Am plătit pentru aur!

Campionatele europene de sport subacvatice s-au încheiat în Polonia Wroclaw.

Siberienele din nou, nu a fost egal sub apă, ca urmare în banca orașului nostru 11 medalii de cel mai înalt standard, 3 medalii de argint cu refluxul și 5 medalii de bronz.

"Treimea de Aur" din Novosibirsk - Alexei Kazantsev, Pavel Kabanov și Vera Ilyushina - au pus noi înregistrări pentru pace și Europa!

Pavel Kabanov (antrenorul Ian Salmin)

Plutitoare în aripioare - cursă releu 4x50 m mixt - 1 loc (RM)

Plutitoare în aripioare - releu 4x100 m - 1 loc (PE)

Plutitoare în aripioare 50 m - 1 loc

Sărbători în lungime de 50 m - 1 loc

Înot în aripioare 100 m - locul 4

Vera Ilyushina (antrenorul Ian Salmin)

Scuba diving 100 m - 1 loc

Înot în aripioare - releu 4x100 m - 3 locuri

Înot în tocuri - releu 4x200 m - 1 loc (РМ)

Alexei Kazantsev (antrenorul Ian Salmin)

Scuba diving 100 m - 3 locuri

Sărbători în lungime de 50 m - 3 locuri

Maria Patlasova (antrenor Anastasia Glukhikh)

Plutitoare în aripioare 400 m - 1 loc

Plutitoare în aripioare - releu mixt 4x100 m - 1 loc

Plutirea în aripioare 200 m - locul 2

Înot în aripioare 100 m - 3 loc

Lydia Stadnik (antrenor Anastasia Glukhikh)

Scufundări de 50 de metri lungime - locul 2

Vladimir Zhuravlev (antrenorul Svetlana Taldonova)

Scuba diving 100 m - locul 2

Plutitoare în aripioare de 50 m cu un crock - 1 loc

Rezultatele campionatului rus subacvatic

În Perm, campionatul Rusiei asupra sportului subacvatic a fost finalizat. Competiția a adunat mai mult de 150 de reprezentanți ai cele mai bune scufundări în inotatoare de 18 delegației regionov.Novosibirskaya a fost reprezentat de elevii Centrului de sportivitate superior. citiți-l complet

Rezultatele finale ale Cupei Mondiale pe sport subacvatic (înot în aripioare)

Echipa rusă a ocupat un loc de echipă, iar noul colonist Pavel Kabanov a stabilit noi înregistrări mondiale la Campionatele Europene

Submarinatorii din Novosibirsk devin proprietari ai Cupei Rusiei

În Biysk, Cupa Rusiei cu privire la înotul în flippers a ajuns la final, care a fost încununat cu succes pentru sportivii din Novosibirsk. Patru medalii de aur la bancul din orașul nostru au adus Pavel Kabanov, care a ajuns prima dată la linia de sosire la următoarele distanțe. citiți-l complet

Rezultatele Cupei Mondiale în sportul subacvatic

Astăzi, în Palma de Mallorca (Spania), a fost finalizată Cupa Mondială în sport subacvatic. Rezultate excelente au fost demonstrate de sportivii din filiala regională Novosibirsk din DOSAAF din Rusia și de la Centrul pentru Sporturi Superioare din Novosibirsk. B. citiți în întregime