7 motive uimitoare de ce ne trezim obosiți

După 8 ore de somn, ar trebui să vă simțiți vesel și proaspăt, dar există zile când, după trezire, vă simțiți obosită de nesuportat, v-ați întrebat vreodată de ce se întâmplă acest lucru? Cine ar fi crezut că vei simți oboseala și slăbiciunea dormind toata noaptea? Care sunt motivele? Veți găsi răspunsul aici!







1. Anxietate

Uneori, când ne culcăm, ne gândim la lucrurile pe care trebuie să le facem dimineața, și acesta, bineînțeles, este unul dintre motivele pentru care ne trezim obosiți. Studiile au arătat că dacă ceea ce vă gândiți noaptea nu cauzează relaxare, ci aduce doar probleme suplimentare, atunci aveți o noapte agitată!

Situațiile stresante din viață sunt inevitabile, iar acest lucru trebuie reconciliat. Dar dacă te culci cu gânduri negative și stai în capul tău de mult timp, aceasta va duce numai la stres și iritare mai mult. În acest caz, corpul și creierul sunt greu de relaxat și de odihnă. Încercați să aruncați răul din cap! Și apoi vei avea un somn bun și va fi ca un castravete dimineața!






Știu asta din întâmplare. Dacă am un joc nou sau o aplicație de joc, nu mă duc la culcare și nu joc până nu ajung la nivelul următor! Aceasta, fără îndoială, scoate o grămadă de energie și te simți și mai obosită decât înainte! Dă-o! E timpul să te culci!

4. Filme de groază

5. Snacking în mijlocul nopții

Nu-mi place să mă culc când sunt supărată pe soțul meu. Și mai rău, dacă se întâmplă o ceartă în pat. Nu te căuta niciodată cu cei dragi noaptea! Acest lucru creează o tensiune specială și o atmosferă negativă, în care este pur și simplu imposibil să dormi bine! Încercați să iertați toate nemulțumirile și să uitați de ele cât de curând posibil.

Am doi copii, doi și trei ani. Anterior, și acum în anotimpurile de frig și de gripă, trebuie să mă întorc de mai multe ori pe timp de noapte pentru a se ridica la copiii lor. Cu siguranță are nevoie de putere. Și în cele din urmă adorm cu un copil în patul lor unic. Și poate fi numit un vis dulce?

Iată câteva dintre motivele pentru care uneori mă trezesc senzație de oboseală. Știu că acest lucru nu se întâmplă întotdeauna și nu cu toată lumea, dar poate aveți niște sfaturi despre asta? Dați-mi voie să știu! Și nopți liniștite!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: