 de ani de singurătate pe net, sau o fată în căprioară, stepa
100 de ani de singurătate pe net, sau o fată în căprioară, stepa
100 de ani de singurătate pe net, sau o fată în căprioară, stepa

Au fost și cei care mi-au scris. Dacă nu țineți cont de cei de 45 de ani și de tot felul de personalități ciudate, nu au existat atât de multe dintre ele. Patru. Cu unul dintre ei, conversația sa încheiat când a spus că filmele lui preferate erau "Transformers" și "Saw 6" (da, îmi pare rău, dar eu sunt un snob, dă-mi Bergman și Antonioni). Pentru al doilea, aveți nevoie de un fundal.

Odată ce am fost scris de un tip foarte adecvat, inteligent și frumos. Și undeva în a treia frază mi-a întrebat cum mă simt despre oameni cu orientare netradițională. Am spus că e bine. Ei bine, atunci a fost o apoteoză a tuturor acestor lucruri:

100 de ani de singurătate pe net, sau o fată în tinder, stepa


Întrebarea "De ce mi-ai scris atunci?" Sa dat un răspuns complet logic. Sunt o fată frumoasă și vrea să fie prieten cu mine. Deci suntem prieteni cu el până în ziua de azi.







Al treilea tip care mi-a scris însuși a fost foarte persistent, chiar prea mult. Nu era foarte dispersat și deja în cel de-al treilea mesaj a sugerat trecerea la WhatsApp, iar în al patrulea pe care dorea să-l întâlnească. Nu am vrut să plec. Aveam 27 de ani. Nu aveam subiecte comune pentru discuții și interese similare, pe lângă faptul că a scris cu greșeli, iar eu sunt un gramaș-nazi teribil, deși eu însumi nu pun niciodată virgule acolo. Dar el nu a renunțat. Am spus că lucrez târziu. A oferit noapte. Am spus că nu am bani pentru un taxi. Sa oferit să-mi dea un lift. Nu a fost înspăimântat chiar de copiii mei inventați - Zlata și Moise. Și în cele din urmă, am renunțat.

100 de ani de singurătate pe net, sau o fată în tinder, stepa

Pentru a-l termina la o întâlnire, am luat cu mine pe nepotul lui Ahmed (citit - fiul lui Moise). Ahmed a respins mult timp această abordare, dar nu a avut de ales. Am ales Megu ca loc de întâlnire. Un bărbat, să-l numim Fedor, a fost foarte surprins că am venit într-adevăr cu un copil, de asemenea un copil de șapte ani. Fața lui în acest moment a exprimat toată durerea poporului evreu. A întâlnit-o pe Moise (care a uitat tot ce i-am spus și sa prezentat ca Ahmed) și mi-a oferit să-l las în Babilon și eu să beau cafea. Ahmed a început să se plângă că îi era foame și nu mergea nicăieri până nu mâncase. Deci noi am mers la Burger King. Din partea noastră, probabil am arătat ca o familie fericită.

În Burger King, sub criza de nugget-uri, am aflat că Fyodor nu a fost niciodată căsătorit, lucrand ca manager într-o bancă, iar hobby-urile lui sunt numai întâlniri cu prietenii la bar în vinerea de azi. După aceea mi-a cerut să-mi spun ceva despre mine. Și i-am spus despre divorțul meu din viață și despre mama singură nefericită, care lucrează două zile lucrătoare în timpul săptămânii și încă una la sfârșit de săptămână, pentru a-și pune copiii pe picioare. Despre cum am fost bătut de fostul soț și cum am fugit de el cu copiii din îngheț de treizeci de grade. Privind obiectivitatea sexuală și corupția la locul de muncă. De-a lungul povestii, Ahmed a oftat mult, a dat din cap și a mestecat cartofi prajiti. Cu fiecare cuvânt pe care l-am auzit, fața lui Fedor a devenit din ce în ce mai nefericită și, curând, a spus că, din nefericire, a trebuit să ne lase. Și am mâncat, am băut și am plecat acasă cu taxiul. Și toate acestea pe cheltuiala alteia. Fedor după aceea a dispărut, iar Ahmed a spus că îi place să se întâlnească și că nu mai deranjează din nou.

În jurul aceleiași perioade, am trecut o dată pe stradă și am primit o notificare de la Badoo că tocmai am trecut cu Rafik, care mă place. Am început să mă deranjez de îndată ce am crezut cîți mai mulți dintre Rafikii mă așteptau la colț. Și am șters Badoo în iad. În același timp, nu am fost prins de cineva cu care aș vrea să continuu dialogul, deși mi-a scris în jur de 50 de persoane (acei perverși din Mamba). Prin urmare, Tinder și svayp-ul lui sunt încă foarte inteligenți. Deși oamenii de pe Badoo cu siguranță mai mult.

100 de ani de singurătate pe net, sau o fată din cărămidă, stepa

A doua întâlnire a avut loc fără copii și centre comerciale. Pe net, un tip, spune Aibek, era drăguț, politicos și chiar inteligent. Primul lucru care ma neliniștit era că un tip complet diferit a venit la o întâlnire. Nu cea de pe fotografie. Voiam să mă întorc și să plec, dar m-am gândit că nu poți judeca o persoană prin aspect. Ce se întâmplă dacă această persoană este destinul meu? Avea douăzeci de ani și a fost artist. Pe scurt, Aibek era șomer. Am fost de acord să mergem doar în oraș. La început am vorbit despre literatură și totul a fost bine. Apoi am vorbit despre filme și totul a fost foarte bun. Apoi, dintr-o dată, luă un balon gigant din rucsac și începu să bea. Și el mi-a oferit, dar am refuzat. Nu știu ce era acolo, dar cu fiecare gură, prostiile lui Aibek au crescut exponențial. Înghițitură. O poveste despre o mătușă care a crescut marijuana la domiciliu. Înghițitură. De fapt, universul consta din butoane. Înghițitură. Nietzsche și Jung au un tată. Până la sfârșitul întâlnirii stăteam pe o bancă din parc, ne povestea ceva despre lipsa de sens a vieții și, la un moment dat, nu mai vorbea. Am crezut că a înțeles această viață și a murit, dar nu. Tocmai a adormit. Și am decis că cea mai bună opțiune ar fi plecarea. Despre faptul că a fost cu Aibek după întâlnirea noastră, povestea este tăcută, dar el nu mi-a mai scris.

A treia dată a fost minunată. De aceea nu voi scrie nimic despre asta. Pentru că este foarte plictisitor.

Până la sfârșitul săptămânii, toate fețele oamenilor de pe ecran se îmbină într-o biomasă identică identică, precum și în mesaje. "Bună ziua", "cum ești tu" și "ce-ți place" și un alt banal? În timpul experimentului am corespondat cu 38 de bărbați, dintre care cinci au fost invitați la o întâlnire, trei au oferit să doarmă în cel de-al doilea mesaj, doar unul a fost foarte cuplat și unul chiar a ghicit că scriu despre acest articol. Restul este în nicăieri.

100 de ani de singurătate pe net, sau o fată în căprioară, stepa

Concluzia sugerează acest lucru:

Prin urmare, pentru a termina toate aceste prostii, aș dori să comunic unul dintre interlocutorii din Tinder, care reflectă cel mai bine atitudinea mea față de dating online:

100 de ani de singurătate pe net, sau o fată din cărămidă, stepa







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: