25 Rețete super din roșii verzi - găti delicioase (ツ)

25 Rețete super din roșii verzi - găti delicioase (ツ)

Roșii verzi "linge-ți degetele" La 3 kg. roșii 200 gr. verdeață: pătrunjel, mărar, frunze de cireș (sau coacăze) 100 g. ceapa (I în fiecare borcan ceapa felii pe podea) 1 cap de umplere usturoi: apa 3 litri 9 Art. linguri de zahăr 2 linguri. 2-3 bucăți de sare 5 boabe de piper frunze parfumate 1 ceașcă 9% ulei vegetal oțet Aceleași tomate pot fi formulate cu alte umplutură (în borcan de 3 litri) (luată de la rata de 1 lingura la un borcan quart.): 1, 5 litri de apa 1 lingura. o lingură de zahăr 1 lingură. lingura de sare 1 lingura de otet 1 lingura. lingura de ulei vegetal în borcan pune mai întâi verdeață, usturoi, ulei vegetal. Apoi, roșiile și ceapa deasupra. Se adaugă otetul la umplutura pregătită și se adaugă roșiile cu marinadă fierbinte. Sterilizați timp de 15 minute.







gogonele umplute usturoi încastrare (în trei bănci litru): 1 litru de apa 1 cana zahar 1 lingura. sare lingura cu virf 0,5 cani otet de hrean, mărar, pătrunjel 9% face o incizie la tomate în mai multe locuri. În aceste crestături, puneți felii de usturoi tăiat subțire. Am tăiat toate roșiile în jumătate, iar cele mari în patru bucăți. Puneți roșii verzi în borcane, se toarnă saramură fierbinte. Sterilizați 10-15 minute de la punctul de fierbere al apei. Sigilați cutiile sigilate cu un capac, acoperiți cu o cârpă groasă (de preferință o pătură) și lăsați-o să se răcească. Soțul meu este încântat de roșiile verzi umplute cu usturoi. Conform gustului de tomate conservate, bărbații le-au dat primul loc. O altă opțiune: în 5 litri de saruri de clasa 1 de apă 2ST prima clasa de zahar otet, usturoi 300g, 5 bucăți de piper, Lavrushka, mazăre, piper negru, fenicul, patrunjel. Tomatul este o găleată cu un munte. Piper, puneti usturoiul intr-o masina de tocat carne. Verdele tăiate. Toate acestea se amestecă, se taie roșiile pe partea laterală, unde nu există coadă și se umple cu umplutură. Puneți roșiile în borcane, adăugați bomboane și piper. Marinada se fierbe, se toarnă în borcane și se sterilizează timp de 10 minute. gogonele, "beat" încastrare (7 - 700 g cutii.): 1,5 litri de apă 4 linguri. linguri zahar 2-3 linguri de sare 3 foi de dafin 2 catei de usturoi 10 mazăre parfumat piper negru 5 buc. cuișoare 2 lingurițe. linguri de vodca 2 linguri. linguri 9% otet pinch de piper roșu Preparat se toarnă roșiile marinată, se sterilizează timp de 15-20 minute și role. Băncile sunt bine păstrate chiar și la temperatura camerei. Roșii verzi "gustoase" Turnare: 1 litru de apă 4 linguri. linguri de zahăr 3 lingurițe sare 100 gr. 6% otet felii de ardei dulci stivuite roșii și ardei în bănci, de două ori se toarnă apă clocotită, pe al treilea - fierberea saramură și rolele. Roșiile sunt foarte delicioase. Am închis astfel de roșii în suc de roșii, dar fără adăugarea de oțet. Fabricat din suc de tomate s-a adăugat în ea sare, zahăr, scorțișoară și pinch prescripție, fiert timp de 5 minute. Apoi se toarnă suc de roșii, se adaugă 1 comprimat de acid acetilsalicilic (aspirină), într-un capac borcan quart și imediat laminate. Roșii verzi cu gelatină "miracol" Turnare: Pentru 1 litru de apă 3 linguri. linguri de sare 3 linguri. linguri de zahăr 7-8 buc. frunze de dafin 20 ardei gras mazăre 10 bucăți de cuișoare Scorțișoară 10 gr. gelatină 0,5 oală 6% oțet Gelatină pre-înmuiați în apă caldă timp de 40 de minute. Faceți o umplere, fierbeți, adăugați gelatină și oțet la ea, fierbeți din nou umplutura. Umpleți roșiile cu umplutura și sterilizați timp de 5-10 minute. Nu am încercat niciodată roșii verzi cu gelatină, dar am auzit răspunsuri bune. Prin urmare, am închis două porții: din roșii verzi și maro. P.S. Nu e de mirare că aceste roșii se numesc "Miracol". Sa dovedit foarte gustoasă și prietenii mei de la ei sunt încântați.

Pe o găleată de roșii foarte verzi aveți nevoie de 200 g de usturoi, 200 g de ardei amar și 250 g de telina frunzelor. Toate acestea sunt trecute printr-o mașină de măcinat cu carne. Roșiile mele și tăiați capacul sau tăiați în jumătate, alegeți pulpa cu o lingură. În acest gol, am pus un amestec ars. Conectăm jumătățile împreună. Adăugați cu precizie la cutii de 3 litri. Trebuie să spun că băncile sunt pre-mine și sterilizate? Umpleți cu saramură fierbinte. Pentru 5 litri de apă, 250 de grame de sare și 250 de grame de zahăr. Imediat ce saramura este oprită, se toarnă imediat 250 g de oțet. Nu puteți învârti capacul, doar închideți-l cu polietilenă și scoateți-l într-un loc răcoros. Amestecul poate fi variat în funcție de propria voință și capacități. Puteți adăuga morcovi rași și orice alte verde. O gustare revigorantă! Salata din roșii verzi "Acuarelă". Salata se dovedește foarte gustoasă și frumoasă datorită culorilor verzi, roșii și portocalii din borcan. Decorarea unei mese de iarnă. Pentru 4 kg de roșii verzi 1 kg de ceapă, 1 kg de morcovi, 1 kg de piper roșu dulce bulgar. Toate legumele mele. Am tăiat roșii sau inele, sau semifabricate. Ceapa, morcovii si ardeii sunt paie. Se amestecă totul într-o cratiță mare sau într-un vas profund. Se toarna 0,5 cani de sare. Încă o dată, amestecați, acoperiți recipientul cu un prosop curat și lăsați timp de 6 ore. Apoi puteți scurge sucul. De obicei nu fac asta. Pickle se transformă delicios, o rog cu o salată. 2 cești de ulei vegetal se încălzesc și se toarnă imediat într-o salată. Adăugați 1 pahar de zahăr. Toate amestecate. Am răspândit salata în borcane de sticlă curate pregătite. Sterilizați timp de 15-20 de minute. Am rostogolit-o. Salata este gata. Admirați aceste culori. Pictura în acuarelă! Caviar din roșii verzi "Salutări de toamnă".







4 kg de gogonele, 1 kg de ceapă, morcov 1 kg, 0,5 kg de ardei - verde sau roșu, 300 g de rădăcină de pătrunjel. Legumele se spală, curățăm și facem piesa de prelucrat. Roșiile se taie în felii, ceapa - inele, morcovi și piper - julienne, radacina de patrunjel - inele sau Grate. Se amestecă 0,5 cană de sare în acest amestec și se înmulțesc, de asemenea, timp de 10-12 ore. De obicei, fac piesa de lucru seara, iar dimineata incepe sa gatesc caviarul. Solul rezultat este golit. (În ea, eu mereu am sare castraveți. Ce delicios obtinut!) A fost adăugat la un amestec format dintr-o cană de zahăr, 5 bucăți de frunze de dafin pure, 20 mazăre piper negru, cuișoare și tulpini de 10 până la 300 de grame de ulei vegetal. Închideți capacul vasului și fierbeți carcasa timp de aproximativ o oră. Se agită în mod regulat. Imediat se transferă la cutiile sterilizate curățate și se rostogolesc. În cazul în care capacul și băncile în sine sunt bine ouăle artizanale în băncile nu trebuie să fie sterilizate. Dacă vă îndoiți - este mai bine să sterilizeze 10-15 minute (cutii de jumătate de litru sau de litri). Se pare o masă omogenă cu gust dulce și acru. Vis! Roșii verzi pentru iarnă. Pentru a pregăti roșiile verzi în timpul iernii, veți avea nevoie de trei kilograme de tomate verzi, două sute de grame de diverse verdeturi (frunze de cireș, pătrunjel mărar), o sută de grame de ceapă, un cap de usturoi. Pentru a prepara umplutura trei litri de apă, nouă linguri de zahar si doua linguri de sare, frunze de dafin doi sau trei, cinci mazăre ienibahar, sticla otet devyatiprotsentnogo, ulei vegetal (per lingura de ulei, într-o borcan quart). Sau puteți utiliza o versiune diferită a umple - se pregătească pentru un litru și jumătate de apă, o lingura de zahar, o lingura de sare, o lingura de otet si o lingura de ulei vegetal. Ne-am răspândit mai întâi în verdeață, uleiul vegetal și usturoiul. După aceea, roșiile și, deasupra, puneți ceapa. Se adaugă oțetul la umplutura finită și se toarnă roșiile cu o marinadă fierbinte. Băncile se sterilizează aproximativ cincisprezece minute. Pickle de roșii verzi. Pentru decaparea gogonele, veți avea nevoie de două kilograme de roșii, două linguri de sare, o lingura de otet, doua umbrela de fenicul, de trei până la cinci coacaze frunze, trei până la cinci frunze de cireșe, douăzeci de grame de rădăcină sau frunze de hrean, zece piper Goroshkov, un litru de apă Cook, astfel - alegeți roșii destul de dense, nu sunt deteriorate și cu același grad de maturitate. Spălați-le bine, înțepat cu o furculiță din partea tulpinii - astfel încât acestea să nu se va sparge în timpul tratamentului termic. Apoi puneți într-un borcan dens, transferați fiecare strat cu condimente. Acum preparați saramura. aduceți-l la fierbere și turnați-l în borcan. Rulati borcan și rotiți-l cu susul în jos și a pus pe un prosop, borcane de acoperire cu o pătură. După ce banca sa răcit, puneți-o în locul unde îl veți păstra. Poate fi depozitat la temperatura camerei. Adjika de la o tomată verde. Pentru a pregăti Ajica de tomate verzi, veți avea nevoie de tomate verzi adecvate în cantitate de cinci kilograme, un kilogram de dulce ardei gras, un kilogram de gutuie, o jumătate de kilogram de morcovi, o jumătate de kilogram de ceapă, două kilograme de ceapă, un săculeț de ardei iute, un pahar de sare, o cana orice verde, un pahar de zahăr, două pahare de ulei vegetal. Acum proceda la prepararea celor mai adzhika - se taie în bucăți de tomate verzi, le sare și se lasă ore la cinci sau șase, astfel încât se îndepărteze de tomate amărăciune în plus. După aceasta, scurgeți sucul. Mince gutuie, ardei, dovlecei, morcovi, ceapă. Se amestecă toate ingredientele și se pune într-un incendiu, se fierbe timp de o oră. Adăugați chesnodavku trecut prin usturoi, tocat fin sau ierburi proaspete tocate și ardei (picant), se continuă fierberea timp de încă o oră. Amestecul se adaugă la ulei vegetal, sare și zahăr, trebuie să fiarbă timp de încă două sau de trei ori, după care se poate turna Ajica fierbinte pe bănci. Acum poți să te rostogolești pe coperți.

25 Rețete super din roșii verzi - găti delicioase (ツ)
25 Rețete super din roșii verzi - găti delicioase (ツ)

25 Rețete super din roșii verzi - găti delicioase (ツ)
25 Rețete super din roșii verzi - găti delicioase (ツ)

25 Rețete super din roșii verzi - găti delicioase (ツ)
25 Rețete super din roșii verzi - găti delicioase (ツ)

Lasă mâncarea să fie medicamentul și medicamentul tău alimente. (Hipocrate) În caz de probleme majore, mă refuz totul, cu excepția mâncării și a băuturilor. (Oscar Wilde) Masa este singurul loc pe care nu-l dorim încă din primul minut. (Anselm Briyasavaren) Nu dati la cina ceea ce puteti manca la cina. (Alexander Pushkin) Nu trăim să mâncăm, ci să mâncăm pentru a trăi. - (Socrates)

Știri despre site







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: