10 Lacuri unghiulare neobișnuite - frumusețe - il-fetiță - eu sunt - o revista de frumusețe feminină il de bote-il

Până în prezent, industria unghiilor oferă o gamă imensă de lacuri de unghii. Schema de culori este prezentată pentru fiecare gust. Cu toate acestea, lacurile diferă nu numai în culoare, dar și în textură. Unii dau un efect lucios, alții sunt mat, în timp ce alții sunt un velve neobișnuit. Ce altceva sunt lacurile moderne?







1. Lacuri magnetice

Particularitatea lacului magnetic este aceea că conține în compoziția sa particule de metal care, atunci când intră în contact cu o placă specială, creează un model eficient pe unghii. Desenul depinde complet de tipul de model pe magnet. Poate fi sub formă de valuri, benzi transversale, diagonale sau longitudinale și, de asemenea, sub formă de raze care se deosebesc de centrul plăcii de unghii.

2. Crackerul

Cracked (din engleză "crack" - crack) lac de unghii - craquelure - o tendință relativ nouă în arta unghiilor. Cercurile sunt cel mai adesea reprezentate în două versiuni:

  • spider-craquelure - creează un efect sub formă de plasă crăpată mică;
  • crăpăturile - creează efectul unei fisuri profunde.

Acest lac se aplică în două etape. Mai întâi, aplicați o culoare de bază și lăsați-o să se usuce. Apoi aplicați cu atenție o acoperire specială și așteptați pentru efectul de craquelure.

10 Lacuri unghiulare neobișnuite - frumusețe - il-fată - eu sunt - o revistă feminină de frumusețe il de bote-il

10 Lacuri unghiulare neobișnuite - frumusețe - il-fetiță - eu sunt - o revista de frumusețe feminină il de bote-il

10 Lacuri unghiulare neobișnuite - frumusețe - il-fată - eu sunt - o revistă feminină de frumusețe il de bote-il






Colecția de crackle, OPI

Crackle Poloneză de unghii. Sally Hansen

3. Lacul mat

10 Lacuri unghiulare neobișnuite - frumusețe - il-fată - eu sunt - o revistă feminină de frumusețe il de bote-il

6. Thermolac

Thermolac este interesant prin faptul că poate schimba culoarea în funcție de temperatura ambiantă. De exemplu, căldura este o culoare deschisă, iar frigul este o culoare închisă. Acest lucru este deosebit de remarcabil în sezonul rece: o culoare pe stradă și alta în cameră. În plus, cuiul în sine este împărțit în zone termice: o parte a plăcii unghiilor, care este mai aproape de corp, este mai caldă decât marginea liberă. Prin urmare, termolacul își schimbă culoarea de la baza luminii calde până la baza întunecată la rece. Cu ajutorul lui, este atât de ușor să creezi o manichiură super-trendy "ombre".

10 Lacuri unghiulare neobișnuite - frumusețe - il-fată - eu sunt - o revistă feminină de frumusețe il de bote-il

AlessandroThermo Twist Glamour roz de unghii

AlessandroThermo Twist Groovy Green Lac de unghii

7. Lacul de gel

Acest lac - un adevărat must-have pentru oricine care nu-i place să picteze unghiile la fiecare 3-5 zile. Caracteristica sa principală este că durează timp de trei săptămâni, nu dăunează unghiei, și conține, de asemenea, un complex de vitamine si substante nutritive care intaresc unghiile, umple fisuri și goluri. Gelele de lacuri sunt reprezentate de o paletă largă de culori. Prin urmare, trebuie să lucrați din greu cu alegerea!

10 Lacuri unghiulare neobișnuite - frumusețe - il-fată - eu sunt - o revistă feminină de frumusețe il de bote-il

8. Lacul "nisip"

Lacul "nisip" - pentru astăzi una dintre cele mai populare noutăți printre fashionistas. Acesta aparține unei serii de lacuri mat, totuși, după aplicarea sa, suprafața unghiului dobândește un efect granular. Suprafața cuiului este presărată cu nisip colorat. Pe un amator, desigur, dar mulți îi plac.

Merită să considerăm că acest efect foarte "granular" este dificil de șters de la unghii. Prin urmare, utilizați sistemul pe care specialiștii îl folosesc pentru a elimina lacul de gel. Aplicați puțin pentru a îndepărta lacul de pe tamponul de bumbac, puneți-l pe cui și apoi împachetați unghia într-o folie. Țineți această "comprimare" timp de zece minute, iar vopseaua va fi foarte ușor de îndepărtat.

10 Lacuri unghiulare neobișnuite - frumusețe - il-fată - eu sunt - o revistă feminină de frumusețe il de bote-il







Trimiteți-le prietenilor: